دسته‌ها

استراتژی‌ بازی پوکراستراتژی‌های کلی پوکرتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکردسته‌بندی نشده

موفقیت در پوکر: دست های کمتری بازی کنید

با پایین آوردن احتمال شکست، کمتر شکست بخوریم!

آیا همیشه احساس می کنید که انسانی بدشانس هستید؟ آیا در پوکر مرتکب اشتباهات بزرگی می شوید؟ آیا چیز خاصی در این بین وجود دارد که شما از آن بی بهره هستید؟

حقیقتی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید: شما از ۹۵ درصد پوکربازان جهان چندان عقب نیستید و در واقع، برای تبدیل شدن به یک پوکرباز قهار و برنده، به چیزهای زیادی نیاز ندارید. در حقیقت، دانستن چند اصل کلی و رعایت چند نکته کوچک می تواند تاثیر شگرفی در بازی شما ایجاد کند؛ به نحوی که باورش برای شما ممکن است سخت باشد.

اولین و مهم ترین اصلی که لازم است در پوکر رعایت کنید این است: سعی کنید گند نزنید!

برای موفقیت در پوکر دست های کمتری بازی کنید

پوکر

در تگزاس هولدم، ۱۶۹ دست مختلف برای شروع بازی وجود دارد؛ تازه منهای حالات خاصی که ممکن است پیش بیاید. جدا از این حالات هم ۵ دست دیگر وجود دارد که ما از آن ها با عنوان پرمیوم یا ویژه یاد می کنیم:

۱: AA

۲: KK

۳: QQ

۴: AK

۵: JJ

صرف نظر از جایگاه شما در میز، بهترین کار در مواجهه با یک دست پرمیوم این است که بازی را ادامه دهید و کارت ها را نریزید، نگر این که یک نفر به طرز مشکوکی ریز کند. اگر بازیکن دیگری ریز مجدد کرد؛ آن هم بازیکنی که اکثر اوقات کال می کند، ممکن است بازی کردن هر دستی به جز AA و یا KK اشتباه باشد.

با در نظر گرفتن این موارد، وقتی به دست های ابتدایی بازی تگزاس هولدم فکر می کنیم، به این نتیجه می رسیم که در هشتاد درصد موارد، به جای بازی کردن دست، باید فولد کرد!

به طبع، دست هایی که بازی می کنید، می تواند یکی از هزاران متغیر ممکن پای میز باشد. اما اگر قرار است برنده شوید، تنها چند دست است که به شما این اطمینان را می دهد که می توانید آن ها را بازی کنید.

اگر هیچ بازیکنی پات را باز نکند، به این معنا که ریز کند، می توانید دست را بازی کنید؛ مهم هم نیست که ارزش دست شما چقدر باشد.

وقتی کسی پیش از شما ریز می کند، باید تصمیم گیری دقت بیشتری به خرج دهید. این وضعیت، می تواند کمی خطرناک باشد. در این موارد، بهتر است دستی را برای ادامه دادن انتخاب کنید که به شما برتری محسوسی بدهد و در هر شرایطی بتواند یکی از شانس های شما برای برنده شدن پات باشد.

برای مثال، وقتی شاه و بیبی را در اختیار دارید و کسی ریز می کند، به هیچ عنوان نباید دست را بازی کنید. زیرا دست هایی مانند شاه و شاه، آس و آس، بیبی و بیبی، آس و شاه و آس و بیبی نسبت به دست شما برتری دارند. اگر دلیل خوبی برای بازی کردن این دست ندارید، به عنوان یک بازیکن مبتدی، بهتر است قید بازی کردن این دست را بزنید و با همان کارت های مطمئن بازی کنید تا متحمل ضرر بیشتری نشوید.

بهترین دست های ابتدایی در پوکر؛ ۱۵ مورد اول

۱ . آس و آس

۲ . شاه و شاه

۳ . بیبی و بیبی

۴ . آس و شاه همخال

۵ . سرباز و سرباز

۶ . ۱۰ و ۱۰

۷ . آس و بیبی همخال

۸ . آس  و سرباز همخال

۹ . آس و شاه غیر همخال

۱۰ . شاه و بیبی همخال

۱۱ . آس و ۱۰ همخال

۱۲ . شاه و سرباز همخال

۱۳ . شاه و بیبی غیر همخال

۱۴ . ۹ و ۹

۱۵ . سرباز و بیبی همخال

در انتخاب دست های تگزاس هولدم هوشمندانه عمل کنید

وقتی دست های کمتری بازی کنید، می توانید در برابر بازیکنان تهاجمی و کم دقت به یک برتری پیش از شروع برسید. به این معنا که آن ها قرار است مقدار بسیار بیشتری پول نسبت به شما از دست بدهند و شما در دست هایی که بازی می کنید، آن ها را شکست خواهید داد. این استراتژی به خصوص در برابر بازیکنانی که اهل ریسک باشند، بسیار کاربردی خواهد بود.

با استفاده از این استراتژی، شما همچنین می توانید در استریت های پس از فلاپ نیز راحت تر تصمیم بگیرید و از هدر رفتن پول خود در دست هایی که احتمال بردن در آن ها بسیار کمتر است، جلوگیری کنید.

وقتی تجربه بیشتری در پوکر به دست آوردید، می توانید دست های بیشتری بازی کنید و در این زمینه خلاقیت به خرج دهید. به دست گرفتن ابتکار عمل در بازی پوکر چیزی است که نباید به عنوان یک مبتدی به آن چندان چشم داشته باشید. به مرور و پس از این که حرفه ای تر شدید، می توانید با شناخت بیشتری بازی کنید و خود را به عنوان یک بازیکن حرفه ای پوکر نشان دهید. اما تا رسیدن به این مرحله، رعایت جانب احتیاط یک اصل اساسی است.

تا رسیدن به این مرحله، لازم است همه چیز را ساده نگه دارید. ساده بازی کنید و ساده فکر کنید. عجله نداشته باشید و بر مبنای هیجانات خود تصمیم نگیرید. اجازه بدهید دست ها تکلیف بازی کردن یا نکردن شما را تعیین کنند. این روشی است که به شما کمک می کند در عین جلوگیری از ضرر کردن، تجربه کسب کنید و بعدها از آن استفاده کنید. چه باور کنید و چه نکنید، همین بازی ساده هم بسیار لذت بخش است و می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

اما لازم است این را بدانید که اکتفا کردن به همین موارد کافی نیست. با مطالعه سایت ما، می توانید استراتژی های بیشتری یاد بگیرید و به عنوان یک بازیکن مبتدی، گند نزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید