دسته‌ها

بازیکنان
اجتناب از اشتباهاتتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکر

چگونه از بروز اشتباه در پوکر جلوگیری کنیم؟

این یک مسئله قابل حل است

چرا جلوگیری از ارتکاب به اشتباه در پوکر مهم است؟ ساده است. پوکر یک بازی مبتنی بر تصمیم گیری است و همیشه باید در آن بهترین تصمیم ممکن را گرفت. هر تصمیمی به جز بهترین تصمیم ممکن می تواند در کوتاه یا بلند مدت باعث ضرر شما شود. باید توجه داشته باشید که ما در این نظریه، از دست دادن سود کامل را هم یک ضرر در نظر گرفته ایم.

اجازه ندهید بازی اشتباه لگام شما را در دست بگیرد

فرض کنیم در دستی شما در مرحله پیش از فلاپ ریز کرده اید و این بهترین کار ممکن بوده است. در مرحله بعد، بازی پیچیدگی بیشتری پیدا می کند و ممکن است مرتکب یک اشتباه شوید که در ادامه با اشتباهات دیگر ترکیب شود و در نهایت شما را از بسیاری از تصمیمات سودآور باز دارد و یا حتی باعث ضرر هنگفت شما در کوتاه مدت یا بلند مدت شود.

وقتی حس می کنید دست رقیبتان واقعا قوی است، بهتر است قید آن دست را بزنید. سعی نکنید کاری کنید که او فلاپ کند. ممکن است شرط سنگینی که برای خارج کردن او از دور بازی بسته باشید و اوضاع خوب پیش نرود. در این صورت، قطعا با ضرری بزرگ روبرو خواهید شد.

در بازی لحظاتی هست که می بینید تا آن جای کار، پول زیادی شرط بسته اید و مطمئنید که دستتان دیگر قرار نیست برنده بازی باشد؛ اما یک نوع احساس تعهد به تمام کردن آن راند می بینید که شما را به ادامه دادن بازی ترغیب می کند.

تصمیم گیری بر پایه این احساسات کار درستی نیست. در این لحظات، شما از لحاظ احساسی در وضعیت پایداری نیستید و احتمال این که مرتکب اشتباه شوید، بسیار بالا است.

اگر در یک استریت اشتباه بازی کنید، در نهایت کل دست را اشتباه بازی می کنید و در ادامه هم ممکن است میزان این اشتباه ها بیشتر شود. در دراز مدت، این اشتباهات می توانند یک هفته، یک ماه یا یک فصل بد را برای شما رقم بزنند. بازیکنان خوب پوکر هیچ گاه به خود اجازه نمی دهند یک اشتباه باعث شود که متحمل چنین ضرری شوند. اما راز آن ها چیست؟

اشتباه در پوکر

فیل گالفوند در این باره می گوید:

هر وقت نوبت بازی شما است، فرصت این را دارید که بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

مهم نیست موقعیت شما در بازی کجاست؛ مهم این است که در هر نوبت، بهترین تصمیم ممکن را بگیرید یک بازی با کمترین میزان اشتباه را ارائه دهید.

انجام چنین کاری نیازمند فکری آزاد است. اگر همچنان درگیر دستی هستید که در ابتدای بازی به دلیل یک اشتباه ساده از دست داده اید، نمی توانید در ادامه بهترین تصمیمات ممکن را بگیرید؛ زیرا ذهن شما درگیر است.

اگر به چنین وضعیتی رسیده اید، بهتر است در همان نقطه بازی را ترک کنید. در غیر این صورت، لازم است دستی که باخته اید را فراموش کنید و روی ادامه بازی تمرکز کنید.

این مسئله را به عنوان هدف خود در نظر بگیرید. درست از لحظه ای که این توانایی را در خود ایجاد کرده اید که می توانید شکست قبلی خود در بازی را فراموش کنید و روی تصمیماتی که لازم است در همان لحظه بگیرید، تمرکز کنید، می توان گفت شما در آغاز راه تبدیل شدن به یک بازیکن پوکر بهتر هستید.

قانون G Bucks فیل گالفوند

برای گرفتن بهترین تصمیم ممکن، لازم است قانون دلار اسلنسکی را به کلی فراموش کنید. دانستن این که حریف شما چه کارت هایی دارد، به طور کلی غیر ممکن است. بنا بر این، بهتر است برای کارت هایی که حدس می زنید در دست حریف شما است، یک دامنه یا اصطلاحا رِنج در نظر بگیرید.

باید قانون G Bucks  فیل گالفوند را مد نظر قرار دهید و با این کار، ارزش دست خود در برابر دست رقیب را تخمین بزنید.

تعریف «بهترین حرکت ممکن» با در نظر گرفتن این قانون، عبارت است از سودده ترین انتخاب در برابر دامنه کارت های رقیب در یک بازه زمانی بزرگ.

هیچ راه سریع و جواب واحدی برای انتخاب بهترین حرکت ممکن وجود ندارد. عواملی مانند پات، دامنه ها، تصور بازیکنان از هم، الگوهای شرط بندی  بسیاری دیگر از عوامل هستند که باید نقش آن‌ ها را در انتخاب بهترین حرکت ممکن در نظر بگیرید. برای داشتن درک بهتر از این عوامل، می توانید از هر فرصت مناسبی برای صحبت با بازیکنان با تجربه تر استفاده کنید.

دلیل به وجود آمدن یک اشتباه در پوکر چیست؟

به محض این که توانستید بهترین حرکت ممکن را شناسایی کنید، باید مشخص کنید که چرا آن حرکت، بهترین حرکت ممکن است. نیازی نیست دلیل آن را به صورت بسیط تفسیر کنید. دانستن این که در فلان دست، فلان حرکت، بهترین حرکت ممکن است، هیچ کمکی به شما به عنوان یک بازیکن نخواهد کرد. تنها کافی است ریشه اشتباه در پوکر را بیابید و دلایل و راه حل آن را طراحی کنید. به محض این که دلیل یک اشتباه را درک کردید، می توانید آن را به مهارت های خود اضافه کنید و در آینده و در مواجهه با شرایط مشابه، از آن استفاده کنید. به خاطر سپردن تمام دست ها و بازی های ممکن در پوکر، امری غیر ممکن است.

چگونه اشتباهات در پوکر را رفع کنیم؟

این مهم ترین بخش این نوشتار است. تمام معادلات و محاسبات علمی انجام شده روی پوکر بدون اعمال شدن در بازی به هیچ دردی نمی خورد و نتیجه ای در پی نخواهد داشت. اگر از یک اشتباه در پوکر به یک درک کامل برسید و باز هم آن را تکرار کنید، در همان باتلاق قبلی غرق خواهید شد.

بهترین بازی ممکن را تعیین کنید. تعیین کنید که چرا آن، بهترین بازی ممکن است. مشخص کنید، چرا در همان لحظه اول بهترین حرکت ممکن را انجام نداده اید. اگر اقدام دیگری را هم در این راستا لازم می دانید، انجام دهید.

هر چه بیشتر چنین مراحلی را در ارتباط با هر اشتباه خود انجام دهید، دچار اشتباهات کمتری خواهید شد و از شدت اشتباهاتتان هم کاسته خواهد شد. تامی انجلو در این باره می گوید: وقتی بازی C در حال انجام است، هیچ منطقی نیست که به سراغ نقشه بازی A بروید؛ و الا تمام پول خود را به باد خواهید داد.

وقتی دست خوبی دارید، نیازی نیست تلاش بسیار زیادی برای بردن بکنید؛ پس بهتر است زمان و انرژی و تمرکز خود را صرف تمرین انتخاب بهترین حرکت ممکن در دست های ضعیف بکنید. اشتباهات خود در پوکر را رفع و رجوع کنید و خواهید دید که پول بسیار کمتری از دست خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید