دسته‌ها

اُوربت در پوکر و تاثیرات آن
آموزش بازی در تونومنت‌های پوکراستراتژی‌های بعد از فلاپ

بلوف در پوکر – چک-ریز آل-این روی ریور

در این آموزش به بررسی مثالی می‌پردازیم که می‌توانید در ریور حریف را چک-ریز کرده و آل-این بزنید. این نوع بلوف در پوکر در برخی شرایط می‌تواند سودرسان و مثبت واقع شود، این مطلب برگرفته از مقالات نویسنده پوکر جاناتان لیتل می‌باشد.

بلوف در پوکر – چک-ریز آل-این روی ریور

به لاس‌وگاس رفته بودم و می‌خواستم که بازیکنان و بازی آن‌ها را در لیگ جهانی پوکر آنالیز کنم، جیک کودی را مشاهده کردم که وقتی در ریور بکدور-فلاش باز شد بلوف بسیار خوبی با بلاکر خود زد. پس از یک هفته آنالیز بازی‌ها در آخر هفته بیکار بودم و کمی به بازی پوکر پرداختم، صرفا به دنبال بلوف زدن در ریور نبودم اما وقتی موقعیت وجود داشت تلاش خود را می‌کردم.

در آن روز به بازی در یک تورنومنت ورودی ۱۰۰$ با چیپ اولیه ۲۰,۰۰۰ پرداختم، بلایندها ۲۰۰۰/۴۰۰۰ بود و آنته ۴۰۰، بازی تا یک بازیکن لوز-اگرسیو که روی کات-آف بود فولد شد و او ۸۰۰۰ از ۱۶۵,۰۰۰ استک خود را ریز داد. من از بلایند خود با ۶♠A دفاع کردم. وقتی که با حداقل ریز مواجه می‌شوید باید از بلایند خود دفاع کنید و نباید به حریف اجازه دهید که دائما سعی در دزدیدن بلایندهای شما داشته باشد. من با دست‌های بسیار ضعیف‌تر از A6 آفسوت به این کار پرداختم.

فلاپ ۶۸♣۹ خورد.

من چک دادم و حریف ۸,۰۰۰ در پات ۲۱,۶۰۰ ریز داد و سپس کال کردم.

بلوف در پوکر – چک-ریز آل-این روی ریور

فکر نمی‌کنم که ریز دادن در چنین شرایطی کار درستی باشد، چرا که وقتی حریف کال می‌کند یا دست خوبی دارد و یا دراو بسیار قوی است. با چنین دست متوسطی و بدون داشتن پوزیشن، هدف من رسیدن به شوداون با حداقل ضرر بود. فولد دادن نیز عمل بسیار تایتی محسوب می‌شد، مخصوصا با شرایطی که من داشتم.
ترن ♣۳ خورد.

پات ۳۷,۴۰۰ بود، من چک دادم و حریف ۲۸,۸۰۰ از ۱۵۳,۰۰۰ استک باقی‌مانده خود را ریز داد.

مطمئنا باید در ریور فولد می‌دادم اما از آنجایی که حریف یک بازیکن لوز اگرسیو بود ترجیح دادم ریور را ببینم. کاملا برنامه داشتم که اگر دستم بهتر نشد کارت خود را فولد دهم. در مجموع سعی کنید حواستان به کارت‌های خودتان باشد و برای فولد دادن برنامه‌ریزی نکنید. در این شرایط فولد دادن پیر کار چندین مناسبی به نظر نمی‌رسید.

ریور ♣Q خورد.

پات ۹۵,۰۰۰ بود، من چک دادم و حریف ۴۴,۰۰۰  از ۱۲۴,۴۰۰ استک باقی‌مانده خود ریز داد.

نمی‌توانستم حدس بزنم که حریف چه کارتی دارد. ممکن بود به راحتی فلاش-ناتس، استریت و یا ست باشد. همچنین به راحتی می‌توانست تاپ پیر یا پاکت بالا باشد. با این حال من بلاکر فلاش ناتس (که فلاش ناتس را برای او غیرممکن می‌کرد) و همچنین ۶ (که احتمال دوپیر یا ست بودن را پایین می‌آورد) داشتم درنتیجه تصمیم گرفتم که با کارت ضعیفم بلوف بزنم و امیدوار باشم حریف دست‌هایی مثل پیر و دوپیر را فولد دهد.

پس از کمی تامل من چک-ریز کردم و ۸۰,۴۰۰ باقی‌مانده خود را آل-این زدم. حریف نزدیک به یک دقیقه قبل از ماک کردن فکر کرد و پات خوبی به من رسید.

پس از این چک-ریز در ریور به بازی تهاجمی خود ادامه دادم و در شرایطی ۵۰-۵۰ در پری-فلاپ آل-این زدم و باختم و در نهایت در جایگاه هجدهم حذف شدم. توانستم ۵,۵۰۰$ کش-اوت کنم. در مجموع تورنومنت لذتبخشی بود!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید