دسته‌ها

استراتژی پوکر موثر
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکردوره‌های آموزشی پوکر

۲۷ استراتژی پوکر موثر – قسمت سوم

در قسمت اول سری مقالات استراتژی پوکر نکاتی را در مورد افراد مبتدی، پوکر آنلاین و پوکر لایو به شما گفتیم، در قسمت دوم تاکتیک‌هایی را در مورد بازیکنان تهاجمی، بازی در تورنومنت‌ها و نحوه بت کردن بررسی کردیم و در این قسمت به بلوف در پوکر می‌پردازیم. با ما همراه باشید!

استراتژی پوکر بلوف

۲۲- اندازه بت خود را بدانید:

برای داشتن یک بلوف موثر باید بتوانید با حداقل چیپ مورد نیاز این کار را انجام دهید. به عبارت دیگر، لازم نیست بیشتر از مبلغ مورد نیاز بت کنید. چه در هنگام ری-ریز کردن در پری-فلاپ و چه ریور باید همیشه بهترین مبلغ را برای بلوف خود در نظر بگیرید.

بسیاری از بازیکنان با سنگین بت کردن با دست‌های متوسط خود روی فلاپ، آن‌ها را تبدیل به بلوف می‌کنند و مجبور می‌شوند تا ریور آن را ادامه دهند. به طور مثال KK دارید و در فلاپ و ترن روی زمین A924 پات‌سایز بت کرده‌اید، چنین عملی در واقع ناخودآگاه شما را به سمت بلوف زدن می‌برد. شما از هیچکدام از دست‌های ضعیف‌تر از خود کالر نمی‌گیرد بلکه فقط کسانی که حداقل پیر آس یا بهتر دارند بت شما را کال خواهند کرد. اگر چک دهید یا از بت‌سایز کوچکتری استفاده کنید، به طور مثال ۲۵٪ پات، در این صورت ولیو-بت کرده‌اید و بلوف نمی‌زنید. این بت تا حد زیادی باعث می‌شود که افراد با دست‌های ضعیف‌تر خود نیز وارد بازی شوند و کال کنند.

اندازه بت شما هنگام بلوف باید برابر با حالتی باشد که اگر دست خوبی داشتید بت می‌کردید. همچنین هرچه در ریور بیشتر بلوف بزنید (در مقایسه با ولیو-بت) باید مقدار شرطبندی شما سنگین‌تر باشد. بت کردن سبک در ریور به شما اجازه می‌دهد با دست‌های بیشتری ولیو-بت کنید، اما طبیعتا نمی‌توانید به همان مقدار بلوف بزنید (چون کال می‌شوید).

کلد-کال کردن در پوکر

۲۳- بلوف در فلاپ و ترن:

به صورت کلی نباید روی فلاپ و ترن بلوف خالص بزنید، مخصوصا در پات‌های چند نفره. معمولا باید اُورکارت، دراو یا بکدور دراو داشته باشید و با استفاده از آن‌ها بلوف بزنید. وقتی در ریور هستید قدرت دست‌ها به طور کامل مشخص است. در این هنگام می‌توانید قدرت دست بازیکنان دیگر را با توجه به طیف دست‌های آن‌ها و کارت‌های روی زمین تشخیص دهید.

۲۴- دست‌هایی که در شوداون قدرت کمتری دارند را به بلوف تبدیل نکنید.

تا زمانی که مطمئن نیستید که حریف دست بهتر خود را در صورت شرطبندی شما فولد می‌دهد، منطقی نیست که دست‌های ضعیف شوداون خود را به بلوف تبدیل کنید. اگر این استراتژی پوکر را پیش بگیرید باعث می‌شوید که حریف شما را بسیار ساده‌تر کال کند.

۲۵- برای بلوف‌های چند مرحله‌ای خود برنامه‌ریزی کنید:

برخی از بازیکنان روی فلاپ و ترن بت می‌کنند و قدرت دست حریف خود را با استفاده از محدود کردن طیف دست‌های او تشخیص می‌دهند. گاهی اوقات حریف به قدری قوی نشان می‌دهد که شخص مطمئن است اگر بار دیگر بت کند نیز در ریور کال می‌شود. باید یاد بگیرید که حریف خود را به خوبی ارزیابی کرده و به بهترین شکل از بت کردن در مراحل مختلف استفاده کنید (بطور مثال در فلاپ و ترن از بت‌های سبک استفاده کرده و در ریور آن را سنگین کنید). با انجام چنین کاری می‌توانید حریف را مجبور به بازی با دست‌های زیاد کرده و احتمال فولد او را در مراحل بعدی افزایش دهید و ارزش منتظره خود را به حداکثر برسانید.

انواع بلوف در پوکر

۲۶- در پوکر بلوف زدن همه چیز نیست:

بازیکنان وقتی ویدئوهای تلویزیون و یوتیوب را می‌بینند فکر می‌کنند که باید مشابه با همواره بلوف بزنند. در حقیقت چنین بلوف‌هایی گاهی اوقات کار می‌کنند و گاهی اوقات موثر واقع نمی‌شوند، بلوف زدن از بخش‌های ضروری و مهم بازی است، اما نباید بیشتر از حد نیاز از آن استفاده شود. اگر در پوکر لایو در برابر بازیکنان ضعیف و لوز هستید، سعی کنید تایت بازی کنید، در چنین شرایطی بازی کردن با دست‌های قوی نرخ برد بالاتری را نشان می‌دهد و نباید نگران بلوف زدن باشید. البته برای اینکه بازی شما توسط دیگران کاملا ساده و واضح نشود، باید گاهی اوقات دست‌های خود را بالانس و متعادل کرده و در زمان‌های درست بلوف بزنید. با اینحال برخی اوقات که می‌دانید بلوف شما به هیچوجه کار نمی‌کند و حریف کال خواهد کرد بهتر است تسلیم شده و پات را به حریف تقدیم کنید.

۲۷- استفاده از بلاکر:

هنگامی که در ریور بلوف می‌زنید باید (۱) با دست‌هایی که قدرت بسیار کمی در شوداون دارند و (۲) دست‌هایی که احتمال ناتس بودن حریف را از بین می‌برند بلوف بزنید. بطور مثال اگر آس خشت دارید و در ریور سومین خشت روی زمین قرار می‌گیرد، اگر تصویر تایت و حریف باهوشی دارید که به بازی شما فکر می‌کند می‌توانید بت، ریز و یا چک-ریز کنید و باعث فولد دادن او شوید. شما احتمال فلاش‌ناتس بودن او را از بین برده‌اید. مثال دیگری از بلاکر زمانی است که ۴۵ دارید و زمین ۷۴T5T خورده است. در ریور شما کانتر شده‌اید، اما به همین شکل احتمال اینکه حریف ۴۴ یا ۵۵ داشته باشد را نیز از بین برده‌اید. اگر حس می‌کنید که حریف دست‌های بهتر خود مثال پاکت‌پیرهای بالا را فولد می‌دهد بهتر است بلوف بزنید و از بلاکرهای خود استفاده کنید.

جمع‌بندی استراتژی پوکر

استراتژی پوکر و تاکتیک‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها سود و مهارت خود را افزایش دهید. همیشه به دنبال این باشید که بفهمید بهترین تاکتیک در شرایط فعلی چه چیزی است و چگونه باید از آن استفاده کنید. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید