دسته‌ها

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم
استراتژی‌های کلی پوکرتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکر

 چهار استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

یکی از اصول اولیه پوکر تگزاس هولدم این است که نباید بگوییم هرگز نباید کاری را انجام دهیم. اگر همه بازیکنان برخی کارها را هرگز انجام ندهند به آسانی کاملا قابل‌پیش‌بینی خواهند شد. اما گاهی اوقات از برخی بازیکنان بازی‌‌ها و استراتژی‌هایی دیده می‌شود که در حالت کلی درست نیست مگر در شرایط خاص. بعضی استراتژی‌ها به این دلیل که بسیار برای حریف ساده و قابل تشخیص هستند نباید انجام داده شوند. برخی دیگر نیز منجر به اشتباه کردن شما می‌شوند.

چهار استراتژی بد در پوکر تگزاس هولدم

در اینجا چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

بت یا ریز برای به دست آوردن اطلاعات

هرگز نباید با هدف اینکه ببینید در چه وضعیتی قرار دارید بت یا ریز کنید. هرگز. این استراتژی بسیار ضعیف است.

حریف در برابر بت شما فولد نمی‌دهد و همچنین اغلب متوجه نمی‌شوید که در چه وضعیتی هستید. فرض کنید A-8 دارید و روی فلاپ دو رنگ J-8-3 بت می‌کنید. حریف ریز می دهد. متوجه شدید او چه کارتی دارد؟

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

در برابر بیشتر بازیکنان جواب خیر است، حریف می‌تواند ست، اُورپیر، تاپ پیر، فلاش-دراو یا استریت-دراو و یا کاملا بلوف باشد. همچنان متوجه نشده‌اید که چه وضعیتی دارید و در شرایط بدی قرار گرفته‌اید.

همچنین گاهی اوقات در برابر بت حریف ریز می‌دهید و او صرفا کال می‌کند. چه کارتی دارد؟ آیا با یک دست قوی کال کرده است؟ دراو است؟ کارت متوسطی دارد و می‌خواهد بلوف بگیرد؟ نمی‌توانید متوجه شوید.

بازیکنان هنگامی که کارت ناتس دارند برای به دست آوردن اطلاعات ریز نمی‌دهند. این اتفاق همیشه با دست‌های متوسط رخ می‌دهد. کاری که در هنگام بت زدن یا ریز دادن با دست‌های متوسط انجام می‌دهید این است که صرفا مبلغ پات را با دستی نه چندان خوب افزایش می‌دهید و همچنین متوجه نمی‌شوید که چه شرایطی دارید.

اگر مطمئن نیستید که نسبت به حریف برتری دارید یا خیر اشکالی ندارد. حریف نیز در بیشتر مواقع ذهنیت دقیقی نخواهد داشت، درنتیجه در شرایط برابری هستید. بهتر است که با داشتن تعادل و استراتژی‌های نرمال به بازی ادامه دهید و عدم آگاهی را بپذیرید.

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

آل-این زدن در ترن با دست‌های متوسط

در بسیاری از شرایط می‌بینیم که بازیکنان پوکر تگزاس هولدم این کار را انجام می‌دهند. فرض کنیم فلاپ A-9-6 است. شخصی بت می‌کند و دیلر او را کال می‌کند. ترن Q می‌خورد و فلاش-دراو نیز باز می‌شود. بازیکن دوباره بت می کند و این بار دیلر مبلغی کمی بیشتر از پات آل-این می‌زند.

دیلر A10 شو می‌کند، تاپ-پیر با کیکر معمولی. طرز تفکر بازیکنی که A10 دارد این است که یا باید کل پول خود را وارد بازی کند و یا آن را فولد دهد. اگر حس کند به پات وابسته شده است ترجیح می‌دهد که به جای کال کردن خودش بازیکن تهاجمی باشد.

هیچکدام از تفکرات بالا درست نیستند. کال کردن روی ترن باعث نمی‌شود کال روی ریور بر شما واجب شود. اگر یک استراتژی متعادل داشته باشید ترجیحا روی ترن کال می‌کنید و می‌بینید که در ریور چه اتفاقی می‌افتد، گاهی اوقات نیز ممکن است به راحتی در ترن یا ریور فولد دهید. همچنین حریف نیز همیشه وقتی در ترن بت می‌کند در ریور به آن ادامه نمی‌دهد. (اگر بازیکنی را یافتید که همیشه بعد از بت کردن در ترن در ریور نیز این کار را انجام می‌دهد، نباید در ترن ریز کنید. صرفا می‌توانید او را کال کنید و باعث شوید پول بیشتری بدهد).

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

گاهی اوقات شما روی ترن کال می‌کنید و ریور چک-چک می‌رود و برنده می‌شوید.
فقط با برخی دست‌های خوب باید در چنین شرایطی آل-این بزنید. A10 بدترین دستی است که می‌توانید برای این کار انتخاب کنید. در بیشتر شرایط شما باید یا با بهترین دست خود و یا در هنگام بلوف آل-این بزنید. روی زمین A-9-6-Q می‌توانید با QQ یا ۸۷ آل-این بزنید، اما A10 برای این کار مناسب نیست.

دانک-بت در ریور پس از کال کردن در فلاپ و ترن

این مورد کمی پیچیده‌تر است. بازیکن روی فلاپ ابتدا چک می‌دهد و سپس کال می‌کند. در ترن نیز این کار را تکرار می‌کند. وقتی که ریور می‌خورد ناگهان آل-این می‌زند.

هرگز این کار را توصیه نمی‌کنیم. این کار به اندازه دو استراتژی قبلی اشتباه نیست، اما صرفا با بعضی دست‌ها می‌توان آن را انجام داد.

چنین شرطبندی در ریور بسیار پولاریزه (قطبی) است. یا باید کاملا ناتس باشید و یا کاملا بلوف. اما وقتی روی ترن چک-کال می‌کنید اغلب یک دست متوسط دارید. با چه دست‌هایی باید این کار را انجام دهید؟

این کار ممکن است هنگامی منطقی باشد که ریور تغییرات زیادی در وضعیت ایجاد کند. فرض کنید که ریور کارتی می‌خورد که تمام استریت‌ها و فلاش‌های بازی را کامل می‌کند.

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

چنین کارتی برای شخصی که خارج از پوزیشن است بسیار بد تلقی می‌شود. بیشتر دست‌های متوسطی که در ترن با آن‌ها کال کرده‌اید در حال حاضر بی‌ارزش‌اند. در نتیجه اگر حریف فلاش و استریت نباشد، با طیف کارت‌های گسترده‌ای می‌توانید در برابر او اصطلاحا دانک-بت (بت کردن ناگهانی خارج از پوزیشن در برابر بازیکن تهاجمی) کنید، در غیر این صورت باید در برابر بت او فولد دهید.

باید اعتراف کنیم که این بازی صرفا در برخی شرایط عمل می‌کند، در بسیاری از مواقع چک دادن در ریور بسیار منطقی‌تر است.

همچنین وقتی بعضی بازیکنان این استراتژی را پیش می‌گیرند، به ندرت پیش می‌آید که بلوف بزنند. تلاش می‌کنند با کارت خوب خود به حداکثر برد برسند. درنتیجه در مقابل آل-این چنین بازیکنانی فولد دادن معقول‌تر است. در حالی که می‌توانید چک دهید، گاهی اوقات نیز می‌توانید بلوف بزنید و برنده پات باشید.

تا زمانی که دقیقا ندانید چه کار می‌کنید، توصیه ما این است که از این استراتژی استفاده نکنید.

استراتژی بد پوکر تگزاس هولدم

لیمپ کردن در پری-فلاپ به عنوان اولین نفر

در پوکر تگزاس هولدم تا زمانی که اسمال-بلایند نیستید توصیه نمی‌کنیم که اولین نفری باشید که صرفا بیگ-بلایند را کال می‌کند. در بیشتر مواقع، بهترین کار این است که شانس بردن بلایندها را داشته باشید. البته تلاش برای دزدیدن بلایندها را در بازی‌های لوز انجام ندهید. اما در بازی‌های معمولی بهتر است هرگاه وارد دست می‌شوید ریز دهید، پات مناسبی نسبت به کارت خود بسازید و بازی را به دست بگیرید.

پس از مدتی بازی کردن خلاف این قانون برای شما عجیب خواهد شد. صرفا فکر می‌کنید که دست مناسبی دارید، شانس دزدیدن بلایندها را نیز دارید و سایز استک‌ها نیز در مقایسه با بلایندها معقول است، درنتیجه چرا نباید با ریز وارد بازی شوید؟

اما با چه دست‌هایی باید در پری-فلاپ کال کنیم؟ مطمئنا یک بازیکن خوب با بعضی دست‌ها لیمپ می‌کند، و برای متعادل کردن بازی خود باید این کار را انجام دهد. اما در بیشتر مواقع این کار را به یک بازیکن متوسط توصیه نمی‌کنیم.

شاید انجام این کار در برخی شرایط بسیار خوب باشد. اما تمرین کنید که آن را انجام ندهید. چرا که معمولا منجر به ضعف نشان دادن یک بازیکن متوسط شده و به حریف اجازه می‌دهید که شما را کنترل کند.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید