دسته‌ها

بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر
استراتژی‌های کلی پوکرپای رنگ و پای استریت

بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر

بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر نقش به سزایی را در تعریف گستره‌ی دست‌های یک بازیکن ایفا می‌کند.

اگر به صورت منظم احتمال خوردن کارتتان در بکدور (ترن و ریور) را در استراتژی و بازی خود نظر نمی‌گیرید، این آموزش پوکر را مطالعه کنید.

بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر

بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر

بکدور-دراوها فقط بخاطر بالا بردن احتمال برد شما مفید نیستند. بلکه همچنین باعث می‌شوند شما معمولا تا ریور بازی را ادامه دهید که این موضوع استراتژی‌های بیشتری نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

۱- وقتی که دستی دارید که احتمال بکدور فلاش را دارد، بهتر است به بت کردن تمایل داشته باشید

اگر در شرایطی قرار گرفتید که احتمال بکدور فلاش برایتان وجود داشت، اگر ابتکار عمل لازم برای شرطبندی را دارید، باید این کار را انجام دهید. این مسئله هنگامی که نسبت به حریف پوزیشن دارید به شدت تشدید می‌شود.

بت کردن با این بکدورفلاش‌دراوها سودمند است، چرا که می‌توانید در ۲ حالت آن‌ها را به بلوف تبدیل کنید:

 • وقتی که روی ترن فلاش‌دراو می‌شوید احتمال برد شما افزایش پیدا کرده است، درنتیجه شما باید اغلب با شلیک دوم به بازی تهاجمی خود ادامه دهید. حتی اگر حریف فولد ندهد نیز ممکن است در ریور فلاش شوید و پات سنگینی ببرید.
 • وقتی که دراوهای زیادی کامل می‌شوند بت کردن روی زمین‌هایی که دراو را کامل می‌کنند می‌تواند باعث شود حریف شما به راحتی فولد دهد. حریف شما در چنین حالتی متوجه می‌شود که همه‌ی سمی‌بلوف‌ها کامل شده‌اند، در نتیجه احتمال بلوف بودن شما را بسیار کم خواهد دید.

دراو در پوکر

۲- بکدورفلاش‌دراوها در هنگام کال کردن می‌توانند ارزش یک دست را کاهش و یا افزایش دهند.

فرض کنید در دیلر پوزیشن هستید و با ۸۶ روی فلاپ ۳♠۷♠T در شرایط هدز-آپ در برابر بیگ-بلایند قرار دارید. حال فرض کنید بیگ-بلایند شما را با وارد کردن مبلغ استانداردی ری-ریز می‌کند.

در این شرایط کال کردن با گات-شات خالی (مثل ۶۸) معقول نیست و بهترین بازی فولد خواهد بود. اما اگر دست شما احتمال بکدور فلاش را همراه با گات-شات داشته باشد، احتمالا باید کال کنید.

۲ دلیل برای بالا رفتن ارزش این فلاش‌دراوها وجود دارد:

— دست‌هایی که بکدور فلاش دارند کمی احتمال برد بیشتری نسبت به نوع متضاد خود دارند (تقریبا ۴٪).

— در هنگام تبدیل شدن به فلاش‌دراو دست شما برای بازی کردن باز خواهد شد، احتمال بردتان افزایش پیدا خواهد کرد و شرایط خوبی برای بلوف زدن خواهید داشت.

البته دقت کنید که این دلیل به تنهایی برای تغییر دادن تصمیم درست کافی نیست، اما در شرایط سخت می‌توانید از این موضوع به عنوان فاکتور کمکی استفاده کنید.

در این مواقع دست‌هایی که های‌کارت آس هستند و در شرایطی عادی آن‌ها را فولد می‌دادید، با داشتن بکدورفلاش‌دراو ارزش کال کردن یا ریز دادن پیدا می‌کنند.

دراو در پوکر

۳- دابل‌بکدور‌فلاش‌دراو (بکدور استریت و فلاش‌دراو همزمان)

به صورت نرمال برای چک-ریز بلوف کردن از دست‌هایی که اوپن‌استریت، فلاش‌دراو و استریت‌دراو باشند استفاده می‌کنید (چرا که این دست‌ها در پات‌های سنگین بهتر عمل می‌کنند). با اینحال روی برخی زمین‌ها شرایط لازم برای به وجود آمدن دراو قوی و تبدیل کردن آن به بلوف وجود ندارد.

در این شرایط دابل‌بکدورها بسیار کارآمد هستند.

دست‌های دابل‌بکدور قابلیت مانور بالایی روی ترن دارند، چرا که اگر دراو شوید و روی ترن کارتتان بخورد حریف به ندرت متوجه قدرت دست شما خواهد شد و پات بسیار سنگینی خواهید برد. همچنین اگر حریف ری-ریز کرد و مجبور به فولد دادن شدید، به دلیل سبک بودن پات روی فلاپ چیز زیادی را از دست نخواهید داد.

چند مثال از دابل‌بکدور دراو ها:

 • ♣۸♣T روی زمین ۴۶♣K
 • ۴۶ روی زمین ۳♣۸J
 • ♠۵♠K روی زمین ♣۲۴♠۹

بسته به شرایط تمام این دست‌ها گزینه‌های بسیار مناسبی برای چک-ریز هستند.

نکته: روی زمین‌هایی که متناسب با گستره‌ی دست‌های احتمالی شما نیستند چک-ریز نکنید، به طور مثال ریزر پری-فلاپ هستید و زمین ۹۶♠۲ خورده است، در چنین حالتی بیشتر به نظر می‌رسد های‌کارت بوده و در حال بلوف زدن هستید.

دراو در پوکر

۴- شناور کردن بازی روی فلاپ‌هایی که احتمال بکدوردراو داشته و شما نیز اُورکارت دارید

این نکته در مورد شرایطی است که اسمال-بلایند و بیگ-بلایند در برابر هم قرار می‌گیرند و پات ریز خورده است و نیاز دارید از بلایند خود در برابر بت پیوسته (c-bet) حریف دفاع کنید.

در چنین شرایطی علاوه بر داشتن احتمال برد بیشتر در بکدور، توان گرفتن بلوف‌های حریف و غلبه بر او را نیز خواهید داشت. به طور مثال فرض کنید با ۴Q روی فلاپ ♠۲۹♣T هستید.

حتما نیاز نیست اُورکارت شما بخورد یا بکدوردراوتان کامل شود تا برنده شوید. مشاهده خواهید کرد که اغلب روی ترن و ریور قادر به دزدیدن پات هستید، یا حتی اگر حریف چک داد نیز ممکن است به راحتی در شوداون برنده شوید.

کارت پوکر

۵- بیش از حد این کارها را انجام ندهید

بکدور دراوها می‌توانند جذاب به نظر برسند، اما دقت کنید که باید با آن‌ها با احتیاط کامل پیش بروید.

صرفا بخاطر اینکه بکدور دراوها جذاب هستند به این معنی نیست که هرگاه آن‌ها را داشتید شروع به کال کردن و ریز دادن کنید.

به طور مثال فرض کنید ♣۵♣۹ دارید و در پوزیشن بیگ-بلایند با ریز اسمال-بلایند مواجه می‌شوید. فلاپ ۶♣KT می‌خورد و حریف شما ۶۶٪ پات بت می‌کند. حتی با در نظر گرفتن احتمالات بکدور دراو کال کردن با چنین دستی معقول نیست.

دلایل این موضوع شاید برایتان واضح باشد اما آن‌ها را لیست می‌کنیم:

 • پیرهای شما بسیار ضعیف خواهند بود پیر شدن در ترن یا ریور نمی‌تواند باعث شود که کال دیگری انجام دهید یا ولیو-بت کنید.
 • های‌کارت ۹ بدون داشتن دراو از گستره دست‌های معقول خارج است مطمئنا در بازی شرایط بسیار بهتری برای کال کردن به دست خواهید آورد (دراو، پیر، بکدوردراوهای قوی‌تر) و قادر خواهید بود با آن‌ها وارد بازی شوید.
 • پات-آدز مناسبی ندارید ممکن است بتوانید بت سبک حریف را کال کنید (مینیموم بت)، اما کال کردن مبالغ بیشتر کمی طمع‌کارانه به نظر می‌رسد.

از طرف دیگر کال کردن با دست‌هایی مثل ♣۸♣Q روی زمین ۶♣KT بسیار معقول‌تر به نظر می‌رسد.

دراو در پوکر

جمع‌بندی مبحث بکدور فلاش و بکدور استریت دراو در پوکر

اگر نکاتی را که گفتیم به درستی متوجه شده باشید شرایطی را خواهید یافت که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به حریف فشار آورده و سود بیشتری کسب کنید. خلاصه نکات:

 • وقتی که دست کامل نشده‌ای دارید که احتمال فلاش‌دراو شدن در ترن را داشته باشد، بهتر است بت کردن را در نظر بگیرید.
 • بکدور فلاش‌دراوها می‌توانند باعث شوند یک دست ارزش فولد دادن و یک دست ارزش کال کردن پیدا کند.
 • می‌توانید دابل‌بکدوردراوها را به چک-ریز بلوف تبدیل کنید.
 • روی فلاپ‌هایی که احتمال بکدوردراو داشته و شما نیز اُورکارت دارید بازی را شناور کنید.
 • بیش از حد این کارها را انجام ندهید.

امیدواریم از این آموزش پوکر لذت برده باشید! لطفا در انتها سوالات و نظرات خود را برای ما مطرح کنید.

با آرزوی موفقیت!


در ادامه می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید:

آموزش پوکر اوماها — قدرت دست‌های دراو

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید