دسته‌ها

پنج فرمان پوکر اوماها
پات لیمیت اوماها (PLO)

پنج فرمان پوکر اوماها – چطور در پات لیمیت اوماها گند نزنیم

خوب احتمالا مقالات آموزش پوکر اوماها را در مدرسه پوکر وای خوانده‌اید و اگر تا حدی هم در میزهای پوکر پات لیمیت اوماها بازی کرده باشید، درک بهتری نسبت به بازی پیدا کرده‌اید.

ولی گام بعدی چیست؟

ماهر شدن در پوکر اوماها دشوار است. همین باعث هیجان زیاد این بازی و در عین حال سودآوری بالای آن می‌شود.

شما می‌توانید هزاران دست بازی کنید ولی اگر به خوبی تمرین نکنید و یا در حالت قمار مچتان گرفته شود احتمالا بیشتر به خودتان ضرر می‌زنید تا اینکه سود برسانید.

تعداد و کمیت دستهایی که بازی می‌کنید مهم نیست. مسئله مهم کیفیت آنهاست.

اصول پایه‌ی پوکر اوماها

تماشای پات لیمیت اوماها در پوکر آنلاین و برنامه‌های تلویزیویی پوکر لایو ساده است. دیدن دستهای دیوانه‌وار و گیر افتادن هنگاه تقلید از پوکر بازان حرفه ای ممکن است برای همه اتفاق افتاده باشد.

ولی مسئله این است: پوکر بازان حرفه ای به قدر کافی پوکر اوماها بازی کرده‌اند که بدانند چه زمانی اصول را زیر پا بگذارند و کی آن را به دقت رعایت کنند؛ چه زمانی به دستخوانی‌شان متکی باشند و کی قمار کنند.

برای یک پوکر باز تازه کار یا متوسط در اوماها تکیه بر احساسات و فیلینگ کافی نیست. باید به یک برنامه اصولی بازی وفادار بمانید و آن را به دقت اجرا کنید.

وقتی ثابت کردید که در طول صدها هزار دست برنده هستید، می‌توانید شروع به شکستن قوانین و پیش بردن بیشتر بازی‌تان کنید. ولی تا آن موقع احتمالا خودتان را بیشتر آنچه ارزشش را داشته باشد به دردسر می‌اندازید.

 

فرمان اول: همیشه در محدوده بانکرول پوکر خودتان بازی کنید

وارد بازی‌های بزرگتر را که خوب و وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند نشوید مگر اینکه با ورشکسته شدن در آنها هیچ مشکلی نداشته باشید. شما باید حداقل ۵۰ برابر مبلغ ورودی میز را در هر سطحی که می‌خواهید بازی کنید در بانکرول پوکر خود داشته باشید.

 

فرمان دوم: همیشه با توجه به آدز (شانس) بازی کنید

آدز یا محاسبات شانس چیزی است که بازی پوکر را در مقایسه با سایر بازی‌های کازینویی به یک بازی سودآور تبدیل می‌کند. پوکر بازی‌ای است که می‌توان در آن برنده بود چون شما هستید که انتخاب می‌کنید چه زمانی پول در پات بگذارید. اگر همیشه تصمیماتی بگیرید که ارزش مورد انتظار مثبتی دارند (+EV) و همیشه از تصمیمات –EV اجتناب کنید در بلند مدت حتما برنده هستید. گیر افتادن و سردرگمی در بازی و دنبال کردن فیلینگ آسان است، ولی به این شکل نمی‌توان در پوکر برنده بود.

تنها بازی برنده بازی مبتنی بر ریاضیات پوکر است. بنابراین آدز و سهم شانس خود را بدانید و مطابق آن بازی کنید.

 

فرمان سوم: همیشه محکم بازی کنید و به دنبال ساختن دستهای ناتس پوکر باشید

وقتی در حال یادگیری و پیشرفت در بازی پوکر اوماها هستید شل کردن بازی و گسترده کردن طیف دستها صرفا به این دلیل که حرفه‌ای‌ها این کار را می‌کنند کمکی به شما نمی‌کند. وقتی به یک برنده‌ی پایدار تبدیل شدید زمان آن کار هم فرا می‌رسد.

تا آن موقع فقط خودتان را در معرض موقعیت‌های دشوار قرار می‌دهید که خودتان فرصت اشتباه کردن در آنها و از دست دادن پولتان را ایجاد کرده‌اید. با دستهای کمی بازی کنید تا دست ناتس پوکر را بسازید و حتی الامکان برنامه پشیتبان هم داشته باشید.

 

فرمان چهارم: بیش از حد به پاکت آس خود وابسته نشوید

پاکت آس دست زیبایی است. ولی اگر بیشتر پول پیش از فلاپ به میان آورده نشود بهتر است با احتیاط بازی شود.

اوماها بازی‌ای است که پِر ها به ندرت در نمایش کارت‌ها یا شوداون برنده هستند. حتی اگر پاکت آس شما دست بهتر باشد اغلب رساندن آنها به شوداون و فهمیدن این موضوع کار سختی است.

همه پاکت آس‌ها هم با هم برابر نیستند. سعی کنید به دنبال پاکت آس‌های خوب مثل A-A-J-T باشید، به عبارت دیگر پاکت آسی که در کنارش هم چیزی وجود داشته باشد.

در غیر این صورت وقتی نشان دادید که پاکت آس دارید حریفانتان تقریبا بدون نقص در مقابل شما بازی می‌کنند و شما در تاریکی باقی می مانید و نمی‌دانید کجای کار قرار دارید.

 

فرمان پنجم: همیشه کنترل احساسی خود را حفظ کنید

اوماها حتی بیشتر از هولدم یک بازی پر نوسان است. شما باید قادر باشید خونسردی خود را در مقابل نوسان شدید بازی حفظ کنید.

اگر به راحتی دچار تیلت شوید پوکر اوماها برای شما مناسب نیست. وقتی کنترل احساساتتان را از دست می‌دهید کنترل قابلیتتان در گرفتن تصمیمات درست برای برنده شدن را از دست می‌دهید.

اگر چند بار دچار باخت بد با بد بیت شُدید باید بتوانید یک گام پس بکشید و متوجه باشید که شاید دچار تیلت شده باشید. اگر کنترل احساساتتان را نداشته باشید باید همه بازی‌ها را قطع کنید و در آنها وقفه ایجاد کنید.

اگر متوجه نشانه‌ها و علائم نباشید ممکن است زحمت هفته‌ها تا برد ذره ذره خود را در فقط چند دور بازی از دست بدهید. کنترل خود را به دست بگیرید و پوکر برنده بازی کنید، این باید هدف شماره یک شما باشد.

۱ دیدگاه

  • سلام
    داداش این اول فیلماتو با چی درست میکنی ؟ افتر افکته ؟
    میشه بیزحمت راهنمایی کنی – خیلی ضروری نیاز دارم
    یعنی منت میازی کمک کنی

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید