دسته‌ها

آموزش پوکر برای بازیکنان مبتدی
پای رنگ و پای استریتدوره آموزش پایه‌ای پوکر

سوتد کانکتور در پوکر

سوتد کانکتور در پوکر تگزاس هولدم به دست‌هایی گفته می‌شود که خال مشابه داشته و پشت‌سرهم (یا نزدیک به هم) باشند. بازی با چنین دست‌هایی معمولا هزینه‌بر بوده اما می‌تواند منجر به برد سنگین‌ترین پات‌ها شود. اگر یک بازیکن مبتدی باشید شاید ارزش آن‌ها را به طور کامل درک نکنید، اما باید بگوییم که این دست‌ها به حد زیادی ارزشمند هستند.

سوتد کانکتور در پوکر

دستی مثل ۶۹ را با AK مقایسه کنید. با دستی مثل AK شما حریف را ری-ریز می‌کنید و روی فلاپ نیز بازی کاملا واضح است، اما با دستی مثل ۶۹ او به ندرت تفاوت بلوف یا ناتس بودن شما را تشخیص می‌دهد. این مورد یکی از زیبایی‌ها و مزایای سوتد کانکتور در پوکر است. اگر می‌خواهید در کش-گیم‌ها به برد خوبی برسید، باید در شرایط مناسب با چنین دست‌هایی وارد بازی شده و از پتانسیل آن‌ها استفاده کنید. البته در بیشتر شرایط دست شما با فلاپ ارتباط خاصی پیدا نمی‌کند، اما اگر بتواند به خوبی با آن هماهنگ شود احتمالا برنده پول زیادی خواهید بود.

قوی شدن روی فلاپ

مشکل اصلی که بسیاری از بازیکنان دارند این است که نمی‌دانند یک سوتد کانکتور چگونه به اوج قدرت خود می‌رسد. در بیشتر شرایط شما نمی‌دانید آیا باید به بازی در پات ادامه دهید یا خیر. دستی مثل ۶۹ که در ابتدا مثال زدیم را در نظر بگیرید، وقتی صرفا یک ۶ روی فلاپ می‌بینید نباید هیجان‌زده شوید.

سوتد کانکتور در پوکر

مسلما با چنین دست‌هایی به دنبال پیر شدن نیستید. پیرهای ضعیفی که با چنین دست‌هایی به وجود می‌آورید می‌توانند باعث شوند پول زیادی به حریف بدهید و برای بردن پات کافی نخواهند بود. با سوتد کانکتور در پوکر باید سعی کنید حداقل دوپیر شوید و یا دست ناتس بسازید.

اگر موفق شوید روی فلاپ دست قوی بسازید باید بدانید که چگونه از حریف پول بگیرید و این مسئله نیازمند مهارت‌های دیگری است. باید بدانید که قدرت دست شما نسبت به دست حریف چگونه است و چه کارت‌هایی باعث ضعیف شدن دست شما می‌شوند، و چطور می‌توانید بیشترین پول را از حریف خود بگیرید. وقتی دستتان کامل شد باید به تمام جوانب توجه کنید و یک برنامه‌ریزی کامل برای گرفتن پول از بازیکنان دیگر انجام دهید. آمادگی نداشتن در این زمینه و بازی اشتباه می‌تواند تمام شانس‌های شما را برای رسیدن به برد در پوکر از بین ببرد.

از دست دادن فلاپ

سوتد کانکتورها دست‌هایی هستند که در صورت هماهنگ نشدن با فلاپ شما را برای بلوف زدن وسوسه خواهند کرد. گاهی اوقات با دست‌هایی مثل AQ می‌توانید بسیار راحت بلوف بزنید، چرا که در ترن و ریور همچنان شانس قوی شدن را خواهید داشت. اما اگر سوتد کانکتور شما با فلاپ هماهنگ نشود، معمولا چیزی نیست که بخواهید در ترن و ریور به دنبال آن باشید. دلیل اصلی که بسیاری از بازیکنان با این دست‌ها پول زیادی از دست می‌دهند این است که راهی برای برد با آن‌ها پیدا نمی‌کنند. بجای اینکه باخت را قبول کنند و یک پات کوچک را به حریف بدهند، بلوف می‌زنند و شروع به بازی تهاجمی می‌کنند.

در صورت از دست دادن فلاپ با چنین دست‌هایی در بیشتر شرایط باید به راحتی تسلیم شوید و باخت خود را بیشتر نکنید. ادامه دادن به بازی در این شرایط ارزش بسیار کمی دارد، دلایل آن نیز کاملا واضح است. اولین مورد که کمی قبل به آن اشاره کردیم، دست شما راه‌های زیادی برای برد و توسعه پیدا کردن ندارد. شما تنها با وادار کردن حریف به فولد می‌توانید برنده پات شوید.

آموزش پوکر بادوگی (Badugi)

دومین مورد نیز این است که معمولا حریف بلوف‌های شما را باور نمی‌کند. اگر در پری-فلاپ ریزی را کال کرده‌اید یا با لیمپ کردن وارد بازی شده‌اید و مشاهده می‌کنید که روی فلاپ های‌کارت وجود دارد، به ندرت حریف قبول می‌کند که این کارت‌ها به دست شما کمکی کرده باشند. البته برای متعادل نگه داشتن بازی خود می‌توانید هر از چندگاهی بلوف بزنید، اما در مجموع نباید پول زیادی صرف بردن پات‌های کوچک کنید. در مجموع توصیه می‌کنیم که با چنین دست‌هایی در صورت هماهنگ نشدن با فلاپ استک خود را به خطر نیاندازید.

دراو شدن روی فلاپ

اگر با سوتد کانکتورهای زیادی بازی کنید، معمولا به دفعات روی فلاپ استریت‌دراو یا فلاش‌دراو می‌شوید. نکته‌ای که همیشه باید در مورد این شرایط به یاد داشته باشید این است که دست شما همچنان کامل نشده است. برخی بازیکنان جوری با دراوهای خود بازی می‌کنند که انگار کاملا ناتس هستند و هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. بجای این کار باید سعی کنید شرایط را در نظر بگیرید و بفهمید بهترین استراتژی ممکن چیست و چگونه می‌توانید بازی خود را متعادل نگه داشته و به خوبی دست را پیش ببرید.

دست‌ها و شرایط در پوکر یکسان نخواهند بود. به همین دلیل شما نیز نباید هر بار یک استراتژی را پیش‌رو بگیرید و از آن استفاده کنید. اگر در برابر یک بازیکن تهاجمی هستید که توانایی فولد دادن دارد، ریزهای سنگین شما با توجه به احتمال فولدی که دارید می‌تواند به خوبی موثر واقع شود. اما اگر در برابر یک بازیکن کال-استیشن هستید بت کردن با دست‌های دراو منطقی نبوده و باید سعی کنید پس از کامل شدن دستتان از او پول بگیرید.

بد کال در پوکر

میزان فولد دادن حریف یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید روی فلاپ‌های دراو در نظر بگیرید. با توجه به این خاصیت و شناخت داشتن نسبت به سبک و بازی حریف می‌توانید تشخیص دهید که ریز دادن استراتژی بهتری است یا اینکه باید دفاعی بازی کنید. لزوما نیازی ندارید که کل پول خود را روی فلاپ وارد بازی کنید و چنین عملی در درازمدت منجر به باخت شما خواهد شد. همچنین سعی کنید که پات را به خوبی کنترل کنید و با توجه به استک خود از بهترین مبالغ استفاده کنید.

بازی کردن با دست‌های دراو بعد از فلاپ

همانطور که خلاقیت و استفاده از استراتژی‌های درست با سوتد کانکتور در پوکر فاکتور مهمی است، اما باید همواره جانب احتیاط را نیز رعایت کنید. اگر دستتان کامل شد، نباید به همه بازیکنان نشان دهید که بهترین دست را دارید و باید قدرت آن را مخفی نگه دارید. به سبک بازی حریف و پوزیشن توجه کرده و بهترین طرح را برای رسیدن به سود پیاده کنید. اگر دراو بودید و چک-کال کردید، در مورد بت یا ریز در ترن فکر کنید. اگر روی ترن چک-ریز شدید و در ریور دستتان کامل شد، شاید بخواهید چک دهید و به حریف اجازه بت کردن دهید. راه‌های زیادی برای بازی با دست‌های دراو و کامل شده بعد از فلاپ وجود دارد که با کسب تجربه و مهارت در هنگام بازی آن‌ها را درک خواهید کرد. با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید