دسته‌ها

بازی پوکر
مقالات عمومی

۱۰ راه برای بهبود سریع مهارت در بازی پوکر

اکنون کاملاً مشخص شده است که پوکر بازی مهارت و شانس بصورت توأمان است. از آنجا که عنصر مهارت در بازی وجود دارد بازیکنی که ماهرتر باشد در دراز مدت پول بیشتری کسب می‌کند.

بنابراین اگر می‌خواهید پول بیشتری در پوکر کسب کنید ترفند آن بهبود مهارت‌ است. گفتن آن آسان است اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ این مطلب شامل ۱۰ روش مختلف برای بهبود مهارت‌های پوکر است.

۱- بیشتر استراحت کنید

در جامعه پرشتاب امروز اکثر افراد خواب کمتری دارند. در حقیقت ممکن است به خوبی غذا بخورید و ورزش کنید و باز هم بیمار شوید که دلیل آن از کمبود خواب نشأت می‌گیرد. بیشتر افراد بیش از آن‌چه فکر می‌کنند نیاز به خواب دارند. آنها اغلب بهداشت ضعیفی در زمینه خواب دارند مثلاً قبل از خوابیدن با تلفن‌ همراه خود مشغول هستند و یا به تماشای تلویزیون می‌پردازند.

حداقل خواب در یک فرد بزرگسال ۷ ساعت در شب است اما از هر ۳ نفر تنها ۱ نفرخواب کافی دارد.

به نظر شما علاقمندان حرفه‌ای شرط‌بندی چقدر احتمال دارد که حتی کمتر از حد معمول بخوابند؟ این امر بسیار محتمل است به خصوص اگر شما از آن نوع بازیکنان پوکری هستید که دوست دارید ضرر را تعقیب کنdد. بهتر است تعقیب ضرر را متوقف کرده و استراحت کنید.

اگر کمتر از ۴ ساعت خواب دارید به همان اندازه یک فرد مست دچار اختلال حواس هستید و همان‌طور که می‌دانید افراد مست در یک بازی که قضاوت و تصمیم گیری در آن دخیل است شانس چندانی ندارند.

رژیم سالم

۲- بهتر بخورید و کمی ‌ورزش کنید

عقل سالم در بدن سالم است. پس اگر می‌خواهید تصمیمات با کیفیت بگیرید باید بتوانید به خوبی فکر کنید. محاسبه احتمال برد در بازی پوکر به اندازه کافی سخت است اما اگر بدن شما بدلیل کمبود خواب بهینه عمل نکند ممکن است به هیچ وجه نتوانید آن را حساب کنید.

ترفند برد مداوم در پوکر اتخاذ تصمیمات باکیفیت و مستمر است. این بدان معناست که باید بتوانید به طور کامل تمرکز داشته باشید و تصمیمات صحیحی بگیرید. اگر با شخص دیگری بازی ‌کنید شرایط مساوی است لذا فردی که درست غذا می‌خورد و ورزش می‌کند در موقعیت بهتری خواهد بود.

ممکن است این توصیه‌ها برای بهبود مهارت در بازی پوکر پیش افتاده بنظر برسند اما اگر در مورد بازی جدی هستید باید یک رویکرد جامع در همۀ زمینه‌ها را در پیش بگیرید.

در کتاب «۷ عادت افراد بسیار موفق» اثر استیون کاوی Steven Covey، عادت شماره هفت «تیز کردن اره» نام دارد و توضیح می‌دهد که یک فرد موفق ۷ ساعت از وقت خود را صرف تیز کردن اره می‌کند تا بتواند درخت را در یک ساعت قطع کند.

ورزش کردن و درست غذا خوردن راهی برای تیز کردن اره و موفق شدن است.

۳- کتاب بخوانید

احتمالاً فکر می‌کنید که این یکی دیگر از آن تکنیک‌های غیرمستقیم است که ارزش چندانی ندارد اما این‎طور نیست. پیشنهاد نمی‌شود که هر کتابی را بخوانید تا ذهن‌تان فعال شود بلکه بایستی کتاب‌های پوکری را که قبلاً نخوانده‌اید بصورت فعال مطالعه کنید.

مطالعه فعال چیست؟

مطالعه فعال یعنی یادداشت برداری در هنگام خواندن، خط کشیدن زیر موارد مهم و استفاده از ماژیک هایلایت است. حتی ممکن است لازم باشد فلش کارت‌هایی را برای مواردی که می‌خواهید به خاطر بسپارید، درست کنید.

تحقیقات ثابت کرده که مطالعه فعال باعث افزایش چشمگیر در یادگیری و حفظ کردن می‌شود. اگر نمی‌خواهید چیزی از یک کتاب را بخاطر بسپارید خواندن یک کتاب پوکر فایده چندانی نخواهد داشت.

هم‌چنین، خواندن کتاب‌های بد در زمینه پوکر نیز اشکالی ندارد بشرطی‌که با دید انتقاد و تردید آن را بخوانید و خود را به چالش بکشید. ایجاد یک باشگاه مطالعه کتاب‌های پوکر که بتوانید در مورد آن‎چه می‌خوانید بحث کنید نیز ایده خوبی است.

۴- یک بازی جدید بیاموزید

یادگیری یک نسخه جدید پوکر که قبلاً بازی نکرده‌اید مزایای مختلفی دارد. یکی از این موارد به اندازه کافی ساده است:

مغز شما مانند عضله است. اگر از آن کار نکشید قوی‌تر نمی‌شود.

یکی از راه‌های ورزش مغز یادگیری بازی‌های جدید است و این تنها مزیت این کار نیست. یادگیری هرچه بیشتر نسخه‌های پوکر مزیتی عملی دارد. اگر به یک سالن پوکر بروید که در آن چندین میز برای انتخاب وجود داشته باشد هرچه تعداد بازی‌ بیشتری بلد باشید انتخاب‌های بیشتری نیز خواهید داشت.

اگر فقط نحوه بازی تگزاس هولدم را بلد باشید ممکن است پول زیادی را از دست بدهید. اگر هر بار که وارد یک بازی می‌شوید تنها به فولد کردن اکتفا کنید ارزش انتظاری زیادی را روی میز باقی خواهید گذاشت.

۵- بیشتر اوقات فولد کنید

احتمالاً پیش از این برخی از توصیه‌های مربوط به استراتژی پوکر را خوانده‌اید لذا شنیده اید که بازی تهاجمی بهترین سبک بازی ‌است. بازی سفت و بازی تهاجمی‌ دو روش جداگانه هستند.

معنی بازی پوکر سفت چیست؟

یعنی خیلی زیاد فولد کرده و فقط با دست‌های با کیفیت بازی می‌کنید. اگر فقط بهترین دست‌های ممکن را بازی می‌کنید، ضرورتاً بیش از سایر بازیکنان فولد می‌کنید. بازی بیش از حد یکی از بزرگترین مشکلاتی است که بازیکنان پوکر با آن دست به گریبان هستند.

این توصیه فقط در مورد فولد کردن زود هنگام دست نیست. ممکن است دست شروع خیلی خوبی داشته باشید و نیاز باشد که بعداً فولد کنید. نقطه ضعف دیگری که اکثر بازیکنان دارند این است که با دستی که در ابتدا خوب بوده ولی به جایی نرسیده در بازی باقی می‌مانند.

مطمئناً اگر بیشتر اوقات کال کنید بلوف تعداد زیادی از بازیکنان را رو می‌کنید اما شما برای تست صداقت سایر بازیکنان مشغول بازی پوکر نیستید. شما آنجا هستید تا پول بدست آورید.

۶- بیشتر اوقات ریز کنید

نیمه دوم این معادله بازی تهاجمی است. این امر تنها به معنای بستن شرط و ریز کردن به جای کال و چک کردن است. هیچ فایده‌ای در چک کردن یا کال کردن وجود ندارد.

اگر چک کنید فقط به بازیکنان فرصت می‌دهید که کارت‌هایی بکشند و بدون ریسک کردن برنده شوند. تقریباً همیشه باید به جای چک کردن شرط ببندید مگر این‌که قصد داشته باشید بعداً فولد کنید.

کال کردن هم خوب نیست. فقط باعث می‌شود حریفان در مقابل شما ارزان‌تر بازی کنند. نباید این واقعیت را نادیده گرفت که برخی از سودهای شما ناشی از این است که رقبا در برابر بازی تهاجمی شما فولد کنند. اگر سفت بازی می‌کنید باید در بیشتر مواقع دست بهتری نسبت به حریف خود داشته باشید. اما شما هر بار دست بهتری نسبت به حریف خود نخواهید داشت.

در مواقعی آنها دست بهتری دارند اما بدلیل بستن شرط و ریز کردن تهاجمی شما دست خود را فولد می‌کنند. اتفاقی که احتمال رخ دادن آن در زمانی که چک و کال می‌کنید نزدیک به صفر است.

دست زیادی بازی نکنید اما وقتی بازی می‌کنید تهاجمی عمل کنید.

پوکر آنلاین

۷- بازی آنلاین

هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد و کسب تجربه یکی از راه‌های سرعت بخشیدن به رشد فرد به عنوان بازیکن پوکر است. می‌توانید در هر ساعت بازی آنلاین، دست بیشتری بازی کنید.

متوسط ​​تعداد دست در ساعتی که در یک میز پوکر زنده مشاهده خواهید کرد ۳۰ عدد است. اما به صورت آنلاین این عمل سریع‌تر اتفاق می‌افتد زیرا بر زدن و توزیع کارت به هیچ وجه زمانبر نخواهد بود. بدست آوردن ۸۰ تا ۱۰۰ دست در ساعت در یک میز پوکر آنلاین آسان است به این معنی که شما ۲ تا ۳ برابر یک میز پوکر زنده کسب تجربه می‌کنید.

اما این تنها راه برای تسریع در یادگیری نیست. می‌توانید به صورت آنلاین کاری انجام دهید که در یک بازی پوکر زنده غیرممکن است:

می‌توانید هم‌زمان در چندین میز بازی کنید.

اکنون می‌توانید بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ دست در ساعت داشته باشید و این با انجام هم‌زمان بازی روی دو میز رخ می‌دهد. برخی از بازیکنان حرفه‌ای پوکر هم‌زمان در بیش از ۴ میز بازی می‌کنند. این امر شما را مجبور می‌کند تا بازی سفت‌تر و تهاجمی‌تری داشته باشید زیرا اگر در بسیاری از میزها درگیر پات شوید دیگر وقتی برای انجام حرکات ندارید.

هم‌چنین این روش بازی تصویر بهتری از آن‌چه قرار است در دراز مدت اتفاق بیفتد به شما می‌دهد زیرا خیلی سریع‌تر به آن می‌رسید.

۸- یک مربی استخدام کنید

یک مربی می‌تواند به شما در یادگیری سریع‌تر کمک کند. داشتن شخصی که بتواند اشتباهات شما را در لحظه رخ دادن برای‌تان آشکار سازد می‌تواند تا ۱۰ برابر باعث بهبود مهارت‌های شما شود.

مربیان پوکر ارزان نیستند. یک معلم قابل احترام پوکر احتمالاً دستمزدی معادل ۲۰۰ دلار در ساعت خواهد داشت. اگر در مورد بازی جدی باشید مطمئناً ارزشش را دارد. امروزه یافتن مربیان پوکر بصورت آنلاین آسان‌تر از همیشه است.

۹- یک وبلاگ شروع کنید

پیش از این مطالعه فعال را به عنوان فعالیتی که به شما در بهبود مهارت‌های پوکر کمک می‌کند توصیه کردیم یکی از راه‌هایی که می‌توانید خواننده فعال‌تری شوید، نوشتن نقد‌های دقیق درباره کتاب‌های پوکری است که می‌خوانید. شما می‌توانید این کار را در وبلاگ خود انجام دهید و حتی می‌توانید با فروش تبلیغات، مقداری پول هم بدست آورید.

شما باید بخش نظرات را در وبلاگ پوکر خود باز گذاشته و بحث را آزاد سازید. مباحثه در مورد ایده‌های مربوط به کتاب‌های پوکری که می‌خوانید می‌تواند به شما در بهبود چشمگیر و سریع مهارت بازی کمک کند.

لازم نیست حتماً در مورد کتاب‌های پوکر نقد بنویسید. می‌توانید در مورد دست‌های خاص پوکر بنویسید. این روش تفکر شما را در مورد آن دست‌ها و نحوه بازی آنها، روشن می‌کند. اگر بخش نظرات را باز بگذارید با بررسی بازخوردها در مورد نحوه بازی می‌توانید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید.

استیون کاوی در تعدادی از کتاب‌های خود ذکر کرده که یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری چیزی، آموزش آن به شخص دیگر است. او پیشنهاد می‌کند که برای مطالعه کتاب‌های خود از این رویکرد استفاده کنید.

از وبلاگ پوکر خود به عنوان فرصتی برای آموزش افراد استفاده کنید تا همه برنده شوید.

بازی پوکر

۱۰- تعدادی دوست پیدا کنید

برخی افراد پیشنهاد تشکیل یک گروه مطالعه پوکر برای بهبود مهارت را می‌دهند اما این تنها راه استفاده از دوستان برای بهبود مهارت در بازی پوکر نیست.

یک روش دیگر پیدا کردن دوستانی است که مانند شما علاقمند به بازی پوکر باشند. از طریق تمرین مستمر با دوستان و بدون ترس از دست دادن پول می‌توانید استراتژی‌های شخصی مرتبط با بازی را توسعه داده و بهبود ببخشید.

جمع‌بندی

بهبود مهارت‌ها در بازی پوکر می‌تواند به شما در کسب درآمد بیشتر کمک کند و خبر خوب این است که می‌توانید مهارت‌های خود را سریع‌تر از آن‌چه فکر می‌کنید بهبود ببخشید. برخی از تکنیک‌های بهبود بازی می‌تواند به آسانی خوابیدن بهتر در یک بعد از ظهر باشد. تغذیه درست و ورزش بیشتر هم می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.  استراتژی‌های خاص‌تر شامل خواندن کتاب، بحث در مورد آنها و نوشتن در مورد بازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید