دسته‌ها

8 عادت خوب برای پیشرفت در بازی پوکر
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکرمقالات عمومی

هشت عادت خوب برای پیشرفت در بازی پوکر (قسمت دوم)

در مقاله قبلی به چهار مورد اول عادت‌های خوب برای تقویت و پیشرفت بازی پوکر اشاره کردیم، در این مقاله با ادامه این مبحث و چهار مورد دوم همراه باشید.

وقتی شک داشتید، ری-رِیز کردن بهتر از فقط کال کردن است

وقتی بازیکنی با رِیز وارد بازی می شود، اگر ما فقط کال کنیم، به بازیکن‌های پشت سرمان این اجازه را می‌دهیم که با ری-رِیز و بازی فشاری ما را از پات ها بیرون کنند، و همچنین درصورتی که موفق شویم فلاپ را ببینیم، ملزم به پرداخت رِیک هستیم. وارد شدن به پات با شرط سوم (ری-رِیز) اغلب می‌تواند باعث شود که پیش از فلاپ و بدون پرداخت رِیک برنده پات شویم و همچنین باعث می‌شود که بازیکنان پشت سرمان حتی با دستهای نسبتا قدرتمند هم به راحتی وارد پات نشوند. اگر بخواهیم فقط با کال کردنِ یک رِیز از پوزیشن هایجک، کات-آف، دیلر، یا اسمال بلایند وارد بازی شویم، باید دلیل ویژه داشته باشیم تا بازی مان منطقی باشد. مثلا دلایلی مثل اینکه بازیکنی که رِیز کرده خیلی ضعیف است پس می‌توانیم با دستی مثل پاکت سه (۳-۳) برای ست شدن برنامه بچینیم، یا مثلا یک بازیکن ضعیف هم در بیگ بلایند وجود دارد که می‌خواهیم او را هم به داخل پات بکشانیم. در غیر این صورت به طور پیش فرض وارد شدن به پات با بستن شرط سوم یا ری-رِیز ارزش مورد انتظار (EV) بیشتری دارد.

هنگام خستگی، گرسنگی و فشار روانی بازی نکنید

اگر به نتایج برخی پوکر بازان برنده فقط در جلساتی که با یکی از سه حالت خستگی، گرسنگی، یا فشار روانی بازی کرده اند نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که بازنده بوده‌اند. خستگی منجر به بازی شلخته و از دست دادن جزئیات کلیدی می‌شود. گرسنگی ممکن است باعث تحریک پذیری و کاهش صبر شود. استرس یا فشار روانی مشکلات و مساتل مربوط به بازی ذهنی را تشدید می‌کند و باعث می‌شود تاثیر عمیق تری روی نرخ برد شما داشته باشند. سعی کنید زندگی خود را طوری مدیریت کنید که بین کار و پوکر استراحت داشته باشید، شام بخورید و صبر کنید غذایتان قبل از شروع بازی پوکر هضم شود و قبل از تصمیم به بازی در مورد سطح استرس خود آگاهی داشته باشید. راههای دیگری هم غیر از بازی پای میزها برای وقت گذاشتن روی پوکر وجود دارد. ویدیوهای آموزش پوکر و مقالات پوکر و شبکه‌های اجتماعی پوکر می‌تواند راهی عالی برای صرف زمان برای پوکر هنگامی که یکی از حالتهای سه گانه مورد بحث را دارید، به شمار می‌آید و از اتفاقات بد در میز پوکر جلوگیری می‌کند.

دست خوانی در پوکر را تمرین کنید

یک راه عالی برای تقویت مهارت شما در این بخش مهم از بازی ( دست خوانی در پوکر ) این است که دستی را که اخیرا بازی کرده اید مرحله به مرحله مرور کنید و سعی کنید طیف تقریبی دستهای محتمل حریفتان را حدس بزنید. کدام دستها با توجه به نحوه بازی بیشتر یا کمتر محتمل به نظر می‌رسند و با الگوی آن همخوانی دارند؟ با توجه به کارت‌هایی که آمده است و نوع بازیکنی که حریف شماست، با چه مقدار دست بی‌ارزش می‌تواند به مرحله ریور رسیده باشد؟ وقتی یک بازیکن پای ثابت در سطح و استیکی که شما بازی می‌کنید به این شکل بازی می‌کند معمولا به چه معنی است؟ این سوال‌ها و موارد بیشتر باعث تقویت قضاوت شما می‌شود و باعث می‌شود بتوانید با انجام فولدها و کال های حساس و بزرگ از بازی آنها بهره برداری کنید، و آگاهی شما را از طرز فکر حریفانتان در مورد بازی افزایش می‌دهد. کلید موفقیت در دستخوانی در پوکر این است که بیش از حد موردی عمل نکنید و چیزهایی را که نمی‌توانید بدانید، صرفا حدس نزنید؛ و از آن طرف همه چیز بیش از حد هم مبهم و شبه آمیز نباشد. این عبارت “ممکن است او در این موقعیت به من بلوف بزند” یک اظهار نظر مبهم و بی ارزش است و در صورتی که رسیدن به ریور با دست بی ارزش برای یک بازیکن سفت و محتاط مشکل باشد، می‌تواند اشتباه و خطا به بار بیاورد.

قبل از شروع جلسه بازی پوکر خودتان را گرم کنید

منظور از گرم کردن آماده سازی ذهن برای مبارزه است. همان طور که یک ورزشکار ممکن است نرمش های کششی انجام دهد و آهسته بدود تا گردش خونش را بالا ببرد، ما پوکر بازان هم باید قبل از نشستن پای میز چرخدنده‌ها را در مسیر صحیح قرار دهیم. بازبینی مفاهیمی که از قبل می‌دانید و نگاه انداختن به یادداشت‌های مربوط به مرور دستهای جلسه قبلی راههایی عالی برای گرم کردن پیش از بازی هستند. سعی کنید از هضم و تجزیه و تحلیل اطلاعات زیاد حین گرم کردن اجتناب کنید چون این کار می‌تواند شبکه باورهای پوکر شما را به هم بریزد. آشنایی سطحی با برخی مفاهیم ممکن است باعث ایجاد آشفتگی و به هم ریختن ریتم بازی شما در یک جلسه پوکر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید