دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکرنحوه بازی

سطح پوکر تهاجمی خود را افزایش دهید

در این آموزش پوکر که از زبان جاناتان لیتل (Jonathan Little) بازیکن جهانی پوکر نوشته شده است توضیح می‌دهیم که چطور باید وارد سطح جدیدی از پوکر تهاجمی شوید.

بسیاری از بازیکنان مبتدی با دست‌های غیرپرمیوم پسیو و منفعل بازی می‌کنند تا پول زیادی از دست ندهند. از آنجایی که این کار کاملا منطقی به نظر می‌رسد، اما یکی از دلایلی است که شخص نمی‌تواند پول زیادی برنده شود. برای موفقیت در پوکر باید یاد بگیرید که پات‌هایی که متعلق به شما نیست را به خوبی از آن خود کنید.

افزایش مهارت در پوکر تهاجمی

در این مقاله در مورد شرایط رایجی صحبت خواهیم کرد که با استفاده از بازی اگرسیو یا تهاجمی پول بیشتری خواهید برد.

چک-ریز بلوف در پوکر

لیمپ کردن را متوقف کنید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از بازیکنان مبتدی انجام می‌دهند لیمپ کردن است. وقتی کسی لیمپ می‌کند (بیگ-بلایند را کال می‌کند) معمولا نشان‌دهنده این موضوع است که دست او پتانسیل برد را دارد اما آنقدر قوی نیست تا با آن ریز دهد. اگر حریف متوجه شود که شما دائما با دست‌های متوسط خود لیمپ می‌کنید، می‌تواند ریز دهد و مبلغ پات را سنگین کند، چیزی که دقیقا شما برعکس آن را می‌خواهید.

دستی که یک بازیکن مبتدی در آن لیمپ می‌کند به این شکل است:

فرض کنید ۲۰۰$ استک دارید و در میز ۲$/۱$ هستید، همه فولد می‌دهند و شما در پوزیشن میانی قرار دارید و با ♠Q♣J بیگ-بلایند را کال می‌کنید، چرا که تصورتان بر این است که QJ دست خوبیست اما برای ریز دادن مناسب نمی‌باشد. بازیکنی که در دیلر پوزیشن ۹$ ریز می‌دهد. بلایندها فولد می‌دهند و بازی به شما می‌رسد.

در این هنگام می‌توانید ۷$ دیگر کال کنید. اما تا زمانی که روی فلاپ پیر نشوید یا استریت‌دراو قوی به وجود نیاورید (۳۵.۹٪ مواقع اتفاق می‌افتد)، در تمام حالت‌های دیگر احتمالا اگر حریف بت کند فولد خواهید داد.

اگر خوش‌شانس شوید و پیر داشته باشید باز هم ممکن است حریف پیر بهتری داشته باشد. اگر فلاپ دراو شوید در بهترین حالت ۴۰٪ شانس کامل شدن دستتان تا ریور وجود دارد. این شرایط برای بازی چندان مناسب نخواهد بود.

دست‌هایی مثل A4, K10 یا ♠۸♠۹ نیز در صورت لیمپ کردن شما چنین حالتی را به وجود می‌آورند. شما مجبور می‌شوید خارج از پوزیشن با دست‌های متوسط وارد بازی شوید. وقتی که بازیکنان زیادی وارد بازی می‌شوند، حداقل یکی از آن‌ها روی فلاپ دست قوی‌ای می‌سازد. اگر فلاپ چندان متناسب با دست شما نباشد، شرایط بسیار سختی را برای دزدیدن پات با استفاده از بلوف خواهید داشت، همچنین اگر دستتان بخورد نیز نباید مطمئن باشید که دیگران به شما پول خواهند داد.

آموزش پوکر تگزاس هولدم بت در ریور

درنتیجه به جای اینکه لیمپ کنید، باید با تمام دست‌هایی که می‌خواهید با آن‌ها وارد بازی شوید ریز دهید، مگر اینکه شرایط بازی به نحوی باشد که لیمپ کردن استاندارد محسوب شود. دست‌هایی مثل QJ, A4, K10 در پوزیشن‌های اولیه باید فولد داده شود. با سادگی ممکن است شخصی دستی داشته باشد که دست شما در مقابل او احتمال برد بسیار پایینی داشته باشد (AK, AQ را در نظر بگیرید). ممکن است که فکر کنید فولد دادن این دست‌های «خوب» بسیار تایت است، اما باید بدانید که با این کار در درازمدت پول قابل توجهی را ذخیره خواهید کرد.

در پوزیشن‌های انتهایی باید با تمام دست‌های مناسب خود ریز دهید. این استراتژی به شما قدرت کنترل پات را می‌دهد، یعنی وقتی که دست هیچ بازیکنی با فلاپ هماهنگ نشد می‌توانید برنده آن شوید.

به طور مثال فرض کنید که در میز ۲$/۱$ مبلغ ۶$ با A4 از کات-آف ریز می‌دهید و فقط دیلر کال می‌کند. فلاپ K-7-3 می‌خورد. شما ۸$ بت می‌کنید و حریف فولد می‌دهد. اگر بجای این کار لیمپ می‌کردید، در صورت ۸$ بت کردن احتمالا کال می‌شدید و یا اینکه در صورت بت کردن حریف دست خود را فولد می‌دادید. با ریز دادن به جای لیمپ کردن، همیشه فرصت دزدیدن پات و کنترل آن را خواهید داشت.

دست از کال کردن ریزها بردارید

درست مثل لیمپ کردن، کال کردن ریزهای پری-فلاپ با بسیاری از دست‌هایی که مناسب ری-ریز نیستند نیز یکی از اشتباهات بازیکنان است. دست‌های متوسط در بیشتر مواقع توسعه پیدا نمی‌کنند و شما فقط پولی را برای دیدن فلاپ به حریف تقدیم می‌کنید.

با استفاده از یک نرم‌افزار محاسبه‌گر می‌توانید متوجه شوید که ♠۷♠۱۰ تنها ۴.۹٪ مواقع روی فلاپ فلاش، استریت، تریپس یا دوپیر می‌شود. همچنین این دست ۸.۷٪ مواقع روی فلاپ پیر می‌شود که باز هم به اندازه کافی قوی نیست. همچنین در ۱۸٪ مواقع روی فلاپ دراو خواهد بود.

شاید دراو شدن روی فلاپ جالب به نظر برسد، اما همانطور که گفتیم در بهترین حالت ۴۰٪ مواقع دست شما تا ریور کامل خواهد شد. جدای از این موضوع، هنگامی که دست شما کامل شود نیز حریف دست چندان قوی نخواهد داشت که با آن به شما پول بدهد.

بلوف زدن در ریور

تا زمانی که دیپ-استک نشوید و بیشتر از ۱۵۰bb نداشته باشید، معمولا کال کردن با چنین دست‌هایی سود کافی نخواهد داشت. چنین نکته‌ای برای دست‌هایی که به راحتی شکست می‌خورند مثل A8, K9 یا QJ نیز صدق می‌کند. کال کردن ریزها با این دست‌ها راه خوبی برای از بین بردن بانکرول است!

بجای کال کردن با این دست‌ها معمولا باید فولد دهید. در صورتی که فولد دادن چندان جالب به نظر نمی‌رسد، اما از اینکه با دست‌های بازنده وارد بازی شوید جلوگیری می‌کند. اگر دائما در حال چنین اشتباهاتی هستید، باید انتظار نواسانات شدیدی در بانکرول خود باشید، که معمولا به صورت منفی هستند. اگر می‌خواهید در پوکر موفق شوید باید یاد بگیرید که برخی دست‌های خوبی که قابلیت ریز دادن یا کال کردن را ندارند فولد دهید.

همچنین اگر فکر می‌کنید که ریزر پری-فلاپ یک بازیکن لوز یا شخصی است که احتمال این را می‌دهد که دست پرمیوم داشته باشید، می‌توانید با برخی دست‌هایی که برای کال مناسب نیستند ولی پتانسیل برد دارند پوکر تهاجمی بازی کرده و آن‌ها را ری-ریز کنید. دست‌هایی مثل ♠۷♠۱۰ برای ری-ریز بسیار مناسب هستند، حتی ممکن است بتوانید در بسیاری از مواقع در پری-فلاپ پات را بدزدید، شاید هم این اتفاق نیافتد و به فلاپ برسید، در این صورت نیز می‌توانید با بت پیوسته این کار را انجام دهید و در هر بیشتر شرایط بازی تحت کنترل شما خواهد بود.

دست‌های پوکر برنده

به طور مثال شخصی ریز می‌دهد، با ♠۷♠۱۰ کال می‌کنید. اگر فلاپ را از دست بدهید و با بت مواجه شوید معمولا فولد خواهید داد. با اینحال اگر در پری-فلاپ او را ری-ریز کنید ممکن است بدون درگیری برنده پات شوید. اگر حریف کال کند و فلاپ A-8-5 یا K-9-5 بخورد می‌توانید بت پیوسته (c-bet) بزنید و پات را بعد از چک دادن حریف بدزدید.

اگر بت پیوسته کردید و حریف معمولی شما فولد نداد، احتمال دهید که روی فلاپ دست قوی به وجود آورده است. همچنین اگر روی فلاپ دوپیر یا بهتر شدید نیز باید به همان اندازه بت کنید. این نوع بازی باعث می‌شود که خواندن دست شما برای حریف به شدت دشوار شود و بازی خود را بالانس کنید. شاید با بازیکنان تهاجمی روبرو شوید که فکر کنند اگر فلاپ کارت‌های متوسط بخورد برای پری-فلاپ ریزر مناسب نیست، و سعی کند با چک-ریز بازی را از شما بگیرند، در این حالت اگر فلاپ ۴-۷-۱۰ یا ۶-۸-۹ باشد او کل پول خود را به شما خواهد داد.

جمع‌بندی پوکر تهاجمی

با اضافه کردن اگرسیو بودن به استراتژی بازی خود می‌توانید پات‌هایی که متعلق به شما نیستند را به دست آورید. تا زمانی که حریف دست قوی نداشته باشد و بیش از حد به او فشار نیاورید می‌توانید پات‌های زیادی را بدین شکل ببرید.

امیدواریم که از این آموزش پوکر لذت برده باشید، با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید