دسته‌ها

تحلیل دست پوکر شاه بی بی دل
شرح یک دستمقالات عمومی

تحلیل دست پوکر – بازی با شاه و بی بی دل در فلاپ چند نفره

در یک دست پوکر شما در پوزیشن میانی با شاه و بی بی دل کال می‌کنید و در فلاپ ♣J♥-۸♥-۴ رِیز کننده‌ی ارجینال شرط ادامه (C-bet) می‌بندد. شما چکار می‌کنید؟ 

  • بازی شما در فلاپ ♣J-۴ در مقابل یک سی بت و دو بازیکن پشت سرتان چیست؟

نقطه تصمیم گیری:

در یک تورنمنت پوکر هولدم، بازیکن آندر د گان لیمپ می‌کند (با کال کردن بیگ بلایند وارد بازی می‌شود) و بازیکن بعدی (UTG+1) رِیز می‌کند. نوبت بعدی با شما است و شما از پوزیشن میانی با K-Q کال می‌کنید. بازیکن سمت چپ شما کال می‌کند و همه تا بازیکن UTG که لیمپ کرده است فولد می‌کنند و او هم کال می‌کند. هر چهار نفر فلاپ ♣J-۴ را می‌بینند. رِیز کننده‌ی ارجینال شرط ادامه (C-bet) می‌بندد و حالا نوبت شما است.

شما در این موقعیت چه کار می‌کنید؟

  • کال
  • رِیزِ آل این

جواب یک پوکر باز حرفه ای در مورد این دست پوکر

وقتی فلاپ را دیدیم می‌توانیم به صورت کاملا سود‌آوری یک رِیز آل این به صورت شبه بلوف (semi-bluff) انجام دهید. دست ما در مقابل طیف منطقی از دستهای حریف سهم شانس خیلی خوبی دارد. به علاوه در یک پات چهار نفره می‌توانیم فشار زیادی به هر دو بازیکنی که باید بعد از ما عمل کنند یعنی بازیکن دوم در پوزیشن میانی (MP2) و لیمپ کننده‌ی UTG وارد کنیم.

اگر در مقابل شرط ادامه بازیکن UTG+1 ریز کنیم حریفمان خیلی از دستهایی را که شانس قابل قبولی در مقابل دست ما دارند فولد می‌کند. بردن بدون مبارزه‌ی یک پات که اندازه استک ما را ۵۰ درصد افزایش می‌دهد مسلما یک نتیجه عالی برای ماست (که در این دست پوکر این اتفاق غیرمحتمل نیست).

کال کردن شرط در فلاپ هم بازی سودآوری است ولی ایجاد شانس فولد حریف از طریق رِیز کردن در فلاپ سودآورترین مسیر در مقابل اکثر حریفانی است که با آنها مواجه هستیم. بنابراین:

آل این کردن بهترین بازی محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید