دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها دست‌های شروع
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکر

۵ مثال استفاده از بلاکر برای دست خوانی در پوکر

داشتن اطلاعات در پوکر بسیار حائز اهمیت است. یکی از روش‌های رسیدن به اطلاعات استفاده از کارت‌هایی که می‌توانید ببینید برای تشخیص دیگر کارت‌ها یعنی دست حریف است.

 وقتی شما از دست خود برای تشخیص کارت‌هایی که حریف ممکن است داشته باشد استفاده می‌کنید، کارت‌های شما به عنوان بلاکر عمل می‌کنند. این کارت‌ها با استفاده از کارت‌هایی که روی زمین وجود دارد به شما کمک می‌کند که بتوانید طیف دست‌هایی که حریف ممکن است داشته باشد را محدود کنید و مقدار بیشتری به تشخیص آن نزدیک‌تر شوید.

۵ مثال برای دست خوانی در پوکر با استفاده از بلاکر

دست خوانی در پوکر یکی از نقاط قوت شماست، سعی کنید مهارت خود را در آن به هر نحوی افزایش دهید. در اینجا ۵ مثال مختلف از نحوه استفاده از بلاکر برای دست خوانی در پوکر تگزاس هولدم را بررسی می‌کنیم.

۱- تاپ-ست، تاپ-پیر را بلاک می‌کند

فرض کنید زمین Axx خورده است و شما AA دارید. در این شرایط اگر فلاپ خشک(مثل A82 آفسوت) است اسلو-پلی بهترین عملکرد تلقی می‌شود. چرا که دو آس در دست شما و یک آس روی فلاپ، احتمال تاپ-پیر بودن حریف را بسیار پایین می‌آید، بنابراین به ندرت ممکن است او بت شما را کال کند و در این مرحله پول بدهد.

اما اگر فلاپ خیس بود(دراوهای زیادی داشت) بهتر است بت کرده و سعی کنید از دراوهای حریف استفاده کنید. داشتن AK با جای AA نیز تا حدی مشابه این موضوع است.

بلاکر دست خوانی در پوکر

۲- های‌کارت‌ها پاکت‌های بالا را بلاک می‌کنند

فرض کنید با AK ریز می‌دهید و حریف ری-ریز می‌کند. در چنین شرایطی آل-این زدن با AK منطقی‌تر از QQ به نظر می‌رسد. چرا که شما هم بلاکر آس و هم بلاکر کینگ دارید، این موضوع احتمال وجود کارت‌هایی مثل AA یا KK را بسیار کاهش می‌دهد. ۱۲ ترکیب از پاکت آس و کینگ وجود دارد، با داشتن AK شما این تعداد را تنها به ۶ ترکیب می‌رسانید، در حالی که QQ هیچ تاثیری روی آن‌ها ندارد.

وقتی که AK دارید بسیار کمتر به نظر می‌رسد که دست شما کاملا باخته باشد. به همین دلیل بازی با این کارت بسیار آسان‌تر خواهد بود.

 ۳- دوپیر بلاکر ست است

اگر شما روی فلاپ K-10-4 رین‌باو تاپ‌توپیر باشید، احتمال وجود ست در بازی بسیار کم می‌شود. ۹ ترکیب مختلف برای به وجود آمدن ست روی فلاپ وجود دارند که با وجود تاپ‌توپیر این عدد به ۵ می‌رسد.

 معمولا بهتر است این شرایط مشابه با تاپ‌ست بازی شود. همچنین تاپ‌توپیر، تاپ‌پیر را نیز بلاک می‌کند و با اسلوپلی می‌توانید از او پول بگیرید. اما در شرایطی که فلاپ دراو دارد بهتر است که بت کنید.

بلاکر دست‌خوانی در پوکر

۴- پاکت‌پیر بلاکر استریت است

فرض کنید که روی زمین ۹۸۲۷۳ پاکت ۱۰ دارید. باور اینکه در چنین شرایطی حریف استریت ناتس باشد مقداری سخت است، چرا که کارت ما یعنی TT‌ آن را بلاک کرده است. بنابراین با چنین دستی بسیار راحت‌تر می‌توانید نسبت به گرفتن بلوف حریف اقدام کنید تا کارتی مثل A9. روی چنین زمینی اگر حریف از آن دسته بازیکنانی است که با کارت‌های پولاریزه (قطبی) بت می‌کند کال کردن او می‌تواند معقول باشد.

 به همین ترتیب می‌توانید با چنین کارتی روی زمین ۹۸Q7A بلوف بزنید. پاکت ده روی چنین زمینی ارزش چندانی ندارد. اما کارت شما می‌تواند احتمال داشتن J10 توسط حریف را به حداقل برساند، بنابراین می‌توانید خودتان وانمود به داشتن چنین کارتی کنید و با استفاده از آن بلوف بزنید.

۵- های‌کارت فلاش می‌تواند بلاکر فلاش باشد

فرض کنید که روی زمین K♠J♠۲ در دست خود A♠x دارید. اگر روی ترن فلاش باز شود و حریف داشتن آن را وانمود کند، می‌دانیم که احتمال وجود آن کم است. او نمی‌توند فلاش ناتس باشد، چرا که شما بلاکر ♠A دارید. همچنین احتمال داشتن فلاش‌های بالای دیگر نیز برای او رد می‌شود، چرا که ♠K و ♠J روی میز آن‌ها را بسته‌اند. بیشتر بازیکنان نیز با کارت‌هایی مثل ♠Q♠۲ یا ♠۱۰♠۴ به بازی نمی‌پردازند. با اینحال ممکن است با سوتد کانکتورهای کوچکی مثل ♠۵♠۶ وارد بازی شوند اما بیش از حد با آن‌ها تهاجمی نیستند چرا که از فلاش بالاتر می‌ترسند.

بلاکر دست‌خوانی در پوکر

در چنین زمینی فقط انتظار می‌رود حریف با کارت‌هایی مثل ♠Q♠۱۰♠, Q♠۹ یا ♠۱۰♠۹ اگرسیو باشد. این کارت‌ها فقط بخش کوچکی از کارت‌های پری-فلاپ را تشکیل می‌دهند، درنتیجه فلاش بودن برای او بسیار سخت است چرا که ما ♠A♠, K و ♠J را به طور واضح مشاهده می‌کنیم. همچنین در نقطه مقابل اگر کارت روی ترن بی‌اثر باشد و او روی ریور بت کند، احتمال فلاش‌دراو بودن او بسیار پایین است و بهتر است که او را بلوف فرض نکنیم و کارت خود را بریزیم.

 شاید متعجب شوید که بازیکنان حرفه‌ای مثل دنیل نگرانو چگونه کارت حریف را می‌خوانند. استفاده از بلاکر در این کار و تکمیل کردن پازل کارت‌ها نقش بسیار مهمی در بازی آن‌ها و محدود کردن دست‌های حریف ایفا می‌کند.

 اگر می‌خواهید در دست خوانی در پوکر به مهارت بالایی برسید، سعی کنید دفعه بعد بلاکر خود را در تشخیص هنگام کارت حریف در نظر بگیرید و با استفاده از آن این کار را انجام دهید، موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید