دسته‌ها

کال-استیشن پوکر
موقعیت و شناخت بازیکنان

پوکر در برابر بازیکنان کال-استیشن

در ابتدا توصیه می‌کنیم که قبل از وارد شدن به میز استراتژی‌های پوکر را به خوبی فرا بگیرید، در میزهای سبک بیشتر سود شما از اشتباهات حریف است. بازی کردن با داشتن قدرت انعطاف بسیار بهتر از حالتی است که مثل ربات باشید یا مشابه با دیگر بازیکنان روی میز بازی کنید. در بیشتر شرایط بازیکنان میزهای سبک به چهار دسته تقسیم می‌شوند: کال-استیشن ، بازیکنان ضعیف، مانیاک‌‌ها و بازیکنان قوی. در این آموزش پوکر به بررسی نحوه استفاده از بازیکنان بدی به نام کال-استیشن می‌پردازیم.

تعریف بازیکنان کال-استیشن

این افراد کسانی هستند که در پری-فلاپ، فلاپ و اغلب در ترن و ریور با دست‌های زیادی بت‌ها را کال می‌کنند. باید بدانید که بیشتر کال-استیشن‌ها با کارت‌های زیادی تا ترن کال می‌کنند و پس از آن اگر دست خوبی نداشته باشند فولد می‌دهند، یعنی اگر به ریور برسند احتمالا دست خوبی دارند. عده‌ای دیگر روی ترن نیز با دست‌های زیادی کال می‌کنند که باعث می‌شود دست آن‌ها در ریور نیز ضعیف به نظر برسد. سعی کنید این که حریف تا چه مرحله‌ای بت‌ها را کال می‌کند را به خوبی تشخیص دهید.

اندازه بت شما نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. هدف این است که حریف با طیف دست‌های گسترده‌ای شما را کال کند. بسیاری از بازیکنان آماتور فکر می‌کنند که وقتی حریف دراو است باید کاری کنند دست خود را بریزد، اما این تفکر کاملا اشتباه است. باید با دست‌های خوب خود به نحوی بت کنید که از حریف پول بیشتری بگیرید، چرا که اگر او دراو باشد احتمال برد شما بیشتر است. اگر بت بسیار سنگینی کنید آن‌ها دست‌های بی‌ارزش خود را فولد می دهند و حریف را مجبور به خوب بازی کردن می‌کنید. در حقیقت بیشتر بازیکنان کال-استیشن از اینکه بت‌هایی با مبلغ ۵۰٪ پات را با دست‌های ضعیف کال کنند بسیار خوشحال می‌شوند. هرچه سنگین‌تر بت بزنید، باعث می‌شوید که این افراد خوشحال شروع به ریختن کارت خود کنند.

استراتژی موثر پوکر در برابر آن‌ها

فرض کنید که در پوزیشن‌های میانی در میز ۲$/۱$ کش-گیم ۷$ ریز می‌دهیم و فقط بازیکن کال-استیشن روی بیگ-بلایند کال می‌کند.    فلاپ J♠۱۰۴ می‌خورد. حریف چک می‌دهد. در تصویر زیر استراتژی‌های پیشنهادی با دست‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

بازیکنان کال-استیشن پوکر

دقت کنید که بسیاری از دست‌ها (۸۲/۴٪) در دسته‌بندی «فولد» قرار دارند. این دست‌ها را به سادگی در پری-فلاپ فولد دهید. شاید کمی تایت به نظر برسد اما در بیشتر میزها در پوزیشن‌های میانی A9 و KJ آفسوت و یا K9 سوتد باید فولد داده شوند. فکر نکنید چون حریف با بسیاری از دست‌های متوسط از هر پوزیشنی وارد بازی می‌شود شما نیز باید این کار را انجام دهید.

در برابر یک بازیکن نرمال پوکر باید با دست‌های قوی و دراو خود بت کنید. با دست‌های متوسط و ضعیف خود نیز چک دهید. بازی کردن با چنین استراتژی باعث می‌شود که متعادل بمانید و خواندن بازیتان برای حریف سخت شود. با اینحال در برابر یک بازیکن کال-استیشن باید باید با دست‌های متوسط خود (پیر و دراو) نیز بت کنید چرا که آن‌ها با دست‌های ضعیفی مثل گات-شات استریت‌دراو و های‌کارت آس نیز به کال کردن شما می‌پردازند.

در نتیجه طیف کارت‌هایی که باید با آن‌ها بت کنید باید شامل تمام دست‌های قوی، دست‌های متوسطی که با فلاپ قوی شده‌اند و اوپن-استریت و دراوهای دیگر باشد. با دست‌های دراو خود بت می‌کنید، چرا که اگر کارتتان بخورد و به طور مثال استریت شوید پات سنگینی خواهید برد. صرف مقداری پول برای بردن یک پات بزرگ در آینده هیچ ایرادی نخواهد داشت.

بازیکنان کال-استیشن پوکر
اگر حریف شما با های‌کارت آس کال می‌کند ولیو-بت با AK یا AQ نیز می‌تواند مفید واقع شود.

اگر او روی فلاپ چک-ریز کرد، بازی درست این است که فقط با دست‌های قوی به بازی ادامه دهید (به طور مثال تاپ-پیر با کارتی مثل QJ یا دست‌های بهتر) و دست‌های ضعیف‌تر خود را فولد دهید. بنا به تجربه بیشتر بازیکنان کال-استیشن بسیار واضح بازی می‌کنند و فقط هنگامی ریز می‌دهند که دست خوبی داشته باشند. در چنین شرایطی آن‌ها حداقل تاپ-پیر یا دراو قوی هستند. در مجموع هرگاه یک بازیکن پسیو ریز داد باید با احتیاط بازی کنید.

همچنین بهتر است قبل از انجام هر عملی نحوه بازی حریف روی ترن را نیز پیش‌بینی کنید. آیا او با همه دست‌هایی که دارد روی فلاپ کال می‌کند؟ آیا او فقط با پیر به بازی ادامه می‌دهد؟ عموما بیشتر بازیکنان کال-استیشن با پیر و تمام گات-شات‌های استریت به بازی ادامه می‌دهند.

فرض کنید روی فلاپ بت زدید و حریف کال کرد. اگر ترن به نحوی خورد که دست حریف را قوی نکرد، او احتمالا از استراتژی زیر استفاده می‌کند:

بازیکنان کال-استیشن پوکر

این طیف کارت‌ها توضیح می‌دهند که حریف با دست‌های قوی‌تر از KJ روی فلاپ چک-ریز می‌کرد و با دست‌های قوی‌تر از آن در پری-فلاپ ری-ریز انجام می‌داد. به همین دلیل آن دست‌ها را از طیف کارت‌های او حذف کردیم. همچنین تمام آس‌های پیر نشده نیز از طیف کارت‌های او حذف می‌شوند و روی ترن فقط با پیرها و دراوهای خود به بازی ادامه می‌دهد.

چه کارت‌هایی اگر روی ترن قرار بگیرند وضعیت بدی در بازی ما ایجاد می‌کنند؟ نمی‌توان حدس زد، چرا که طیف کارت‌های حریف بسیار گسترده است. به همین دلیل باید با بیشتر دست‌های خوب خود ولیو-بت کنید. تنها زمانی چک دادن می‌تواند منطقی باشد که دست بدی مثل AQ یا ۵۵ دارید و ترن هیچ کمکی به آن نکرده و حتی باعث ضعیف شدن آن‌ها شده است. به طور مثال خوردن ۸ برای کارتی مثل AQ و خوردن آس برای کارتی مثل ۵۵ چندان مناسب به نظر نمی‌رسد و شرایط را سخت می‌کند. با این حال کل کارت‌هایی که ممکن است داشته باشیم در برابر کارت‌های حریف تقریبا ۶۵٪ احتمال برد دارد.

هنگامی که به ریور می‌رسید نیز باید تشخیص دهید حریف با چه دست‌هایی کال می‌کند و چه دست‌هایی را می‌ریزد. اگر او با های‌کارت آس به کال کردن ادامه می‌دهد، می‌توانید مبلغ کمی ولیو-بت کنید، البته این کار را با پیر ضعیف انجام ندهید چرا که مطمئنا او با همه پیرهایش شما را کال خواهد کرد. اگر او فقط با پیرهای متوسط یا بهتر کال می‌کند، مطمئنا شما نیز باید تایت عمل کنید و فقط با دست‌های قوی ولیو-بت کنید. تشخیص نحوه بازی حریف کاملا به شما بستگی دارد.

همانطور که مشاهده کردید بهترین نحوه سود بردن از این بازیکنان فقط با ولیو-بت است، آن‌ها شما را کال می‌کنند! همین.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید