دسته‌ها

استراتژی پوکر پوکر بازان حرفه ای
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکر

۵ اصل بازیکنان حرفه‌ای برای برد در پوکر

پوکربازان حرفه‌ای از فیل هلموث گرفته تا بازیکنان پوکر آنلاین مثل فیدور هولز از فاکتورهای مهمی برای برد استفاده می‌کنند. اما همه آن‌ها نکات مشترکی دارند که در موفقیت آن‌ها بسیار موثر بوده است.

در این مقاله ۵ مورد از مهم‌ترین آن‌ها را برایتان مطرح می‌کنیم.

۵ اصل برد در پوکر

۱- داشتن کنترل روی خود

اولین اصل برای برد در پوکر داشتن کنترل است. ساده بگوییم، همانطور که در زندگی واقعی نظم و مدیریت باعث پیشرفت شما می‌شود، داشتن دیسیپلین در پوکر نیز مهم‌ترین نکته است. همزمان با این کار باید دانش پوکر خود را نیز افزایش دهید. قطعا همه می‌دانند که پوکر بازی کردن بسیار جذاب‌تر از مطالعه آن است، اما مطالعه آن باعث می‌شود که بسیار بهتر و با کنترل بیشتری پوکر بازی کنید. اریک سایدل از بازیکنانی بود که به شکل کاملی روی بازی خود کار می‌کرد و نتیجه آن را نیز مشاهده کرد.

اما نکات دیگری نیز برای داشتن کنترل وجود دارند. توانایی فولد دادن کارت‌ها، خارج شدن از بازی هنگامی که چند بار باخته‌اید، یا از لحاظ روانی شرایط خوبی ندارید یا خسته‌اید و قدرت تصمیم‌گیریتان نسبت به حالت عادی پایین آمده از فاکتورهای دیگر داشتن کنترل می‌باشد.

برد در پوکر

۲- ثبات احساسی

واریانس در پوکر وجود دارد، یعنی داشتن باخت‌های متعدد حتی وقتی که تصمیمات درستی می‌گیرید. بازیکنان بزرگ وقت زیادی را صرف تحلیل اثرات واریانس بر روی احساسات می‌کنند. آن‌ها به راحتی از شرایط سخت عبور می‌کنند، حتی اگر بدترین کارت برای آن‌ها بخورد سعی می‌کنند نکات مثبت آن را ببینند. داشتن ثبات احساسی برای رسیدن به موفقیت در درازمدت ضروری است.

۳- برخورد معقول با پول

سومین اصل برای برد در پوکر مدیریت و برخورد معقول با پول است، زندگی پوکربازهای حرفه‌ای اغلب با بازی‌های های-استیک در هتل‌های لاکچری آراسته می‌شود. اما اغلب بازیکنان حرفه‌ای زندگی عادی دارند و آن‌هایی هم که در صدر قرار دارند نیز بدون مدیریت بانکرول به چنین مکان‌هایی نمی‌روند.

بازیکنانی بی‌شماری در مسیر رسیدن به مراحل بالای پوکر شکست خوردند، چرا که بدون مدیریت بانکرول بازی می‌کردند.

از آنجایی که واریانس بخش مهمی از پوکر است، بازیکنان حرفه‌ای با رعایت مسائل مالی و مدیریت پول خود تاثیر آن را روی بازی کاهش می‌دهند. برای رسیدن به این منظور بازیکنان حرفه‌ای کاملا بانکرول خود را قبل از بازی تعریف می‌کنند و یا توسط شخص دیگری حمایت مالی می‌شوند.

دوام آوردن در پوکر نیاز به داشتن سرمایه مناسب متناسب با میزی که در آن بازی می‌کنید دارد. نباید صرفا به خاطر اینکه چند برد کوچک داشته‌اید نباید سعی کنید ادای یک بازیکن های‌رولر را در بیاورید. به جای این کار باید سعی کنید که آن پول را به بانکرول خود اضافه کنید، چرا که پول ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید پول بیشتری در بیاورید.

برد در پوکر

۴- هوش

لازم است بگوییم که موفقیت در پوکر با هوش و ذکاوت نیز مرتبط است. به طور مثال بازیکن های-استک پراتیوش بودیگا در کودکی اعجوبه‌ی املا بود (قهرمان مسابقات Spelling Bee شد). ویکتوریا سلبست توانست در Fulbright انتخاب شود (نوعی بورس تحصیلی در آمریکا که سالانه افراد معدودی در آن انتخاب می‌شوند). و بسیاری از آلمانی‌هایی که در تورنومنت‌ها شرکت می‌کنند تحصیلات آکادمیک بالایی دارند.

با این حال نیازی نیست که نابغه باشید تا بتوانید استراتژی‌های پوکر را به خوبی اجرا کنید. در حال حاضر آموزش‌های آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها حتی سخت‌ترین استراتژی‌ها را نیز درک کنید. پس اگر به صورت ذاتی استعداد خارق‌العاده‌ای ندارید خودتان را سرزنش نکنید، سخت تلاش کردن می‌تواند بر هوش و استعداد غلبه کند.

۵- شانس

آخرین اصل برای برد در پوکر تاثیر شانس در بازی است. هر بازیکن پوکر موفقی می‌تواند لحظاتی را برایتان توصیف کند که فقط شانس با او یار بوده است که بتواند به درجات بالا برسد.

نمی‌گوییم که تنها عامل موفقیت پوکریست‌های حرفه‌ای تنها شانس بوده است، مهارت آن‌ها باعث شده تا در درازمدت برنده باشند. با این حال شانس نقش بسیار مهمی در کوتاه‌مدت دارد، مخصوصا اگر تورنومنت‌های بزرگ با واریانس بالا شرکت کنید. می‌توانید ببینید که جان هس چگونه توانسته با استفاده از تورنومنت‌های ستلایت نفر چهارم مین-اونت مسابقات WSOP 2017 شود.

بازیکنان بزرگ می‌دانند که شانس چگونه روی نتایجشان تاثیر می‌گذارد. در حقیقت آن‌ها فرق بین بدشانسی و بازی بد را به خوبی درک می‌کنند، شما نیز باید همین کار را بکنید. وقتی که شانس با شما یار نبود آرام بمانید و همچنین از اشتباهاتی که کرده‌اید درس بگیرید. موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید