دسته‌ها

عادت های خوب برای پیشرفت در بازی پوکر
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکرمقالات عمومی

هشت عادت خوب که باعث بهبود و پیشرفت بازی پوکر شما می‌شود

 

عادت‌های خوب مثل دست ناتس پوکر هستند! چرا؟ چون از ضمیر ناخودآگاه نشأت می‌گیرند که قدرت پردازش خیلی بیشتری نسبت به ضمیر خودآگاه دارد. می‌توانید ذهن یک پوکر باز را مثل یک کامپیوتر در نظر بگیرید. موارد و اتفاقات خیلی زیاد می‌تواند باعث کند شدن سیستم شود، ولی وقتی اطلاعات به قدری خوب آموخته می‌شوند که ضمیر ناخودآگاه ذخیره و انبار می‌شوند، دیگر نیازی به RAM (یا ذهن خودآگاه) برای به کار گیری آن مفاهیم نیست. در این مقاله به هشت عادت خوب اشاره می‌کنیم که با انجام آنها و انتقالشان به ضمیر ناخودآگاه، انجام ندادنشان تقریبا غیر ممکن می‌شود.

 

قبل از بازی نگاه دقیقی به میز  پوکر بیاندازید

اسکن کردن میز پوکر چیزی غیر از نگاه سریعی به نوع بازیکنهایی که پشت سر شما هستند نیست. اگر از HUD استفاده می‌کنید می‌توانید نگاهی به آمار بازیکن‌ها بیاندازید. این توجه به میز باعث می‌شود گاهی بتوانیم با دستهایی که معمولا وارد بازی نمی‌شویم، رِیز کنیم؛ و به اندازه استک‌های غیر استاندارد که ممکن است روی رِیز ما آل-این کنند توجه کنیم و به صورت قابل ملاحظه‌ای طیف ورود به بازی‌مان را تغییر دهیم و اندازه رِیز خود را کاهش دهیم. همچنین اسکن کردن باعث می‌شود در میزهایی که پر از بازیکنانی است که تمایل به ری-رِیز دارند با هر دستی وارد بازی نشوید.

 

اینکه چقدر برده اید یا باخته اید را فراموش کنید

تفکر نتیجه محور در بطن اکثر تیلت‌ها و عصبی شدن‌هاست و بازی ذهنی پوکر باز معمولی را ویران می‌کند. این بیماری پوکری از پایش مداوم نتایج کوتاه مدت تغذیه می‌کند، که اگر بخواهیم صادق باشیم، در بازی پوکر اهمیتی ندارند. اگر عادت کنید که اگر هیچ وقت در کوتاه مدت به نمودار‌های بانکرول پوکر خود نگاه نکنید می‌توانید در طول یک دست پوکر متمرکز و واقعگرا باقی بمانید و بهترین تصمیم گیری‌ها را انجام دهید. داشتن چنین چشم اندازی حیاتی است و از غرق شدن احساساتتان در دریای واریانس پوکر جلوگیری می‌کند.

 

جلسه بازی خود را مدت کمی پس از اتمام آن مرور کنید

اگر دست های پوکر خود را بازبینی کنید و این کار را به موقع انجام دهید قطعا به موقعیت خوبی می‌رسید. از یک طرف وقتی هنوز درگیر نتایج هستید یا از یک جلسه طولانی خسته هستید، نباید با عجله سراغ مرور دستها بروید؛ و از طرف دیگر نباید این بازبینی را این قدر به تاخیر بیاندازید که فرآیند‌های فکری تان را در لحظه بازی فراموش کرده باشید. تفکراتی که در حین دست پوکر داشته‌اید نشان‌دهنده ی فرآیند‌های فکری واقعی شما در جلسه بازی است و توجه و دقت در آنها و پیدا کردن راههای بهبودشان راهی مطمئن برای بهتر شدن و پیشرفت در بازی پوکر است. بازبینی دستها به صورت مرتب و با برنامه به خوبی بین مفاهیم آموخته شده و مفاهیم به کار گرفته شده پل می‌زند و بدون آن نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

 

در پات‌های بسیار بزرگ دستتان را از روی موس بردارید

این عادت ساده و محتاطانه کمک می‌کند تا قبل از پردازش کامل موقعیتی که در آن قرار داریم، کال‌ها، آل این‌ها، یا فولدها و … غریزی و هیجانی انجام ندهیم. کلیک‌های سریع می‌تواند حتی در پات‌های کوچک هم خیلی هزینه ساز باشد، ولی در پات‌های بزرگ معمولا سطح آدرنالین افزایش می‌یابد و این حالت ممکن است باعث تقویت غریزه جنگ یا فرار شود و فرآیند فکری را مختل کند. اجازه دهید پس از چند ثانیه احساسات شما به حالت نرمال برگردد و به موقعیتی که درآن قرار دارید فکر کنید. فقط آن زمان می‌توانید کلیک کنید – البته بانک زمان خود را هم باید در نظر بگیرید.

 

با چهار مورد مهم دیگر در مقاله بعدی در خدمت شما خواهیم بود. با مدرسه پوکروای همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید