دسته‌ها

رقابت پوکر اوماها هکستون و گلفاند
پات لیمیت اوماها (PLO)شرح یک دستمقالات عمومی

هکستون و گلفاند در پوکر اوماها برای هم دردسرساز می‌شوند – قسمت اول

دو دست بسیار جالب پوکر اوماها بین بین ایساک هکستون و فیل گلفاند

در یکی از هفته‌های سری جدید برنامه پوکر افتر دارک که با شرکت برندون آدامز ، فیل گلفاند ، ایساک هکستون ، بن لم ، برایان رست ، و در ادامه دنیل کیتس و تام دوان برگزار شد شاهد چندین ساعت اکشن پرهیجان بازی پوکر اوماها بودیم.

بلایندها $۶۰۰/$۳۰۰ بودند و حداقل ورودی (بای-این) ۱۰۰,۰۰۰$ و هر چند شرط‌ها به اندازه پات محدود می‌شدند ولی با استک‌های عمیق بازیکن‌ها پات‌ها خیلی زود بزرگ و بزرگ‌تر می‌شدند.

کسانی که تجربه پوکر اوماها دارند می‌توانند از نحوه بازی این نخبگان و استراتژی پوکر آنها زیادی ببرند و کسانی که در پات لیمیت اوماها تازه وارد هستند هم می‌توانند از این برنامه برای آموزش پوکر اوماها و تفاوتهای پوکر اوماها و هولدم استفاده کنند.

دست اول: ارزش دستها در پوکر اوماها متفاوت است

همان اولین دست این برنامه نشان داد که چطور پوکر اوماها می‌تواند متفاوت از پوکر هولدم بازی شود، و چطور ارزش دست های پوکر اوماها در این دو ورژن بازی هم پیش از فلاپ و هم بعد از فلاپ متفاوت است.

در این دست پوکر هکستون که در پوزیشن کات آف قرار دست زیبای A-A♣-K♠-۱۰ را دریافت کرد و بازی را باز کرد و گلفاند از اسمال بلایند با Q♣-۹-۹♣-۸ کال کرد.

در فلاپ A♠-۹-۳ هر دو بازیکن ست شدند. که گلفاند چک داد و رِیز هکستون به اندازه نصف پات را کال کرد. در ترن ۷ آمد و گلفاند مجددا چک داد و شرط هکستون اینبار به اندازه کل پات ($۹,۶۰۰) را کال کرد. در این مرحله اندازه پات به ۲۸,۸۰۰$ رسید.

ست روی ست پوکر اوماها

علی نژاد گزارشگر برنامه اشاره کرد که گلفاند فقط به یک دست می‌بازد. و البته گلفاند از همان یک دست یعنی ست آس هکستون عقب‌تر بود.

در تگزاس هولدم به راحتی ممکن بود کل پول در همین مرحله به میان بیاید. البته توجه داشته باشید که گلفاند دو کارت دل ندارد بنابراین پای رنگی که در مرحله ترن ایجاد شده است در صورتی که هکستون دست قرعه پای رنگ داشته باشد دست گلفاند را در معرض خطر قرار می‌دهد.

از قضا هکستون دو کارت دل داشت –که شامل آس دل هم بود- یعنی کارت K در مرحله ریور دست او را به رنگ ناتس ارتقا داد.

گلفاند چک داد و هکستون یک شرط به اندازه پات بست و بعد از مدت زیادی فکر کردن گلفاند بالاخره مبلغ شرط او را پرداخت کرد.

با توجه به مدت زمانی که گلفاند صرف فکر کردن کرد، به روشنی فولدِ ستِ خودش را در نظر گرفته بود چرا که حالا هم به ست آس یا شاه می‌باخت و هم به رنگ دل. البته در پوکر هولدم فولد کردن این دست حتی در مقابل شرط بزرگی مثل این در مرحله ریور خیلی سخت‌تر است.

 

کانال تلگرام پوکروای اینستاگرام پوکروای

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید