دسته‌ها

حرفه‌ای شدن در پوکر
رواشناسی پوکر و جنبه ذهنی بازی

مزایا و معایب حرفه‌ای شدن در پوکر

چیزی که پوکر را از تفریحات دیگر جدا می‌کند پتانسیل نهفته‌ای است که می‌تواند آن را به چیزی بیشتر از یک تفریح تبدیل کند، به شرطی که به اندازه کافی در آن خوب باشید. برای برخی از افراد حرفه‌ای شدن در پوکر رویایی است که هیچوقت اتفاق نمی‌افتد، برخی دیگر نیز به صورت اتفاقی آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند. اگر روزی خواستید که پوکر را به عنوان حرفه خود انتخاب کنید، بهتر است که کمی در مورد واقعیات آن بدانید. در این مقاله مزایا و معایب این تغییر در زندگی را بررسی می‌کنیم. امیدواریم که بعد از خواندن این نکات بتوانید راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید.

مزایا و معایب حرفه‌ای شدن در پوکر

حرفه‌ای شدن در پوکر

مزایا: کاری که عاشقش هستید را انجام می‌دهید

در هنگام نوجوانی و جوانی شاید کارهای بسیار سخت و نامناسبی را با حداقل حقوق انجام داده‌اید. هنگامی که می‌خواستید از رخت خواب بیرون بروید و شروع به کار کنید بسیار بی‌انگیزه و ناامید بودید. به شخصه وقتی خودم قرار بود ۸ ساعت در یک شرایط سخت قرار داشته باشم احساس پوچی و بیهودگی می‌کردم. من پوکر را انتخاب کردم چرا که باعث از بین رفتن من نمی‌شد و این سوال را در من به وجود نمی‌آورد که: «آیا زندگی واقعا همین است؟» البته، حرفه‌های رضایت‌بخش دیگری نیز بجز پوکر وجود دارند، اما اگر به صورت طبیعی به آن علاقه دارید و پتانسیل بالایی برای کار کردن دارید، تحمل روانیتان بالاست – پوکر می‌تواند حرفه خوب و مناسبی برای شما باشد تا بتوانید آخر هفته خوبی داشته باشید. در زندگی شخصی خودم، پوکر راهی بود که توانست من را از سردرگمی نجات دهد. من تمام زندگی‌ام را مشغول بازی بودم. این بازی‌ها راه نجات و عشق و علاقه‌ی من بودند. این کار باعث می‌شود همیشه احساس خوبی داشته باشید. مگر زمانی که باخت‌ها و واریانس مشتی بر صورت شما بزند… بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

آموزش پوکر اوماها فری-رول

معایب: واریانس، استرس و عدم امنیت

با اینکه شغل‌های بی در و پیکری که در سن ۲۰ سالگی داشتم سودی برای من نداشت، اما در انتهای ماه مطمئن بودم که حقوق خود را دریافت می‌کنم. سال اولی که به صورت حرفه‌ای پوکر بازی کردم، اطلاعات کامل و منبع درآمد دیگری نداشتم، درنتیجه تمام توجهم به این بود که واریانس و نوسانات بازی من را از بین نبرد. در آن زمان من قدرت ذهنی لازم و تجربه کافی را نداشتم، به همین دلیل باخت‌های پیاپی بدی را در سال اول تجربه کردم. تلاش کردن بیش از حد و سخت برای بهبود وضعیت بازی و هفته‌ای بیش از ۴۰ ساعت پای میزها بودن برای رسیدن به نقطه صفر و جبران باخت‌ها به مدت دو ماه می‌تواند به خودی خود عاملی برای عصبانیت و فشاری باشد که شاید قبل از آن هیچ‌وجه تجربه نکنید. شک داشتن به توانایی‌های خود در مسیر حرفه‌ای شدن در پوکر نیز می‌تواند عامل آزاردهنده‌ای باشد. پوکر می‌تواند باعث شود که شب به خواب نروید، از باخت‌های ناگهانی و صفر شدن موجودی حسابتان یخ کنید و زندگی را برایتان غیرقابل تحمل کند. اما خبر خوب اینجاست که اگر بتوانید در درازمدت به یک بازیکن برنده تبدیل شوید، مطمئنا درآمد سالانه خواهید داشت. فقط باید بتوانید خودتان را رسیدن به این نقطه حفظ کنید، با احتیاط بازی کنید و مهارت خود را دائما افزایش دهید. واریانس تبدیل به استرس می‌شود – جلوگیری از به وجود آمدن این فرآیند در انسان اجتناب‌ناپذیر می‌باشد، مخصوصا اگر توانایی پرداخت مخارج اولیه زندگی خود را نداشته باشید. اگر قصد دارید پوکر را به شغل حرفه‌ای خود تبدیل کنید، از جنبه ذهنی و بالا بردن ظرفیت خود چشم‌پوشی نکنید،‌ شما به آن نیاز خواهید داشت.

بلوف گرفتن در پوکر

مزایا: آزادی

داشتن این قابلیت که هروقت بخواهید از کار دست بکشید، واقعا خارق‌العاده است. هیچکس بالای سر شما نیست که وقتی کار نمی‌کنید بخواهد گردن شما را بشکند. اگر کسی باشید که حرفه‌ و شغل خود را تحت کنترل دارد مطمئنا احساس بهتری خواهید داشت. احساس خوب و تمرکز بالایی دارید؟ چند ساعت اضافه بازی کنید. کسل هستید و حوصله‌تان سر رفته است؟ کمی بخوابید یا کارهایی که دوست دارید را انجام دهید و دوباره برگردید. داشتن چنین کنترلی روی کار بسیار لوکس محسوب می‌شود و بدون شک یکی از علایق اصلی من در حرفه‌ی پوکر است. پوکر این آپشن را به شما می‌دهد که بتوانید در همه جای دنیا به آن بپردازید و می‌توانید بدون اینکه کسی مزاحمتان شود از زندگی خود لذت ببرید. البته دقت کنید که گاهی اوقات بازی می‌تواند تکراری شود و خوش‌گذرانی‌های شما به پایان برسد، پوکر شغل تمام وقت شماست و این آزادی‌ها موقتی هستند. آزادی دادن بیش از حد به خود قدرت اراده شما را از بین خواهد برد. برای جلوگیری از تنبلی باید هر روز روی جوانب ذهنی و مغز خود کار کنید و آن را روز به روز قوی‌تر سازید.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر

معایب: رقابت شدید و بی‌ثباتی شغلی

پوکر به سرعت در حال پیشرفت است، اگر یک ماه مطالعه خود را متوقف کنید، ممکن است بخشی از نرخ برد خود را از دست بدهید. اطلاعات این روزها در همه‌جا وجود دارند و حتی بازیکنانی که به صورت ذاتی هیچ استعدادی در این بازی‌ها ندارند می‌توانند در برابر شما قرار بگیرند. این موضوع باعث می‌شود که حرفه‌ای بودن یک شخص برتری بسیار کمی برای او به وجود بیاورد و دیگر مثل سابق برد صرفا به کمی هوش و یک کامپیوتر نیاز نداشته باشد. در چنین رقابت شدیدی در درازمدت نسبت به شغل خود اطمینان نخواهید داشت. آیا در سه سال آینده نیز قابلیت برد در این بازی‌ها را دارم؟ اگر پوکر آنلاین به طور کلی از کشورم حذف شود چطور؟ تا زمانی که پول زیادی به دست نیاورده‌اید و جزو برترین‌ها نیستید، نوعی بی‌ثباتی و عدم اطمینان در مسیر حرفه‌ای شدن در پوکر برایتان وجود خواهد داشت. شما حق بیمه یا حقوق بازنشستگی دریافت نمی‌کنید،‌اما این مسئله بهای آزادی داشتن است.

جمع‌بندی

به عنوان یک پوکرباز حرفه‌ای،‌ در واقع شما داشتن آزادی را به داشتن ثبات شغلی و درآمد ماهیانه ثابت ترجیح می‌دهید. ممکن است در این راه پشیمانی‌های زیادی برایتان به وجود بیاید، اگر قدرت پیش رفتن و تحمل آن را ندارید وارد مسیر حرفه‌ای نشوید، حرفه‌ای شدن در پوکر نیازمند مهارت و تحمل بسیار زیادی است. اگر از پس این کار بر بیایید مطمئنا هیچوقت نیاز به کار روزانه نخواهید داشت، موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید