دسته‌ها

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرشرح یک دست

دنیل نگرانو در میزهای سبک پوکر آنلاین

تماشای بازی افراد حرفه‌ای مانند دنیل نگرانو و فیل هلموث در سطح های-استیک و رقابت بر سر میلیون‌ها دلار همیشه جذاب است، اما حقیقت این است که بیشتر ماها هیچوقت چنین فرصتی را پیدا نمی‌کنیم، همچنین هیچ چیز از بازی آن‌ها یاد نمی‌گیریم که بتوانیم مستقیما به استراتژی بازی خود اضافه کنیم. همه‌ی ما دوست داریم فیل آیوی بعدی باشیم، به همین دلیل به بازی‌های خانگی می‌رویم و یا در پوکر آنلاین برای رسیدن به سطوح بالا تلاش می‌کنیم.

به همین منظور مصاحبه‌ای را با دنیل نگرانو برایتان آماده کرده‌ایم تا در مورد شرایطی که هر روز ممکن است در پوکر آنلاین برایتان ایجاد شود صحبت کنیم.

دنیل نگرانو در پوکر آنلاین

دنیل نگرانو از بازیکنان معدود در جهان است که نیاز به معرفی ندارد. کاری نیست که “Kid Poker” در دنیای پوکر نکرده باشد. او تعداد زیادی دستبند WSOP به دست آورده و عنوان بهترین بازیکن سال را دارد، میلیون‌ها دلار از تورنومنت‌ها کسب کرده و همچنین نامش در تالار مشاهیر پوکر ثبت شده است.

در سال ۲۰۰۹ دنیل نگرانو با ۱۰$ خود را به چالش کشید و با استفاده از میزهای سبک سعی کرد آن را به یک بانکرول خوب برای بازی های-استک تبدیل کند. البته این کار را ادامه نداد، چرا که میلیون‌ها دلار از بازی‌های دیگر برنده شده بود، در این مقاله دستی را برایتان بررسی می‌کنیم.

دست مثال

در میز ۶نفره ۰٫۱۰$/۰٫۰۵$ در پوکر آنلاین دنیل نگرانو ۱۰$ استک دارد و با A۶ در پوزیشن کات-آف نشسته و ۰٫۳۰$ ریز می‌دهد. اسمال-بلایند که ۵٫۹۹$ دارد کال می‌کند و فلاپ ♠۲♣۴♣۶ می‌خورد. اسمال-بلایند چک می‌دهد، دنیل ۰٫۴۶$ بت می‌کند و کال می‌شود. ترن ♠۸ می‌خورد و اسمال-بلایند دوباره چک می‌دهد. دنیل ۱٫۲۰$ بت می‌کند و باز هم کال می‌شود. ریور Q می‌خورد و اسمال-بلایند ۴٫۰۳$ آل-این می‌زند و دنیل کال می‌کند. اسمال-بلایند ♣A♠۷ شو می‌کند و دنیل با پیر ۶ برنده پات می‌شود.

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین

مصاحبه

استیو شولت: بازی تا شما فولد شد. اما آیا ریز با A6 سوتد زیادی لوز نبود؟ آیا نباید در میزهای سبک تایت بازی کنیم؟

دنیل نگرانو: ریز دادن سه برابر بیگ-بلایند تو چنین استاندارده و من باهاش مشکلی ندارم.

استیو شولت: نرم‌افزار HUD نشون می‌داد که ۲۱٪ پری-فلاپ ریزر بوده و ۱۲.۵٪ فاکتور تهاجمی داره (نسبت بت‌ها تقسیم بر نسبت کال‌ها). مشخصا اون بازیکن فعالیه. وقتی که روی اسمال-بلایند کال کرد، آیا می‌تونیم طیف کارت‌هاشو محدود کنیم؟

دنیل نگرانو: نه واقعا. من حس می‌کنم که اون با ۷۶٪ دست‌ها وارد بازی میشد (می‌خندد).

استیو شولت: فلاپ ۲-۴-۶ خورد و اسمال-بلایند چک داد. شما ۰٫۴۶$ توی پات ۰٫۷۰$ بت کردید. راجبه این مبلغ بت چه ایده‌ای داشتید؟

دنیل نگرانو: اول از همه باید بگم که من به هیچوجه روی چنین فلاپی فولد نمیدم. اندازه بت هم به نظرم استاندارد بود. مبلغی بین ۰٫۴۵$ تا ۰٫۵۰$ کاملا مناسب به نظر می‌رسید.

استیو شولت: وقتی که اسمال-بلایند چک-کال کرد، آیا تونستید چیزی در مورد کارتش متوجه بشید؟

دنیل نگرانو: واسه‌ی چنین بازیکنی انجام این کار واقعا سخته. اونا خیلی بد بازی میکنن و ممکنه با دستی مثل QJ ادامه بدن تا کارت بعدی رو ببینن. واقعا نمیشه طیف کارت‌هاش رو محدود کرد.

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین

استیو شولت: تو ذهنتون آیا بازم می‌خواستید بت کنید و از حریف پول بکشید؟

دنیل نگرانو: به صورت کلی فکر می‌کردم که باید نرمال بازی کنم، چرا که وقتی دست خوبی دارید احتیاجی نیست QJ رو از بازی بیرون کنید. فقط ادامه بدید و استاندارد بازی کنید.

استیو شولت: ترن ♠۸ خورد و حریف ۱٫۲۰$ رو چک-کال کرد. تو این شرایط در پوکر آنلاین چی میشه متوجه شد؟

دنیل نگرانو: احتمالا باید کمتر از ۱٫۲۰$ بت می‌کردم. مبلغی بین ۱$ تا ۱٫۰۵$ میتونست معقول باشه. بت کردن با مبلغی به اندازه ۶۰٪ پات به جای ۷۵٪ منطقی‌تره چرا که این کارت ممکنه باعث باخت شما بشه. اون میتونست ۷۸ یا یه همچین چیزی داشته باشه.

استیو شولت: پس دلیل بت کردن با مبلغ کمتر کنترل پات محسوب میشه؟

دنیل نگرانو: تا حدودی. اگه چک-ریز بشید، کال کردن واستون راحت‌تر میشه. همچنین کالرهای بیشتری از دست‌های ضعیف به دست میارین. همچنین اگه دستتون باخته باشه مقداری پول واسه خودتون ذخیره کردین.

استیو شولت: آیا کارتی وجود داشت که اگه روی ترن می‌خورد احتمالا چک می‌دادید؟

دنیل نگرانو: فکر نمی‌کنم. در برابر این شخص نه.

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین

استیو شولت: ریور Q خورد و اسمال-بلایند آل-این زد، حدودا ۴$ و هم‌اندازه پات. فکر می‌کنیم چه کارتی داره و اینکه آیا باید کال کنیم؟

دنیل نگرانو: واقعا کی میدونه چی میتونست تو دستش باشه؟ اما بعید به نظر می‌رسید که Q داشته باشه، پس به نظرم صرفا در حال وانمود کردن بود. اگه این شخص اونقدر بده که با پیرش به شما آدز ۲-به-۱ واسه کال کردن میده، ممکنه دلتون نخواد کال کنین اما واقعا نمیتونین طیف دست‌هاشو حدس بزنید. اگر به صورت اتفاقی ریور پیر کویین شده، مشکلی نداره، پات رو ببره. اگر هم انقد بد بوده که به دست بهتری اسلو-پلی میکرده، باز هم میتونه پات رو ببره. اما من فکر میکنم فولد دادن جلوی کسی که انقدر بد بازی میکنه کاملا غیرمنطقیه. ترجیح دادم کال کنم و امیدوار باشم یه کارت بیخود مثل فلاشی که نخورده داشته باشه.

استیو شولت: ریور باید چه کارتی میخورد که در برابرش فولد بدین؟

دنیل نگرانو: بدترین کارت ۵ یا ۷ بود. این کارت‌ها باعث میشن که احتمال استریت بودن بسیار بالا بره، اما بدون داشتن اطلاعات و دونستن اینکه اون با ۷۶٪ دست‌هاش بازی میکنه، صرفا یه بازیکن تهاجمیه و همچنین بسیار بد بازی میکنه، درنتیجه باید کال کنید. جایی میتونه واقعا مسخره باشه که واقعا کارتش خورده باشه. وقتی که بهتون آدز ۲-به-۱ میده بهتره که با هر کارتی چنین شخصی رو کال کنید.

استیو شولت: فرض کنیم اسمال-بلایند ریور هم چک میداد. باید ولیو-بت می‌کردیم یا چک می‌دادیم؟

دنیل نگرانو: معمولا چنین دست‌هایی اگه قوی نشن باهاشون ولیو-بت نمی‌کنم. میتونست اونقد ضعیف باشه که با داشتن ۸ هم چک بده و اگه کارتی که میخواست نخورده باشه هم احتمالا فولد میده. درنتیجه فقط زمانی میتونیم بیشتر برنده بشیم که ۲ یا ۴ داشته باشه. خطر چک-ریز شدن هم وجود داره، اون موقع باید چیکار کنیم؟ فولد؟ به همین دلیل تو چه شرایطی به نظرم بهترین کار چک دادنه.

مطلب پیشنهادی: ۵ توصیه برای میزهای سبک پوکر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید