دسته‌ها

اشتباهات بازیکنان در پوکر
بستن شرطبعد از فلاپ

شرطبندی در ریور با دست‌های متوسط پوکر

در این مقاله به بررسی مثالی در مورد شرطبندی در ریور با دست‌های متوسط پوکر می‌پردازیم و آن را تحلیل خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

با داشتن پوزیشن در ریور، ما به صورت کلی با دستی که احتمال برد بیشتری نسبت به حریف داشته باشد بت می‌کنیم تا به پول بیشتری برسیم. اما وقتی که خارج از پوزیشن هستیم، به دلیل اینکه باید قبل از حریف بازی کنیم شرایط اینگونه نخواهد بود. گاهی اوقات باید با دست‌های ضعیف‌تر بت کنیم، چرا که اگر چک دهیم و حریف بت کند ممکن است از مبالغ سنگینی استفاده کند که برای ما هزینه بالایی به بار بیاورد.

شرطبندی در ریور با دست‌های متوسط پوکر

چندی پیش یک بازیکن بسیار اگرسیو سمت راست من نشسته بود و چیپ بیشتری از من داشت، او ۱۵$ در بازی ۵$/۲$ نولیمیت هولدم ریز داد. من بعد از او بودم و ♣A♣J داشتم، استکم ۵۰۰$ بود و در مورد ری-ریز فکر می‌کردم. چندین نکته باعث شد که ترجیح دهم جاست-کال کنم. من در برابر یک بازیکن تهاجمی که قابل دست‌خوانی نیز نبود، احتمال فولد چندان بالایی نداشتم و نمی‌توانستم او را مجبور به فولد کنم و ممکن بود دستم نیز بازنده باشد. احتمال اینکه یکی از افراد دیگر AK, AQ, AA, KK یا JJ داشته باشند تقریبا ۳.۱۵٪ است. در مجموع با در نظر گرفتن ۷ بازیکنی که هنوز نوبت به آن‌ها نرسیده بود بیش از ۲۰٪ احتمال داشت که دستم ضعیف‌تر از دیگران باشد. علاوه بر آن من دستی داشتم که در برابر محدوده دست‌های بازیکنان دیگری که کالر به خوبی عمل می‌کرد و کال کردن آن‌ها ارزش دست من را بالاتر می‌برد.

دست‌های متوسط پوکر

بازی به دیلر رسید، او تقریبا با ۱۵٪ دست‌هایش وارد بازی می‌شد، چند دست قبل نیز ریز آندردگان من را با QJ آفسوت کال کرد و توانست دابل-آپ کند. او مبلغ را به ۴۵$ رساند. از ری-ریز او چندان احساس بدی به من دست نداد، چرا که همانطور که گفتم او در دست‌های قبلی ریز آندردگان من را با QJ آفسوت کال کرد و استک من را گرفت. درنتیجه در مورد دست‌هایی که ممکن بود با آن‌ها ری-ریز کند مطمئن نبودم. با اینحال بیشتر بازیکنان در دیلر پوزیشن با محدوده دست‌های گسترده‌تری ری-ریز می‌کنند، مخصوصا اگر حریف آن‌ها یک بازیکن اگرسیو و وحشی باشد. بلایندها فولد دادند و ما کال کردیم. تقریبا ۱۴۰$ در پات بود.

فلاپ

فلاپ ♣۲۷A خورد، من تاپ-پیر با کیکر جک شدم و بکدور-فلاش‌دراو نیز داشتم. بازیکن اگرسیو چک داد، من نیز همینطور و همانطور که انتظار داشتیم دیلر بت کرد. او ناامید نبود و ۷۵$ بت کرد. بازیکن اگرسیو کال کرد. من نیز جاست-کال کردم، ممکن بود دستم بهترین دست باشد اما در مورد آن مطمئن نبودم.

ترن

ترن ♠Q خورد. بار دیگر بازیکن اگرسیو و من چک دادیم. دیلر کمی فکر کرد و چک داد. من همچنان در مورد محدوده دست‌های او مطمئن نبودم. او با AK چک داد و از AQ ترسید یا صرفا خواست پات را کنترل کند؟ یا شاید یک پیر متوسط داشت و روی فلاپ صرفا خواست تظاهر به داشتن آس کند؟ آیا ممکن بود که از دست‌های غیراستاندارد ری-ریز استفاده کرده باشد تا صرفا در دیلر پوزیشن تهاجمی بازی کرده باشد؟ به نظر من تمام این مسائل ممکن بودند.

دست‌های متوسط پوکر

ریور

ریور ♠۵ خورد، کارتی که به نظر به هیچکس کمکی نمی‌کرد. بازیکن اگرسیو چک داد و من کمی در مورد بهترین استراتژی فکر کردم. اگر دیلر AK داشته باشد، ولیو-بت می‌کند. همچنین فکر نمی‌کنم که با پیرهای ضعیف‌تر بت کند. علاوه بر آن احساس کردم اگر چک دهم ممکن است بلوف بزند. با در نظر گرفتن ۳۶۵$ مبلغ پات، هر ولیو-بت و بلوفی تقریبا نصف پات یا بیشتر هزینه‌بر بود. بازیکن اگرسیو چطور؟ مطمئنا او اگر پیر آس داشته باشد امکان ندارد فولد دهد، حتی اگر کیکر بسیار ضعیفی داشته باشد.

مسئله بسیار سخت شده بود، دست من جزو دست‌های متوسط پوکر بود و اگر بت می‌کردم بلوف بازیکن دیلر را از دست می‌دادم، اما از بازیکن اگرسیو کال می‌گرفتم. علاوه بر آن محدوده دست‌های دیلر شامل AK نیز بود که در برابر او باخته بودم. فکر نمی‌کنم بت ریور بیشتر از ۵۰٪ با دست‌های ضعیف‌تر کال شود. اما اگر چک دهم و دیلر بت کند در هر صورت کال می‌کنم. حتی اگر بازیکن اگرسیو نیز کال کند باز هم این کار را انجام خواهم داد، چرا که متناسب با بازی او در این دست به نظر نمی‌رسد من را شکست داده باشد و احتمال بلوف بودن دیلر نیز بسیار زیاد است.

بازی من در ریور باید به نحوی می‌بود که حداکثر ارزش منتظره را برایم می‌داشت، ممکن بود بت زدنم باعث برد خوبی در شوداون شود. باید بت-سایزی را انتخاب می‌کردم که بلوف حریف را بلاک کند و دست‌های ضعیف‌تر بتوانند آن را کال کنند.

من ۱۲۵$ بت کردم، تقریبا یک-سوم پات. به نظر من این میزان شرطبندی برای حریف بسیار منطقی به نظر می‌رسد. نتیجه این بود که دیلر کال کرد و بازیکن اگرسیو فولد داد. من AJ خود را نشان دادم و حریف AK شو کرد و برنده پات شد.

دست‌های متوسط پوکر AK

این دست نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم از پوزیشن‌های مختلف استراتژی‌های مناسب را برگزینیم. من ۱۲۵$ بت کردم و اندازه نهایی شرطبندی در ریور را تعیین کردم و خود را در شرایط سخت برای کال کردن بت سنگین یا بلوف خوردن قرار ندادم. ارزش منتظره‌ای که در چنین شرایطی از دست می‌دهم در شرایطی مشابهی که ممکن است بارها پیش بیاید، دیلر فولد دهد و بازیکن اگرسیو با برگ ضعیف کال کند جبران خواهد شد. علاوه بر آن من مبلغ کمتری از دست دادم، چرا که اگر دیلر ولیو-بت می‌کردم مبلغ آن به مراتب بیشتر از ۱۲۵$ بود و مجبور به کال می‌شدم.

اندازه بت و مخصوصا اندازه شرطبندی در ریور یکی از فاکتورهای اصلی در نولیمیت هولدم است که بازی را بسیار سخت‌تر از فرم‌هایی مثل لیمیت هولدم می‌کند. در نظر گرفتن اندازه استک افراد و تخمین زدن اندازه بت استراتژی شما را تعیین می‌کند. مطمئن شوید که در مورد دست‌های خود در پوزیشن‌های مختلف به خوبی فکر می‌کنید و تمام تلاش خود را انجام دهید تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید، دست‌های متوسط پوکر به وفور بیشتر از دست‌های مانستر به شما داده می‌شوند و در بیشتر شرایط با آن‌ها روبرو هستید.

اگر بتوانید استراتژی درست را پیش بگیرید مطمئنا مسیر رو به پیشرفتی در پوکر خواهید داشت، موفق باشید!

– روی کوک (Roy Cooke)

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید