دسته‌ها

اشتباهات بازیکنان در پوکر
اجتناب از اشتباهات

حمله به اشتباهات بازیکنان در پوکر

شناخت و سود بردن از اشتباهات بازیکنان در پوکر اصلی‌ترین راهی هست که باعث می‌شود به سطوح بالاتر برسید. در این آموزش پوکر ۴ مورد از اشتباهات بازیکنان در پوکر را بررسی می‌کنیم و استراتژی موثر در برابر آن‌ها را برایتان بیان خواهیم کرد.

شروع کنیم!

حمله به اشتباهات بازیکنان در پوکر

۱- لیمپ کردن با دست‌های زیاد در پری-فلاپ

لیمپ کردن (کال کردن بیگ-بلایند) به عنوان اولین نفر یکی از اشتباهاتی است که در پوکر لایو و میزهای سبک پوکر آنلاین با آن مواجه می‌شوید.

چگونه از لیمپرها سود ببریم…

شما می‌توانید با بسیاری از دست‌ها در برابر آن‌ها ریز دهید و برتری به دست آورید. هدف این است که شرایط را هدز-آپ کنید (آن‌ها را ایزوله کنید) و بعد از فلاپ بازی را از آن‌ها بگیرید، به این نوع ریز اصطلاحا ایزو-ریز گفته می‌شود.

به صورت نرمال مبلغ ریز شما برای این عمل با داشتن پوزیشن باید ۴bb (به علاوه ۱bb به ازای هر لیمپر) و بدون داشتن پوزیشن ۵bb (به علاوه ۱bb به ازای هر لیمپر) باشد.

لیمپ در پوکر

۲- با دست‌های زیادی در پری-فلاپ ریز می‌دهند

این اشتباه نیز باعث می‌شود که آن‌ها پول بسیار بیشتری در پری-فلاپ از دست بدهند.

ریز دادن با دست‌های زیاد در پری-فلاپ باعث می‌شود که پول زیادی را از دست بدهید، مهم نیست که بعد از فلاپ چگونه بازی می‌کنید و چقدر مهارت دارید. این مورد از لیمپ کردن بدتر است، چرا که پات‌های بسیار سنگین‌تری با دست‌های ضعیف ساخته می‌شود.

چگونه از این نوع ریزرها سود ببریم…

اصلی‌ترین راهی که می‌توانید با استفاده از آن از این اشتباه سود ببرید این است که محدوده دست‌هایی که با آن‌ها ری-ریز می‌کنید را گسترش دهید. همچنین می‌توانید محدوده دست‌ها را برای کال کردن نیز افزایش دهید، اما از آنجایی که ری-ریز در برابر چنین افرادی بسیار موثرتر است، بیایید روی آن تمرکز کنیم.

در ابتدا باید ببینید که این بازیکنان تا چه حد در مقابل ری-ریز فولد می‌دهند. اگر اغلب فولد می‌دهند (بیش از ۵۰٪ مواقع)، می‌توانید با استفاده از محدوده دست‌های پولاریزه (ضعیف و قوی) آن‌ها را ری-ریز کنید. این کار را می‌توانید با دست‌های بسیار قوی و دست‌هایی که برای کال کردن مناسب نیستند اما پتانسیل خوبی برای فلاش و استریت شدن دارند انجام دهید. دست‌هایی مثل سوتد کانکتور کوچک (۷۶s, 65s, 54s, 43s)، سوتد کانکتور تک‌فاصله کوچک (۸۶s, 75s, 64s)، دست‌های سوتد Ax و Kx.

اگر او بازیکنی است که ری-ریزهای زیادی را کال می‌کند، می‌توانید از دست‌های ترکیبی در برابر او استفاده کنید. فقط دست‌هایی که در فاصله بین متوسط تا قوی قرار دارند را با دست‌های بسیار قوی خود ترکیب کنید، دست‌هایی مثل AJ, AT, A9s و یا KQ, KJs. بسته به نوع اشتباهات حریف و نحوه بازی او می‌توانید دست‌های بیشتری را به محدوده خود اضافه کنید. به طور مثال اگر مشاهده کردید که ری-ریز را با K8 آفسوت کال می‌کند، می‌توانید KJ آفسوت و KT آفسوت را نیز به دست‌های خود اضافه کنید.

اشتباهات بازیکنان در پوکر

۳- ری-ریز بسیار کم در پری-فلاپ

این مورد از اشتباهات بازیکنان در پوکر لایو و میزهای سبک پوکر آنلاین بسیار بیشتر اتفاق می‌افتد. آن‌ها فقط با دست‌های بسیار قوی مثل +JJ یا +AQ ری-ریز در پری-فلاپ را انجام می‌دهند. این رویکرد بازی آن‌ها را واضح می‌سازد و به شدت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چگونه از این بازیکنان تایت سود ببریم…

دو روش برای سود بردن از چنین افرادی وجود دارد.

  • ری-ریز آن‌ها را با دست‌های تایت‌تری کال کنید، شامل پاکت‌پیرهای متوسط تا QQ و +AQs.

دست‌های برادوی دیگر (مثل KQ, KJ و …) در برابر چنین فردی بسیار ضعیف هستند و نمی‌توانید با آن‌ها ری-ریز کال کنید. در برابر محدوده دست‌های بسیار قوی او، دست‌هایی مثل QQ و AK دیگر برای فور-بت مناسب نیستند.

  • در پری-فلاپ فقط با KK و AA فور-بت کنید.

اساسا باید چند دست بلوف را به فور-بت خود اضافه کنید تا بازی شما بالانس شود، اما به طور کل چنین شخصی را فقط باید با +KK فور-بت کرد چرا که او دست‌های زیادی را فولد نمی‌دهد (تقریبا هیچ دستی).

۴- اغلب خارج از پوزیشن بت پیوسته می‌دهند

وقتی که پری-فلاپ ریزر توسط بازیکنی که پوزیشن دارد کال می‌شود، باید با بیشتر دست‌هایش روی فلاپ چک دهد. این بهترین استراتژی است چرا که معمولا کالر پری-فلاپ دست قوی‌تری دارد.

در ابتدا این قضیه ممکن است برعکس به نظر برسد، چرا که پری-فلاپ ریزر می‌تواند دست‌هایی مثل AA, AK و غیره داشته باشد که در محدوده دست‌های کالر قرار نمی‌گیرند. اما ریزر علاوه بر آن بیشتر دست‌های برادوی (های‌کارت‌ها) و دست‌های سوتد Ax را دارد که بیشتر فلاپ‌ها را از دست می‌دهند، اما کالر اغلب چنین دستی ندارد.

بیشتر بازیکنان این نکته را نمی‌دانند و خارج از پوزیشن با بیشتر دست‌ها روی فلاپ بت پیوسته (c-bet) می‌زنند تا بازی را از کالر پری-فلاپ بگیرند.

اشتباهات بازیکنان در پوکر

چگونه از بت پیوسته خارج از پوزیشن سود ببریم…

چندین راه وجود دارد که بتوانیم چیپ این افراد را بگیریم.

  • در برابر بت پیوسته (c-bet) حریف روی فلاپ با دست‌های بیشتری ریز دهیم.

این کار بهترین راه برای مقابله با استراتژی تهاجمی حریف است. ما تقریبا با تمام دست‌هایی که با آن‌ها قصد ادامه دادن به بازی را داریم ریز می‌دهیم. با این کار باعث می‌شویم او دست‌های ضعیف خود را که هنوز مقدار کمی احتمال برد دارند فولد دهد، با دست‌های دراو خود پول بیشتری وارد پات کند، حتی اگر دست‌های خوبی مثل تاپ-پیر داشته باشد نیز فشار مضاعفی روی او وارد می‌شود و تنها در صورتی خوشحال خواهد شد که ست داشته باشد.

  • وقتی که چک می‌دهند با بیشتر دست‌های خود بت کنید.

از آنجایی که چنین بازیکنی با بیشتر دست‌های باارزش خود ولیو-بت می‌کند، در صورت چک دادن او برتری زیادی پیدا می‌کنید، چه با دست‌های خوب و چه بلوف. شما می‌توانید از این مورد با بت‌های سنگین سواستفاده کرده و او را با دست‌های ضعیفش در شرایط سختی قرار دهید.

سخن پایانی

توصیه می‌کنیم که هر بخش را دوباره مطالعه کنید و مورد به مورد آن را تمرین کنید و تشخیص دهید که بهترین عملکرد متناسب با هر فرد چگونه است. این اشتباهات بازیکنان در پوکر پس از مدتی ملکه ذهن شما می‌شوند و به راحتی در شرایط مناسب استراتژی موثر در برابر آن‌ها را در بازی خود به کار می‌گیرید. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید