دسته‌ها

استراتژی پوکر موثر
بعد از فلاپشرح یک دست

مثالی برای بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم

در این آموزش به بررسی نحوه استفاده از بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم می‌پردازیم، پس از مطالعه آن می‌توانید تشخیص دهید چگونه دست شما ممکن است بلوف‌های حریف را بلاک کند.

گاهی اوقات ارزش یک دست برای کال کردن روی ترن خوب است اما با خوردن ریور بسیار بی‌ارزش می‌شود، حتی اگر کارت ریور کاملا بی‌ربط باشد.

وقتی که حریف در هر مرحله بت می‌کند، طیف کارت‌های او پولاریزه می‌شوند، یعنی یا کارت بسیار خوبی دارد و یا کاملا بلوف است، تصمیم‌گیری برای کال کردن بت او در ریور با یک دست متوسط گاهی اوقات با استفاده از بلاکرهایی که دارید انجام می‌شود.

همانطور که در مقاله آموزش بلاکر در پوکر تگزاس هولدم گفتیم، این فاکتور می‌تواند به دو صورت استفاده شود، هم برای تشخیص ارزش کارت حریف و هم بررسی بلوف نبودن او.

بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم

مثالی برای بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم

در این مقاله دستی را برایتان مثال می‌زنیم و به نحوه استفاده از بلاکر برای تشخیص بلوف بودن یا نبودن حریف می‌پردازیم. در این دست بازیکن با یک دست متوسط به ریور می‌رسد اما وقتی حریف در آخرین مرحله بت می‌کند توانایی در درک وجود بلاکر در کارت‌های خود را ندارد و کال بدی انجام می‌دهد.

فلاپ تک رنگ

در میز ۶نفره پوکر آنلاین هستیم، ورودی ۱۰۰$ است و بلایندها ۱$/۰٫۵۰$. بازیکن اول در پوزیشن میانی ۳$ ریز می‌دهد، پس از آن اسمال-بلایند مبلغ را به ۱۰$ می‌رساند و ری-ریز می‌کند، همه بازیکنان دیگر فولد می‌دهند و بازی به صورت هدز-آپ به فلاپ می‌رسد.

فلاپ سه خشت روی زمین قرار می‌گیرد – A۱۰۴ – اسمال-بلایند چک می‌دهد.

در بیشتر مواقع روی چنین فلاپ‌هایی وقتی بازیکنان خارج از پوزیشن چک می‌دهند دست غیرقابل تعریفی دارند. در حقیقت اسمال-بلایند می‌تواند با دست‌های زیادی مثل KK, QQ و JJ چک داده باشد که ممکن است با خشت یا بدون خشت باشند.

همچنین بازیکنی که پوزیشن دارد روی این فلاپ دست پولاریزه‌ای دارد یعنی ممکن است کارت خوبی داشته باشد و یا بالعکس. شخص یک چهارم مواقع ممکن است ۹۸ داشته باشد، اما در سه حالت دیگر ممکن است خال آن‌ها گشنیز، پیک یا دل باشند. با توجه به کال کردن بازیکنی که در پوزیشن میانی قرار داشت بعید به نظر می‌رسد با کارت‌های آفسوت وارد بازی شده باشد.

اسمال-بلایند است ترجیح می‌دهد به فلاش بودن حریف فکر نکند، چرا که در نظر گرفتن فلاش برای او مقداری دشوار است. اما آیا بهتر نبود که اسمال-بلایند با بسیاری از دست‌هایی که ممکن بود داشته باشد بلوف بزند و متوجه عکس‌العمل حریف شود؟

آموزش پوکر اوماها

در حقیقت کارت‌هایی که بازیکن اول ممکن است داشته باشند حداقل A10 و ۱۰x یا دست‌های قوی‌تر مثل TT و فلاش است و می‌تواند با استفاده از پوزیشن بازی را به دست بگیرد.

بعد از چک دادن، بازیکن اول در پات ۲۰$ مبلغ ۱۲$ بت می‌کند و اسمال-بلایند کال می‌کند.

ترن

ترن ♣۷ می‌خورد و اسمال-بلایند دوباره چک می‌دهد.

فاکتورهای زیادی درباره طیف کارت‌هایی که اسمال-بلایند ممکن است داشته باشد تغییر نکرده است. بعد از چک دادن روی فلاپ، استراتژی اسمال-بلایند این است که روی ترن نیز چک-کال کند. دستی مثل ۹۹ بدون خشت باید چک-فولد شود، اگر دستی مثل ♣K♣Q داشت نیز یا باید در فلاپ بلوف می‌زد و یا چک-فولد را انتخاب می‌کرد.

بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم

تصمیم‌گیری به چک-کال روی فلاپ نشان‌دهنده این است که دست اسمال-بلایند چندان ضعیف نیست، اما می‌توانیم نتیجه گیری کنیم که او دست آسیب‌پذیری مثل TT یا ۵۶ ندارد، چرا که در این حالت او بت می‌کرد و اجازه نمی‌داد که حریف یک کارت رایگان ببیند. چک دادن او روی فلاپ باعث مخفی شدن دستش می‌شود.

اسمال-بلایند می‌داند که حریف او قابلیت بت زدن برای بار سوم را نیز دارد، اگر او دستی مثل ♦A♠K داشته باشد باعث می‌شود که از ناتس بودن خود اطمینان حاصل کند، چه خشت چهارم روی زمین قرار بگیرد و چه نگیرد.

در مجموع تصور کردن دستی که اسمال-بلایند ممکن است داشته باشد با چک-کال او روی فلاپ،‌ کار بسیار سختی است. اگر دست او ضعیف باشد در این مرحله فولد خواهد داد، حتی اگر بت حریف کم باشد. بازیکن اول ۱۷$ در پات ۴۴$ بت می‌کند. اسمال-بلایند باز هم کال می‌کند.

ریور

مبلغ ۷۸$ در پات قرار دارد و ریور ♠۲ می‌خورد.

کارت‌های روی زمین: ♠A۱۰۴۷♣۲

بلاکر بلوف در پوکر تگزاس هولدم

اسمال-بلایند برای بار سوم چک می‌دهد و حریف ۶۱$ آل-این می‌زند. اسمال-بلایند یک کال بد با Q♠Q می‌کند. این دست برای برد چندان خوب به نظر نمی‌رسد و حریف A۱۰ شو می‌کند.

در ترن اسمال-بلایند همچنان آدز فلاش یا ست شدن را داشت و کال او منطقی به نظر می‌رسید. چک-چک رفتن روی ریور نیز می‌توانست به نفع او باشد، همچنین روی ترن او همچنان در برابر دست‌های خوبی مثل TT یا ۵۶ احتمال برد داشت.

با این حال شخص باید در نظر می‌گرفت که Q♠Q او، بلاکر بلوف دست‌هایی مثل KQ, QJ و Q است و پتانسیل دست‌های بلوف را به طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد، این دست ارزش چندانی روی چنین زمینی ندارد و صرفا روی ترن کارت خوبی به نظر می‌رسید.

درست است که دست اسمال-بلایند بلاکر کارت‌هایی مثل KQ, QJ و Q۹ یا AxQ نیز هست. اما به طور کلی روی ریور کارت او بیشتر بازنده به نظر می‌رسد تا برنده و بلاکر بلوف او کارت‌های بسیار بیشتری از این چند مورد را می‌بندد.

در نتیجه حرکت درست در چنین شرایطی روی ریور فولد دادن است، کارت‌های بازیکن بلوف‌های زیادی را بلاک می‌کردند و احتمال برد بالایی نیز نداشتند.

سعی کنید از بلاکرهای خود در پوکر تگزاس هولدم به صورت منطقی استفاده کرده و بدون فکر چنین مبالغی را روی ریور با دست‌های متوسط خود کال نکنید. موفق باشید.

مطلب پیشنهادی: استفاده از بلاکر در پوکر پات-لیمیت اوماها

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید