دسته‌ها

دست‌های پوکر برنده
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکر

ری-ریز در پوکر با چه دست‌هایی انجام می‌شود؟

یکی از سوالات رایجی که همیشه بازیکنان می‌پرسند این است که «ری-ریز در پوکر با چه دست‌هایی انجام می‌شود؟» (به ری-ریز تری-بت یا ۳bet نیز گفته می‌شود.) پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. مانند تمام مسائل دیگر در پوکر، استراتژی شما تماما به استراتژی حریف بستگی دارد. اگر شما بدون آگاهی نسبت به این موضوع در تمام مواقع ری-ریز می‌کنید، در درازمدت پول بسیار زیادی را از دست خواهید داد.

ری-ریز در پوکر

ری-ریز کردن به دو شکل «خطی» و «غیرخطی» انجام می‌شود. ری-ریز خطی با دست‌های بسیار خوب انجام می‌شود. مثالی برای دست‌های خطی:

ری-ریز در پوکر

بهترین حالت برای ری-ریز در پوکر این است که در برابر بازیکنی این کار را انجام دهیم که تری-بت را با دست‌هایی که به شما باخته است کال کنند، و تنها با دست‌هایی فور-بت (ریز دادن در برابر ری-ریز) کنید که احتمال باختشان به حریف بسیار کم است. البته این استراتژی مختص بازیکنان ضعیف و مبتدی میزهای سبک است.

به طور مثال بازیکن لوزی روی میزهای سبک در پوزیشن میانی نشسته است و ۳BB از ۱۰۰BB استک خود را ریز می‌دهد، شما در کات-آف هستید و معمولا با کارت‌های قوی ری-ریز می‌کنید. حریف شما معمولا با کارت‌هایی که احتمال بردشان کمتر است کال می‌کند، کارت‌هایی مثل ۴۴, A4 سوتد و یا K10 و تنها کارتی که با آن فور-بت انجام می‌دهد AA است.

استراتژی شما در برابر چنین بازیکنانی کاملا ساده و واضح است. وقتی ری-ریز می‌کنند کاملا متوجه قدرت دست آن‌ها می‌شوید و وقتی فور-بت می‌کنند نیز می‌فهمید که AA یا KK دارند.

دست‌های غیرخطی یا پولاریزه برای ری-ریز کردن شامل دست‌های خیلی خوب به علاوه چند دست که برای کال کردن ریز در پری-فلاپ چندان مناسب به نظر نمی‌رسند هستند. مثالی برای دست‌های غیرخطی:

ری-ریز در پوکر

این کارت‌ها برای ری-ریز کردن بازیکنانی که اغلب اوقات در برابر ری-ریز فولد می‌دهند و یا بعضی مواقع فور-بت می‌کنند بسیار مناسب است. بسیاری از بازیکنان اگرسیو یا تهاجمی از این دست‌ها استفاده می‌کنند. اگر قرار نیست فلاپ را ببینید مهم نیست که دستتان قابلیت بازی کردن بعد از آن را داشته باشد یا نه.

باید بدانید که دست‌های خطی و غیرخطی یا پولاریزه تنها شامل تقریبا ۹٪ کارت‌ها می‌شوند. این تعداد کارت معجزه نمی‌کنند، ولی باید در نظر بگیرید که بیشتر بازیکنانی که ری-ریز می‌کنند نیز ۹٪ مواقع این کار را انجام می‌دهند اما ممکن است طیف کارت‌های آن‌ها متفاوت باشد. در مجموع نباید بیش از حد این کار را انجام دهید و همچنین فکر نکنید کسانی که آل-این می‌زنند نیز همیشه در حال بلوف زدن هستند.

در حقیقت دست‌های پولاریزه شامل دست‌هایی برای بلوف زدن نیز می‌شوند. در برابر بازیکنی که یا فولد می‌دهد و یا فور-بت می‌کند بیشتر باید با دست‌هایی که بلاکر (آس یا کینگ) دارند وارد بازی شوید. بودن آس یا کینگ در دست شما احتمال اینکه حریف کارت بسیار قوی با کیکر بالا داشته باشد را کم می‌کند (چرا که یکی از آن‌ها در دست شما است). در برابر بازیکنانی که در بیشتر مواقع ری-ریز شما را کال می‌کنند باید از دست‌های سوتد کانکتور استفاده کنید، چرا که پس از فلاپ قابلیت بازی کردن را برای شما ایجاد می‌کنند.

وقتی با دست‌های پولاریزه مثل ۶۶, Q10 یا ۶۷ سوتد ری-ریز می‌کنید، توانایی کال کردن با آن‌ها را نیز دارید. با کال کردن با چنین دست‌هایی می‌توانید احتمال برد حریف را بعد از فلاپ بسنجید، می‌توانید آن‌ها را ری-ریز کنید عموما یا فولد می‌دهند و یا فور-بت می‌کنند، البته دقت کنید برای انجام این کار باید تصویر تایت داشته باشید تا بازیکنان دیگر به راحتی شما را کال نکنند.

جمع‌بندی آموزش ری-ریز در پوکر

دفعه بعدی که خواستید ری-ریز کنید ابتدا عکس‌العمل حریف را بررسی کنید، انجام این کار و پیدا کردن دست مناسب تماما به استراتژی و سبک بازی حریف وابسته است. اگر حواستان جمع باشد متوجه خواهید شد که می‌توانید با دست‌های ضعیف بسیاری از پات‌ها را بدزدید. حتی اگر هر یک ساعت ۱ بار این کار را انجام دهید نیز در درازمدت برایتان بسیار سودآور خواهد بود. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید