دسته‌ها

بلوف زدن در پوکر اوماها با بلاکر رنگ ناتس
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرپات لیمیت اوماها (PLO)شرح یک دست

بلوف زدن در پوکر اوماها ( + ویدئو ) – فیل گلفاند و هکستون – قسمت دوم

دست دوم: بلوف زدن در پوکر اوماها هم می‌تواند اتفاق بیفتد

نزدیک به انتهای این شب به یاد ماندنی از برنامه پوکر افتر دارک با فرمت پوکر اوماها ، دستی اتفاق افتاد که قدرت دست‌های قرعه (‌پای رنگ و پای استریت‌) در پوکر اوماها را بهتر نشان می‌داد. همینطور دوباره ثابت شد که در شرایط مناسب بلوف زدن در پات لیمیت اوماها هم می‌تواند کارساز باشد.

بازی با رِیز هکستون به ۲,۱۰۰$ از پوزیشن میانی با دست ♠A-Q♠-۱۰-۳ شروع شد، سپس برندون آدامز از پوزیشن دیلر با دست A♠-A♣-۹♣-۳ کال کرد. گلفاند هم از بیگ بلایند با A-K-۸♣-۲ کال کرد و پات به ۶,۶۰۰$ رسید.

پوکرگو این دست را به عنوان لحظات برجسته برنامه در صفحه توییترش منتشر کرد که می‌توانید در ویدوی زیر ادامه دست را تماشا کنید

فلاپ: ۸-۴-J

فیل گلفاند که پای رنگ شاه داشت چک داد و هکستون با پای رنگ آس خود ۲,۲۰۰$ شرط بست.

برندون آدامز که یک بیش جفت (overpair) پاکت آس داشت – پاکت آس دستی است که همیشه در پوکر هولدم عالی است ولی در پوکر اوماها آنقدرها هم ویژه نیست به خصوص اگر در فلاپ‌های نسبتا خیس مثل این مورد هیچ قرعه‌ای نداشته باشد. آدامز این شرط را فقط کال کرد و گلفاند هم همین کار را کرد و پات به $۱۳,۲۰۰ رسید.

ترن: Q

گلفاند و هکستون هر دو با آمدن این کارت پای استریت گاتشات شدند، ولی آدامز دستش ارتقا پیدا نکرد. گلفاند دوباره چک داد، هکستون این بار $۴,۴۰۰ شرط بست و آدامز دستش را فولد کرد.

توجه داشته باشید که دست آدامز هنوز هم دست برنده بود، ولی با وجود این همه دستهای قرعه روی میز (دو پای رنگ و چندین پای استریت) و حتی احتمال اینکه همین حالا هم کسی دو پر، ست، یا استریت باشد، آدامز به درستی پاکت آس خودش را فولد کرد.

گلفاند –احتمالا با توجه به دومین کارت خشت روی میز و اینکه کارت آس خشت را در دستش داشت- به حداکثر ممکن یعنی ۲۶,۴۰۰$ چک-رِیز کرد.

ظاهرا این رِیز برای تظاهر به داشتن استریت (۸ تا بی‌بی) انجام شد. ممکن بود این طور برداشت شود که گلفاند می‌خواهد از استریت خود در مقابل این پای رنگ‌ها محافظت کند – یا اینکه با استریت خود این بازی جسورانه را کرده است زیرا قرعه مجدد به رنگ هم دارد.

البته با دیدن کارتها می‌دانیم که گلفاند در واقع استریت ندارد. و همچنین می‌دانیم که هکستون نگران پای رنگ دل نیست و فقط پای رنگ خشت ممکن است او را نگران کند.

هکستون که خودش پای رنگ ناتس و پای استریت گاتشات داشت به میزان ژتونهایی که برای گلفاند باقی مانده بود نگاهی انداخت –تقریبا ۸۵K$- و سپس چک-رِیز او را کال کرد و پات به ۶۶,۰۰۰$ رسید.

ریور: ۹

در مرحله ریور گلفاند کلا شانس‌هایش را از دست داد ولی هکستون یک استریت ۸ تا بی بی ساخت.

علی نژاد گزارشکر مسابقه اظهار کرد که «گلفاند آس خشت را در دستش دارد و می‌تواند تظاهر به داشتن رنگ ناتس کند»

و البته گلفاند هم همین کار را کرد و با توجه به بلاکر خود در ریور شرط بزرگی به اندازه $۴۶,۰۰۰ بست.

خیلی شبیه به حالتی که در دست اول این برنامه به وجود آمد، این بار هکستون بود که باید تصمیم می‌گرفت آیا گلفاند دست بهتری از او دارد یا نه. در این مورد، دست بهتر می‌توانست رنگ خشت یا استریت به شاه با کارتهای K-T-x-x باشد.

نژاد اشاره کرد که هکستون خودش هیچ کارت خشتی ندارد و بنابراین هیچ بلاکری به دست محتمل رنگ ندارد.

بعد از مدتی فکر کردن هکستون فولد کرد.

 

اگر به پات لیمیت اوماها علاقه دارید به مقالات آموزش پوکر اوماها در مدرسه پوکروای سر بزنید.

موفق باشید 🍀

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید