دسته‌ها

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)
توصیه‌ها و نکات آموزش پوکر

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot) به نحوی طراحی شده است که بتواند ساعت‌های طولانی در پوکر آنلاین بازی کند. در این مقاله به بررسی سود بردن و نحوه شکست دادن آن‌ها می‌پردازیم.

بیایید اول قوانین پوکر را درباره این موضوع بررسی کنیم. استفاده از هرگونه نرم‌افزارهای اتوماتیک که بدون حضور شخص قادر به بازی باشد ممنوع و مغایر با قوانین است. این قانون برای تمام سایت‌های پوکر آنلاین یکسان می‌باشد.

بسیار خب، پس دیگر مشکلی نداریم و می‌توانیم با خیالت راحت بازی کنیم؟ متاسفانه خیر، با وجود غیرقانونی بودن استفاده از ربات پوکر آن‌ها در بسیاری از سایت‌های پوکر آنلاین وجود دارند. اگر بخواهیم فکر کنیم آن‌ها وجود ندارند باید بسیار ساده‌لوح باشیم، آن‌ها به آرامی در حال گرفتن پول شما هستند.

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot) ضعیف است

در بیشتر شرایط ربات‌ها ضعیف هستند. اما برخی از آن‌ها نیز با دقت بسیار بالایی طراحی شده و قدرتمند می‌باشند. به طور مثال شاید در اخبار شنیده باشید که یکی از بات‌های پوکر آنلاین پس از به دست آوردن چندین میلیون دلار کشف شد. واضح است که چنین باتی از بسیاری از بازیکنان خوب پوکر آنلاین بهتر عمل می‌کرده است.

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)

البته قبل از اینکه وحشت کنید و تصمیم بگیرید دیگر وارد پوکر آنلاین نشوید باید چند نکته را به شما بگوییم.

 1. بات‌هایی که می‌توانند در میزهای متوسط یا سنگین برنده باشند درصد بسیار کمی از بات‌ها را تشکیل می‌دهند.
 2. اگر متوجه شویم که حریف ما ربات پوکر است معمولا به سادگی می‌توانیم راه حلی برای برد پیدا کنیم.
 3. هر سایت پوکر آنلاین یک تیم امنیت دارد که مشغول نظارت بر بازی‌ها هستند و بات‌ها را مسدود می‌کنند.

با اینحال با در نظر گرفتن اینکه بات‌ها ضعیف هستند، اما این موضوع به این معنی نیست که آن‌ها از بازیکنان بد نیز ضعیف‌تر می‌باشند. آن‌ها معمولا قوی‌تر از بازیکنان بد هستند! این موضوع به ضرر ماست، چرا که در صورت عدم وجود ربات پوکر روی میز می‌توانستیم با حضور بازیکنان ضعیف نرخ برد بالاتری داشته باشیم.

شناسایی ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)

احتمال بالایی وجود دارد قبل ازینکه بفهمیم یک بازیکن ربات است به او ببازیم. دلیل این موضوع نیز این است که معمولا بات‌ها از دست‌های بسیار قوی‌ای استفاده می‌کنند اما بیشتر افراد با دست‌های متوسط نیز بت آن‌ها را کال خواهند کرد. شاید آن‌ها پات-سایز بت کنند و یا روی فلاپ بسیار تهاجمی چک-ریز کنند. با اینحال به محض اینکه متوجه شدیم که حریف ما بات است، شرایط میز تا حد قابل ملاحظه‌ای تغییر خواهد کرد.

ربات پوکر آنلاین (Poker Bot)

حال چگونه باید متوجه شویم که حریف بات است؟

 • استفاده از بت-سایزهای تکراری و قابل تشخیص (بعضی از انسان‌ها نیز چنین رفتاری دارند)
 • تکرار شدن الگوهای شرطبندی (برای انسان‌ها کمتر اتفاق می‌افتد)
 • بازی تهاجمی در برخی شرایط (بات‌ها هم می‌توانند از HUD استفاده کنند!)
 • تایمینگ مشخص برای انجام هر تصمیم
 • جواب ندادن در چت
 • خارج شدن از بازی در زمان‌های مشخص (مثلا وقتی که تعداد بازیکنان روی میز کم شود)
 • وارد شدن بسیار سریع به میزها زمانی که تعداد بازیکنان به حد خاصی می‌رسد
 • معمولا تنها نیستند و شاید چند نفره به بازی وارد شوند

شناسایی نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم سخت است. البته اگر آن‌ها به صورت چندنفره بازی کنند موضوع به راحتی قابل تشخیص خواهد بود. چند بازیکنی که از مقادیر یکسان برای شرطبندی استفاده می‌کنند و زمان‌بندی مشابهی دارند. همچنین اگر از HUD استفاده کنید متوجه خواهید شد که آمارهای آن‌ها در مقیاس بزرگ بسیار شبیه به هم است.

این موضوع حتی هنگامی قابل‌توجه خواهد شد که یکی از آمارها اختلاف زیادی با بازیکنان دیگر داشته باشد. به طور مثال میانگین بازیکنان در میزهای سبک ۶٪ مواقع روی فلاپ ریز می‌دهند. حال فرض کنید روی میزی هستید و ۳ بازیکن ۲۵٪ مواقع روی فلاپ بت حریف را ریز می‌کنند. آیا این موضوع اتفاقی است؟ ما اینطور فکر نمی‌کنیم. احتمال وجود بات در این حالت بسیار زیاد است.

در این حالت یکی از قوانین دیگر پوکر آنلاین نیز مورد تجاوز قرار می‌گیرد. واضح است که این بات‌ها به صورت تیم عمل می‌کنند، یعنی پتانسیل این موضوع را دارند که با یکدیگر همکاری کنند، کارت‌ها را به اشتراک بگذارند و یا قیچی کنند!

پوکر تهاجمی

شکست دادن بات

برنامه‌ریزی یک بات خوب سخت است. یعنی اگر برنامه‌نویس حداقل هزاران ساعت یا حتی بیشتر زمان صرف آن نکند، باگ‌هایی در آن وجود خواهد داشت. کاری که باید بکنیم این است که استراتژی این بات‌ها و باگ‌ها را تشخیص دهیم و از آن استفاده کنیم.

بسیاری از بات‌هایی که روی میزها وجود دارند «پروفایل بات» هستند. یعنی می‌توانند عملکرد حریف را در حافظه خود ذخیره کنند. یعنی نتایج آماری مشابه با HUD خواهند داشت. یعنی اگر متوجه شوند که ما در مقابل ری-ریز فولد می‌دهیم، ممکن است هزاران بار ما را ری-ریز کنند. اگر متوجه شویم که این ربات پوکر دقیقا چه کار می‌کند، می‌توانیم از بازی او نهایت استفاده را ببریم. اگر این بات با هر دستی ری-ریز می‌کند، باید شروع به فور-بت کردن او کنیم.

بیشتر بات‌ها به اندازه بت حساس نیستند و می‌توانیم از این مورد به نفع خودمان استفاده کنیم. در بیشتر موارد برنامه‌نویس محدوده دست‌ها را برای ریز دادن، کال کردن ری-ریز یا فور-بت کردن و غیره تعریف می‌کند. اما لزوما کدی برای نحوه برخورد با بت-سایزهای مختلفی که ممکن است با آن‌ها روبرو شود به آن‌ها داده نمی‌شود. شاید رباتی ۳bb ریز داد و در صورت ری-ریز کردن ما به ۵bb دست خود را فولد داد. از این موضوعات می‌توانید به خوبی استفاده کنید. احتمالا باید با هر دستی حداقل ری-ریز را انجام دهیم و زمانی که دست خوبی داریم سنگین ری-ریز کنیم. بات معمولا تفاوت این موضوعات را درک نمی‌کند. وقتی که بات متوجه شد که ما ری-ریز می‌کنیم و شروع به فور-بت کردن کرد، ما می‌توانیم فور-بت او را ری-ریز سبک کرده و مشاهده کنیم که هر بار فولد می‌دهد.

البته نمی‌گوییم که همه بات‌ها به این شکل قابل تشخیص هستند و متودی که گفتیم روی تمام بات‌ها جواب نمی‌دهد. اما اگر در مورد اینکه یک بات چطور «فکر می‌کند» می‌توانید استراتژی مناسبی در برابر آن پیش بگیرید و آن را شکست دهید. هنگامی که قادر به انجام این کار شویم شانس بسیار زیادی خواهیم داشت که بسیار سریع‌تر از بازی عادی پول به دست آوریم.

روانشناسی پوکر

آیا یک ربات پوکر آنلاین (Poker Bot) واقعا بد است؟

این مقاله را با سوالاتی در مورد مسائل اخلاقی به پایان می‌رسانیم. آیا بات‌ها بد هستند؟ شما چه فکری می‌کنید؟

تنها دلیلی که ما آن‌ها را منفی و بد در نظر می‌گیریم این است که وجود آن‌ها بر خلاف قوانین سا‌یت‌های پوکر آنلاین است. اگر فرض کنید که سایتی اجازه استفاده از آن‌ها را بدهد، هیچ نکته بدی در آن وجود نخواهد داشت.

در این شرایط بازیکنان می‌دانند که ممکن است در مقابل بات قرار بگیرند و اگر با آن‌ها مواجه شوند ناراحت نخواهند شد. همچنین سایت‌ها نیز ریک بیشتری دریافت می‌کنند، چرا که بات‌ها ساعت‌های طولانی مشغول به بازی هستند و هرگز تیلت یا خسته نمی‌شوند.

تصمیم‌گیری در این مورد تماما بستگی به سایت پوکری که در آن بازی می‌کنید دارد. اما امروزه تمام سایت‌های معتبر تصمیم گرفته‌اند استفاده از ربات پوکر آنلاین (Poker Bot) را ممنوع کنند، چرا که اشتیاق بازیکنان معمولی را به بازی از بین می‌برند. بسیاری از افراد دوست ندارند در برابر کسی بازی کنند که انسان نیست، اما همینطور افراد می‌توانند در مقابل آن‌ها به سود برسند، ولی در نظر بگیرید که محاسبات آن‌ها بسیار سریع‌تر است و هرگز تیلت نمی‌شوند. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید