دسته‌ها

آموزش پوکر برای پوکر بازان مبتدی
استراتژی‌های ابتدایی پوکرتوصیه‌ها و نکات آموزش پوکرمقالات عمومی

توصیه‌های ماریا کونیکوا به پوکر بازان مبتدی

«ماریا کونیکوا» یک نویسنده و روانشانس آمریکاییِ روس تبار است او لیسانس خود را از دانشگاه هاروارد و مدرک دکترایش را از دانشگاه کلمبیا گرفته است. او تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی، نویسنده در چندین مجله و سایت آنلاین است و مولف دو کتاب پر فروش نیویورک تایمز بوده است.

در مورد فرآیند آشنایی او به پوکر و علاقه او به این بازی که ترکیبی از مهارت و شانس است در مجله پوکروای صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن توصیه‌های او به علاقمندان پوکر و پوکر بازان مبتدی را بخوانید و سعی کنید در بازی خود به کار ببندید.

توصیه ماریا کونیکوا به پوکر بازان غیرحرفه‌ای

از این که احمق به نظر برسید نترسید

به نظر من چیزی که خیلی از افراد را عقب نگه می‌دارد ترسیدن از سوال کردن است و اینکه بقیه فکر کنند آنها چیزی نمی‌دانند. پذیرش این واقعیت که هرچقدر هم یاد بگیرید باز هم افرادی وجود دارند که از شما بهتر باشند، بسیار مهم است. از آنها سوال بپرسید. به محدودیت‌های خود اذعان کنید. خود من وقتی پوکر را شروع کردم نمی‌دانستم که چند کارت در دسته ورق‌ها وجود دارد. آیا از این هم می‌توان احمق تر به نظر رسید؟!

مربی‌های خوب پیدا کنید

یادگیری پوکر به تنهایی می‌تواند مشکل‌ باشد. افرادی را پیدا کنید که دانش و بازی شان را تحسین می‌کنید و از آنها کمک بخواهید. این روزها حتی شاید نیاز به درخواست هم نباشد. مطالب آموزشی زیادی در یوتیوب، سایت‌های آموزش پوکر و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید. از آنها استفاده کنید!

کانال یوتیوب پوکروای

تجربه‌ بازی پوکر را افزایش دهید

گاهی اوقات هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین تجربه شود. حتی با اینکه من عمدتا پوکر لایو بازی می‌کنم و از انرژی میز پوکر را خیلی دوست دارم ولی پوکر آنلاین بازی کردن را هم بسیار مهم می‌دانم. در پوکر آنلاین حجم تجربه بیشتری کسب می‌کنید و در موقعیت‌های زیاد و دینامیک‌های مختلف نکات آموزنده ای یاد می‌گیرید که لزوما ممکن است در یک جلسه پوکر لایو با آن مواجه نشوید. بازی پوکر آنلاین به قدری مهم است که حتی من را که یک ساکن نیویورک هستم وادار کرده به طور مرتب به نیوجرسی نقل مکان کنم تا بتوانم پوکر آنلاین بازی کنم. این کاری است که صد سال هم فکر نمی‌کردم انجام دهم.

بازی را مطالعه و تحلیل کنید

از طرف دیگر نباید تمام وقت خود را صرف بازی کنید و برای فکر کردن و یادگیری توقف نداشته باشید. من هر وقت پوکر لایو بازی می‌کنم سعی می‌کنم دستهای جالب را یادداشت کنم تا بعدا در مورد آنها بحث کنم یا از نرم افزار پوکر برای تحلیل آن استفاده کنم. وقتی پوکر آنلاین بازی می‌کنم اغلب بخش‌هایی از بازی‌ام را ضبط می‌کنم تا بعدا آن را مرور کنم. این بازبینی مجدد و ارزیابی مرتب بازی خودتان واقعا مهم است.

همتایان خود را پیدا کنید و در بحث‌های پوکری شرکت کنید

پوکر می‌تواند حس تنهایی را ایجاد کند. هرچند مربیان من در مسیرم فوق‌العاده ارزشمند بوده‌اند ولی به نظر من این موضوع هم مهم است که تلاش کنید بازیکنان هم رده خود را بشناسید. یا بازیکنانی که در سطح بازی‌های شما یا کمی بالاتر بازی می‌کنند و برای بازی شان احترام قائلید آشنا شوید. من خیلی از مواقع دستی را که بازی کرده‌ام برای کسی می‌فرستم و نظرش را در مورد نحوه بازی‌ام می‌پرسم. هر نظر باعث می‌شود که به موضوع از زاویه دیگری نگاه کنید. و حتی اگر نهاینا موافق آن نباشید در نظر گرفتن فرآیند‌های فکری متفاوت می‌تواند فوق العاده ارزشمند باشد. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توانید در پوکر انجام دهید این است که تصور کنید فقط یک راه صحیح برای بازی در یک دست وجود دارد.

تماشا کنید و یاد بگیرید

برخی از بهترین آموزش‌هایی که دیده‌ام از دیدن محتواهای برخی از پوکر بازان حرفه ای در توییچ یا یوتیوب بوده است. افرادی مثل فیل گلفاند یا جیسون سامرویل که فرآیند فکری خود را با شما در میان می‌گذارند. امروزه رویدادهای زیادی دارای پخش تلویزیونی هستند. برنامه‌های پوکر را تماشا کنید ولی فقط تماشاچی نباشید. توقف داشته باشید، یادداشت بردارید، به دستهای جالب توجه کنید و سعی کنید خودتان را به چالش بکشید تا متوجه شوید چرا هر کس بازی خاصی را ارائه داده است. این تجربه فوق العاده‌ای برای یادگیری است.

مغرور نباشید

پوکر بازان زیادی وجود دارند که فکر می‌کنند در نوع خود بهترین هستند یا خیلی عالی و فوق العاده هستند. یکی از بزرگترین موانع یادگیری اعتماد به نفس کاذب است. لحظه ای که فکر می‌کنید خیلی خوب هستید لحظه شروع بد شدنتان در بازی پوکر است.

بد بیت‌ها را کنار بگذارید

این موضوع صرفا به نگرش شما بستگی دارد: روی بد بیت‌ها و بدشانسی‌هایتان تمرکز نکنید. این کار انرژی شما را تحلیل می‌برد و راه کاملا اشتباهی برای نگاه کردن به بازی پوکر است. روی فرآیند‌ها و نحوه بازی تان تمرکز کنید، نه روی نتیجه.

لذت ببرید

این مورد ممکن است احمقانه به نظر برسد ولی هرچه در مورد اهمیت آن بگویم کم گفته‌ام. پوکر نهایتا یک بازی است. نگرش لذت بردن نه تنها باعث می‌شود روزتان سریعتر بگذرد بلکه به یادگیری شما هم کمک می‌کند: مطالعات نشان داده است که ذهنیت مثبت در واقع اهمیت زیادی برای جذب اطلاعات جدید است پس: لذت ببرید.

 

کانال تلگرام پوکروای اینستاگرام پوکروای

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید