دسته‌ها

مدیریت بانکرول در پوکر
مدیریت سرمایه

مدیریت بانکرول درصدی در پوکر

در این قسمت از سری مقالات مدیریت در پوکر ، به بررسی مفهوم مدیریت بانکرول به شیوه درصدی می‌پردازیم.

خلق و خوی و وضعیت اقتصادی شما میزان ریسک را تعیین می‌کنند.

افراد همیشه سوال می‌پرسند که «چه مقدار پول لازم داریم تا بتوانیم در میز ۴۰$/۲۰$ بازی کنیم؟» جوابی که به همه سوالات پوکر داده می‌شود، «بستگی دارد». اما در این مورد باید بگوییم که این سوال اشتباه است. سوالی که باید پرسیده شود این است که «با توجه به خلق و خو و وضعیت اقتصادی من، چقدر می‌توانم در پوکر ریسک کنم؟»

مدیریت بانکرول پوکر

عوامل موثر در مدیریت بانکرول پوکر

بیایید این عناصر را بررسی کنیم. اولین مسئله خلق و خوی شما می‌باشد. چندین سال پیش مایک کارو (نویسنده معروف پوکر) دو نوع مختلف بازیکنان را بیان مطرح کرد، آهسته‌رو و ماجراجو. ما این دسته‌بندی را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم: بازیکنان آهسته‌رو به شدت با ریسک کردن مخالف هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که با مبالغ بسیار کم به بازی بپردازند تا ریسک برشکست شدن را محتمل شوند. بازیکنان نرمال ریسک را مدیریت می‌کنند و اگر دلیل منطقی برای آن وجود داشته باشد، آن را انجام می‌دهند. در آخر بازیکنان ماجراجو هستند. آن‌ها علاقه شدیدی به ریسک‌های بالا دارند. آن‌ها مانند کوه‌نوردانی هستند که دوست دارند به نوک قله اورست برسند. ریسکی که در این هنگام وجود دارد برابر با باخت مقدار عظیمی از موجودی حساب یا حتی برشکست شدن آن‌هاست. برای هر نوع از این بازیکنان درجه‌بندی‌هایی وجود دارد و علاوه بر آن بسیاری از افراد ممکن است در هنگام برد ماجراجو و در هنگام باخت آهسته‌رو باشند. بنابراین، شرایط خارجی تا حد زیادی می‌تواند فرد را تغییر دهد. از دست دادن شغل، ازدواج، بچه‌دار شدن و مسائل مشابه باعث می‌شود که شخص از ریسک کردن اجتناب کند و نسبت به برد ناامید شود.

مدیریت بانکرول پوکر

عده‌ای از افراد شغل و منبع درآمد خارجی دارند و عده‌ای ندارند. ما همچنین موجودی حساب را به سه دسته – کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌کنیم. بانکرول کوچک مبلغی است که شما می‌توانید در یک ماه یا کمتر با کار کردن از طریق شغل دیگری آن را به دست آورید. برای برخی از افراد این مبلغ چند صد هزار تومان و برای برخی دیگر میلیون‌ها تومان است. یک بانکرول متوسط تقریبا ۶ ماه طول می‌کشد تا جبران شود. یک بانکرول بزرگ نیز به یک سال زمان نیاز دارد. اگر منبع درآمدی ندارید بانکرول خود را بزرگ در نظر بگیرید. از دست دادن بانکرول کوچک مقداری آزاردهنده است، باخت بانکرول متوسط ناراحت‌کننده و از دست دادن یک بانکرول بزرگ فاجعه به بار می‌آورد.

به منظور مدیریت بانکرول خلق و خوی شما نباید هر روز تغییر کند. اما ممکن است که بخواهید روی بعضی از بازی‌هایی که به نظر خوب می‌رسد ریسک بیشتری کنید و روی بازی‌های بد ریسک کمتر. قبل از اینکه وارد میز پوکر شوید، بانکرول خود را با استفاده از چارت زیر مشخص کنید. این چارت درصد درستی از بانکرول را برای وارد کردن به بازی در هر نشست مشخص می‌کند. از درصد درستی که مختص شما است استفاده کنید تا مقدار ریسک مناسب را بفهمید.

مدیریت بانکرول

اگر آن مقدار را باختید و باعث تغییر در روند روانی و بازی شما شد، توصیه می‌کنیم که بازی را به روز بعد موکول کنید. اگر نمی‌خواهید از بازی خارج شوید، مقداری که باختید را از بانکرول خود کم کرده و با مبلغ جدید محاسبه کنید که روی چه میزان پول باید ریسک کنید. تا زمانی که این محاسبات را انجام دهید و طبق آن عمل کنید هرگز برشکست نخواهید شد. بازی کردن در میزهایی که بانکرول شما کشش آن‌ها را ندارد در بیشتر اوقات باعث کوچک شدن آن خواهد شد و کاری بی‌معنی است. اما به صورت کلی وقتی که برنده بودید می‌توانید روی مبالغ بیشتری (نه درصدهای بیشتر) ریسک کنید و به همین شکل در هنگام باخت باید از مبالغ کمتری استفاده کنید.

عموما بانکرول‌های کوچک ریسک بالاتری دارند و ممکن است به سرعت آن‌ها را ببازید. چرا که بازگرداندن آن‌ها آسان است. هرچقدر که بانکرول شما بزرگ‌تر شود، از دست دادن آن سخت‌تر خواهد شد و با دقت بیشتری به بازی خواهید پرداخت. بهتر است از قواعدی که ارائه دادیم پیروی کنید تا هیچوقت مجبور نشوید دست به دامن دیگران شده و برای قرض گرفتن پول از آن‌ها خواهش کنید.

خواندن مقاله زیر را در ادامه برای مدیریت بانکرول توصیه می‌کنیم:

مدیریت پول و سرمایه در پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید