دسته‌ها

اجتناب از اشتباهاتتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکردسته‌بندی نشدهمقالات عمومی

نکاتی کلیدی برای بهتر شدن در پوکر | قسمت سوم: صحبت کردن با بازیکنان بهتر

چگونه در پوکر گند نزنیم - به جای گند زدن، حرف بزنیم

این مسئله مخصوص پوکر نیست و در هر رشته ورزشی دیگری نیز توصیه می شود که از تجربه بازیکنان حرفه ای آن بهره ببرید. از هر کس که بپرسید هم به شما خواهد گفت که بهترین بازیکنان پوکر هم بهترین بازی خود را تنها هنگامی به نمایش گذاشته اند که در برابر حریفی بهتر از خودشان قرار گرفته بوده اند.

با این حال، پیشرفت کردن در پوکر با صرفا بازی کردن در برابر حریف بهتر به دست نمی آید.

قبل از مطالعه حتما بخش اول و بخش دوم مقاله را بخوانید.

به دنبال کدام بازیکنان پوکر باشیم؟

اکثر تصمیماتی که پای میز پوکر گرفته می شود، مخفیانه اتخاذ می شوند. شما نمی توانید یک بازیکن را بر اساس محاسباتی که نمی دانید چگونه در حال انجام شدن است ارزیابی کنید. تنها راه دست پیدا کردن به محتوای ذهن بازیکنان حرفه ای همین است که خودشان قصد داشته باشند به شما نحوه پردازش و تصمیم گیری را یاد بدهند. همچنین، تجربه نشان داده است که صحبت کردن راجع به یک بخش خاص از بازی پوکر با بازیکنان بهتر، بیشتر از خواندن مقالات و کتاب ها می تواند به شما کمک کند تا در آن بخش پیشرفت کنید.

دلیل این مسئله ساده است: سوال شما مشخص است و جواب آن را هم به صورت اختصاصی خواهید گرفت. اگر متوجه نکته ای هم نشده باشید، می توانید مشکل خود را شرح دهید و توضیح جامع تری دریافت کنید.

هر چند صحبت کردن در ارتباط با پکر با هر کسی می تواند مفید به فایده باشد، اما برخی از افراد می توانند بینشی عمیق‌ تر از پوکر به شما ارائه کنند و راهکارهای آن ها بیش از سایرین برای شما راهگشا باشد.

بازیکنان

پیش از هر چیزی، باید کسی را برای صحبت انتخاب کنید که در بازی از شما قوی تر است و اطلاعات بیشتری نسبت به شما دارد. صحبت کردن با کسی که از شما ضعیف تر است یا اطلاعات کمی از پوکر دارد، می تواند جذاب باشد، اما احتمال این که به شما کمک کند تا چیزی بیشتر یاد بگیرید، بسیار کم است.

دوم این که باید توانایی فرد را در مهارت در برقراری ارتباط در نظر بگیرید. فرد هر قدر هم که در بازی خوب باشد، اگر نتواند ایده ها و افکار خود را به درستی بیان کند، نمی تواند به قدر کافی به شما کمک کند. این که کسی در انجام کاری بسیار خبره است و این که بتواند مهارت خود را به نحو صحیحی عرضه کند، دو موضوع کاملا جدا از هم هستند.

توصیه ما این است که با یک بازیکن متوسط رو به بالا که دارای فن بیان خوبی است صحبت کنید، تا کسی مثل فیل اوی که صدایش به زور در می آید؛ هر چند که در بهترین مسابقات جهان شرکت کرده باشد.

راجع به چه چیزی صحبت کنیم؟

اکثر افراد سعی می کنند از راه آزمون و خطا بازی را یاد بگیرند و در آن تجربه کسب کنند. برای یاد گرفتن از اشتباهات، رعایت چند مسئله ضرورت دارد:

  • اشتباه کنید
  • اشتباه خود را بپذیرید و به آن اعتراف کنید
  • حرکت صحیح را پیدا کنید
  • مشخص کنید که چرا آن حرکت صحیح است
  • در بازی های بعد، آن را به کار ببندید

استفاده از فرمول شناسایی و تصحیح خطا برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای امری ضروری است. از لحاظ فنی، استفاده از این فرمول در بازی با دوستان و آشنایان و صحبت با یک فرد با تجربه به مثابه یک مربی می تواند به شما کمک کند تا به یک بازیکن بهتر بدل شوید.

در این قسمت، شما می توانید چیزی برای شروع مکالمه پیدا کنید: اشتباه خود را بیان کنید و بگویید چرا فکر می کنید آن کار اشتباه بوده است.

این که بتوانید از لحاظ تئوری خود را تقویت کنید، مسئله بسیار مهمی است. با این کار می توانید خیلی سریع تر در پوکر حرفه ای شوید. این مسئله بسیار مهم است که بتوانید از اشتباه خود درس بگیرید و آن را در بازی های بعدی به کار بگیرید.

هر چه بتوانید اشتباهات بیشتری را با استفاده از این فرمول حذف کنید، نقاط ضعف شما در بازی کمتر خواهد شد. هر چه نقاط ضعف شما در بازی کمتر شود، احتمال این که در پوکر گند بزنید هم کمتر خواهد شد.

از باختن نترسید

داشتن دوستانی که بتوانند شما را در بازی شکست دهند چیز بسیار خوبی است. اما از آن مهم تر، داشتن افرادی است که بتوانند به شما دید دیگری نسبت به بازی بدهند و ذهنیت شما را نسبت به بازی تغییر دهند.

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید پوکر را به صورتی کمی جدی تر دنبال کنید، احتمالا تا به الان چند نفری را پیدا کرده اید که با هم آشنا شده اید و همراه هم از بازی لذت می برید. این افراد معمولا کمی از بازیکنان کاملا معمولی بهترند. اما اگر چنین هم نیست، نگران نباشید. راه های بی شماری وجود دارد که شما را بتواند به افرادی وصل کند که مشغول بازی هستند و می توانند به شما مشورت و راهنمایی بدهند.

برای مثال، می توانید از فروم های آنلاین استفاده کنید. در این فروم ها همیشه افرادی پیدا می شوند که بخواهند تجربیات خود را در اختیار سایرین قرار دهند و به سوالات شما پاسخ دهند.

این فروم ها به شاخه های مختلفی تقسیم می شوند. از انتخاب محل صحیح برای نشستن گرفته تا وضعیت دست ها و استراتژی های پیچیده تر را می توانید در این فروم ها یاد بگیرید. یکی از بهترین نمونه های آن هم سایت Reddit است که در آن می توانید تقریبا هر چیزی در ارتباط با پوکر را یاد بگیرید.

اگر پوکر لایو بازی می کنید هم می توانید اطلاعات خود را از همان طریق به روز رسانی کنید و از هر کسی که احساس کردید می تواند به سوالات شما پاسخ دهد یا چیزی به اطلاعات شما اضافه کند، استفاده کنید.

هر کار که می کنید، بکنید، فقط از یاد گرفتن دست نکشید. ممکن است مدت زمان قابل توجهی طول بکشد تا گروه مناسبی از آدم ها را برای یاد گرفتن پیدا کنید و ممکن است آن ها اصلا در شهر یا حتی در کشور شما نباشند؛ اما مهم این است که دوستان پوکری خیلی خوبی برای شما وجود دارد که باید بگردید و آن ها را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید