دسته‌ها

استو آنگار بلوف در پوکر
شرط بندی در بازی پوکرنحوه بازی

بلوف در پوکر از نگاه مایک سکستون

در این آموزش بلوف در پوکر دید اسطوره و تئوریسین پوکر مایک سکستون را نسبت به این موضوع برایتان مطرح می‌کنیم، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

* تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید استو آنگار اسطوره پوکر دوران خود است.

بلوف در پوکر از نگاه مایک سکستون

مایک سکستون بلوف در پوکر

گاهی اوقات باید پات‌ها را «به دست آورید» – مایک سکستون

یکی از ویژگی‌های پوکر این است که همیشه بهترین دست برنده پات نمی‌شود و نیاز ندارید دست قوی‌تری نسبت به حریف خود داشته باشید. می‌توانید شرطبندی کنید، اگر حریف کال نکند برنده پات خواهید بود، مهم نیست چه کارتی دارید. بلوف زدن تلاش برای برد پات بدون داشتن بهترین دست است.

بلوف در پوکر به عنوان یک علم و هنر شناخته می‌شود. یک بلوف موفق ترکیبی از احساسات عادی، غرایز و «جرات» است. هیچ چیز در پوکر از یک بلوف موفق خوشایندتر نیست و باعث افزایش اعتماد به نفس شما نمی‌شود. همه بازیکنان حرفه‌ای به شما خواهند گفت که «به دست آوردن» پات چقدر لذت‌بخش است.

احساسات عادی

احساسات عادی تا حد زیادی توسط خود شخص تعریف می‌شوند. به طور مثال بلوف زدن در ریور در میز ۴$/۲$ به سه یا چهار بازیکن دیگر در پات ۱۰۰$ تا حد زیادی ریسکی است، چرا که معمولا یک نفر بت شما را کال خواهد کرد. همچنین بلوف زدن به یک بازیکن کال-استیشن نیز بی‌معنی است.

در هر دستی که در آن شرکت دارید، باید بتوانید دستی را به بازیکنان دیگر نسبت دهید. باید بتوانید مسائل را در ذهن خود پیش ببرید و حل کنید. به عبارتی هدف پوکر این است که بفهمید حریف چه کارت‌هایی را در دست دارد. هرچه بیشتر بازی کنید در این موضوع حرفه‌ای‌تر خواهید شد. و هرچه بیشتر حرفه‌ای شوید در بازی موفق‌تر خواهید بود. دست‌خوانی در پوکر مهم‌ترین مهارت در این بازی است. این مهارت شما را از دیگر بازیکنان کاملا جدا می‌کند.

استراتژی پوکر ریز پیوسته فلاپ

غرایز

در پوکر جمله‌ای داریم که می‌گوید «به غرایز خود اعتماد کن». پس از مدتی خواهید فهمید که غرایز شما در پوکر با حدس زدن بهتر و بهتر خواهد شد. پس از مدتی اعتماد به نفس بیشتری نسبت به دست‌خوانی خواهید داشت. اگر غریزه به شما گفت که حریف دراو است و او در ریور بت کرد، باید به آن اعتماد کنید و او را کال کنید.

جرات

«جرات» در شما این قابلیت را به وجود می‌آورد که وقتی دست بازنده‌ای دارید به بازی ادامه دهید. برای موفقیت در سطوح بالا باید جرات داشته باشید. باید بتوانید در زمان‌های مشخص بلوف بزنید، چرا که به این کار نیاز دارید. اما باید بدانید که بت زدن بدون داشتن دست خوب شاید آسان به نظر برسد، اما در عمل انجام دادن آن سخت است. «جرات» خصیصه مشترک بین تمام بازیکنان بزرگ است.

بلوف استو آنگار

استو آنگار بلوف در پوکر

یکی از داستان‌های مورد علاقه من در این زمینه سال‌ها قبل اتفاق افتاد، همزمان با تورنومنت America’s Cup of Poker که همه پوکربازان بزرگ آن زمان را مجذوب خود کرد. اسطوره پوکر استو آنگار در حال بازی در کش-گیم ۲۰۰$/۱۰۰$ نولیمیت هولدم بود. وقتی که من را دید دعوتم کرد تا بنشینم و کمی بازی او را نگاه کنم. مشاهده بازی او همیشه تفریح خوبی بود.

تقریبا نیم ساعت آنجا بودم تا اینکه این دست شروع شد: استو در بیگ-بلایند بود و با ۲۸,۰۰۰$ استک ♣۶♣۸ داشت. بازیکنی در پوزیشن‌های ابتدایی (که ۲۰,۰۰۰$ استک داشت) ریز داد و مبلغ را به ۷۰۰$ رساند. همه فولد دادند و استو کال کرد. فلاپ J-10-4 رین‌باو خورد. استو خارج از پوزیشن ۱,۲۰۰$ بلوف خالص زد! حریف کال کرد. ترن ۲ خورد. استو آنگار ۲,۵۰۰$ بت کرد (بدون دست مناسب و حتی دراو) و دوباره کال شد. ریور ۴ خورد و زمین را پیر کرد. استو به توپ زدن خود ادامه داد و ۸,۰۰۰$ بت کرد! حریف او ۱۰A شو کرد و فولد داد.

وقتی که مشغول جمع کردن چیپ‌ها بود در گوش من گفت که «بعضیا تا دو بار هم بلوف می‌زنن، اما افرادی که سه بار پشت سرهم بلوف می‌زنن زیاد نیستن!». بلوف زدن در چنین مبالغی که در آن زمان از سنگین‌ترین میزهای دوران محسوب می‌شد نیاز به مقدار زیادی جرات داشت، که می‌توانم بگویم هیچ پوکربازی در این زمینه از استو آنگار قوی‌تر نبود.

جمع‌بندی

چند نکته ساده در مورد بلوف می‌گوییم که باید در ذهن خود داشته باشید: اگر در میزهای سبک و لیمیت‌های پایین بازی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم که بلوف زدن را به طور کلی از استراتژی‌های خود حذف کنید. استعداد خود را برای میزهای سنگین و تورنومنت‌ها نگه دارید. اگر می‌خواهید بلوف بزنید، در برابر بازیکنان بد این کار را انجام ندهید، آن‌ها شما را کال خواهند کرد. کسی که فکر می‌کنید بهترین بازیکن میز است را انتخاب کنید و به او بلوف بزنید.

او قابلیت فولد دادن دست‌های خود را دارد. و به عنوان آخرین نکته: اگر هر از چند گاهی در ریور کال نمی‌شوید، پس به اندازه کافی بلوف نمی‌زنید. اگر بیش از حد کال می‌شوید، احتمالا زیاد بلوف می‌زنید.

همیشه دست‌های خوب نمی‌آورید. گاهی اوقات باید خودتان پات‌ها را به دست آورید. از بلوف در پوکر استفاده کنید!

– مایک سکستون

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید