دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها دست‌های شروع
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرپات لیمیت اوماها (PLO)

استفاده از بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها

بلوف زدن و بلوف گرفتن در پوکر پات-لیمیت اوماها شاید برای بسیاری از بازیکنان کار سختی به نظر برسد. چرا که ترکیب بسیار زیادی از کارت‌ها وجود دارد. چگونه می‌توانید تشخیص دهید حریف چه کارتی دارد و چه کارتی ندارد؟

بهترین روش برای تشخیص این موضوع نگاه کردن به کارت‌های خودتان و کارت‌های روی زمین است. با نگاه کردن به دست خود می‌توانید تشخیص دهید که چه بلاکرهایی دارید.

با وجود یک کارت یا کارت‌های موثر در دست خودتان می‌توانید اطلاعاتی راجع به اینکه ممکن است حریف چه کارتی داشته باشد به دست آورید. می‌توانید آن‌ها را با زمین ترکیب کرده، نحوه بت کردن حریف را بررسی کنید و به نتایج دقیقی در این زمینه برسید. به عنوان یک بازیکن پات-لیمیت اوماها باید چنین مهارتی را داشته باشید و حتی بتوانید با استفاده از آن‌ها بلوف بزنید.

بلوف با بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها

در این مقاله دو مثال برای بلوف زدن در پوکر پات-لیمیت اوماها با استفاده از بلاکر را بررسی خواهیم کرد.

بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها

بلوف زدن با تک‌کارت آس

این نوع بلاکر پرکاربردترین حالت استفاده از بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها است.

فرض کنید در کارت‌های خود فقط A دارید، روی زمین نیز ♠K۷۵۲۹ قرار گرفته است.

داشتن چنین بلاکری در دست خود به شما این اطمینان را می‌دهد که هیچکس دیگری نمی‌تواند ناتس باشد، چرا که آس دل در دست شما است. در چنین شرایطی در بازی‌های سنگین اگر تصویر تایتی داشته باشید احتمال موفقیت بلوفتان بسیار بالا خواهد بود.

بلوف زدن با بلاکر استریت

یکی دیگر از رایج‌ترین موارد استفاده از بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها استفاده از بلاکرهای استریت است.

فرض کنید شما ♠A♠QQ♣۵ دارید و فلاپ J۹♠۸ می‌خورد. در چنین شرایطی شما استریت ناتس را بلاک کرده‌اید چرا که دو کویین در دستتان است. البته همچنان حریفتان ممکن است Q10xx داشته باشد اما احتمال این موضوع به حداقل می‌رسد. درنتیجه بلاکر شما فرصت خوبی برای بلوف زدن می‌دهد.

البته سعی کنید همیشه ساپورتی برای این موضوع در نظر داشته باشید و بدون احتمال برد این کار را انجام ندهید، در این صورت اگر کال شدید در شرایط سخت قرار نخواهید گرفت. همچنین در نظر بگیرید که این نوع بلوف در برابر بازیکنانی که به سختی فولد می‌دهند چندان مناسب به نظر نمی‌رسد.

بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها

استفاده از بلاکر به شکل‌های دیگر

حال تا حد زیادی با نحوه استفاده از بلاکر برای بلوف زدن آشنا شدید، اما علاوه بر این کار شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها بلوف حریف را نیز بگیرید.

به طور مثال اگر یک دست ضعیف یا متوسط دارید و هیچکدام از بلوف‌های حریف را بلاک نمی‌کنید، بهتر است که ریز او را روی ریور کال کنید.

به طور مثال روی زمین ♠A۱۰۹۲♠۶ قرار دارد و شما AKJ♠J دارید. فرض کنید که حریف فلاپ و ترن بت کرده و حال شما روی ریور در حال فکر کردن به این هستید که او را کال کنید یا نه.

در چنین شرایطی کال کردن حرکت مناسبی نیست، چرا که JJ شما پتانسیل استریت-دراو بودن حریف را پایین می‌آورد و به نظر نمی‌رسد که او روی فلاپ و ترن سمی-بلوف زده باشد. همچنین با داشتن K شما فلاش‌ناتس‌-دراو را نیز بلاک کرده‌اید، یعنی اینکه حریف فلاش‌دراو نیز نبوده است و در مجموع سمی-بلوفی در کار نیست.

کارت شما بلوف‌های حریف را بلاک می‌کند و درنتیجه فولد دادن احتمالا بسیار منطقی است.

اما فرض کنید AK♠۵♠۵ دارید. در چنین شرایطی کال کردن بسیار بهتر است، چرا که در این شرایط احتمال سمی-بلوف بودن حریف بالا می‌رود و کارت شما هیچکدام از بلوف‌های او را بلاک نمی‌کند.

جمع‌بندی

کوچک‌ترین اطلاعات نیز در پوکر پات-لیمیت اوماها بسیار مهم هستند و باید در هنگام تصمیم‌گیری آن‌ها را مد نظر قرار دهید. یاد بگیرید که چگونه با کارت‌های موجود در دستتان طیف کارت‌های حریف را محدود کنید و با استفاده از آن شرط‌بندی خود را انجام دهید.

استفاده از بلاکر در پوکر بازی شما را بسیار هوشمندانه می‌کند، موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید