دسته‌ها

فلاپ در پوکر
استراتژی‌ بازی پوکردسته‌بندی نشده

آیا می‌دانید بدترین دست پوکر کدام است؟

آشنایی با 5 دست دردسرساز در بازی پوکر

پوکر بازی بسیار سختی است.

من این جمله را بارها شنیده‌ام و خودم هم بارها و بارها آن را گفته‌ام. تعداد دفعاتی که این جمله را گفته یا شنیده‌ام، بسیار زیاد است؛ بیشتر از آنچه که بتوانم شمرده باشم.

حقیقت امر را می‌خواهید؟ کافی است بازی کردن آماتورها را ببینید. ببینید که چگونه در مواجهه با پنج دست خطرناک، تمام پات را به باد می‌دهند. بدترین دست پوکر ممکن است هم برای مبتدیان و هم برای حرفه‌ای‌ها پیش بیاید و هر یک به نحوی با آن روبرو می‌شوند. این فرق بازیکن آماتور و حرفه‌ای است.

مسئله این است که به واقع برخی از دست‌ها سخت‌تر از آن هستند که بازیکنان آماتور بتوانند به راحتی از پس آن‌ها بربیایند. در ادامه به بررسی دست‌هایی می‌پردازیم که بازیکنان آماتور و حتی حرفه‌ای‌ها را با دردسر روبرو می‌کند. البته تفاوتی که میان بازیکنان حرفه‌ای و آماتور وجود دارد این است که بازیکنان حرفه‌ای در مواجهه با چنین دست‌هایی، به سرعت فولد می‌کنند تا متحمل ضرر بیشتری نشوند. پس از همین ابتدا فراموش نکنید که استراتژی بخش مهمی از بازی پوکر را در بر می‌گیرد و حتی در مواجهه با بدترین دست پوکر نیز می‌توان جلوی آسیب و ضرر را گرفت.

همراه ما باشید.

بدترین دست پوکر کدام است؟ آشنایی با ۵ دست سخت برای مبتدیان در پوکر

۵ – آس و سرباز

حرف من در ارتباط با این دست خطاب به تمام تازه‌کارها و بازیکنان متوسط و افرادی که هنوز به درجه استادی بازی پوکر نرسیده‌اند، این است: با وجود این که این دست به ظاهر بسیار قدرتمند است، اما اینطور نیست.

بگذارید صادقانه بگویم؛ این دست حتی دست خوبی هم نیست. می‌دانم که به ظاهر ممکن است به شما احساس قدرت را تزریق کند، اما پس از این که بارهای بیشتری با این دست روبرو شدید و تجربه بیشتری کسب کردید، به من اعتماد خواهید کرد.

بدترین دست پوکر

۴ – شاه و ۱۰

پیش از آن که به بررسی نقاط قوت و ضعف این دست بپردازیم، می‌خواهم به شما بگویم که این دست در بین بازیکنان حرفه‌ای پوکر در خارج از ایران به چه لقبی مشهور است: Sucker’s hand. احتمال برد با این دست وجود دارد، اما باز هم لازم است بدانید که این دست، اصلا به خوبی چیزی که به نظر می‌آید نیست.

با داشتن این دست، اگر فلاپ نکنید، وضعیت سختی پیش رو خواهید داشت. اگر سعی کنید جفتی بالا با شاه بسازید، احتمال این که یک کیکر بالاتر از شاه روی دستتان بیاید، بسیار زیاد است. جفت کردن با ۱۰ هم چندان چاره ساز نیست. بنا بر این بهتر است از ابتدا به فکر ساختن یک استریت باشید.

فلاپ کردن دو جفت شما را در معرض این خطر قرار می‌دهد که مجبور شوید با جفت‌های قوی‌تری روبرو شوید. پس با این حساب، نباید خیلی روی چنین دستی حساب کنید؛ زیرا با این که به شما این احساس را می‌دهد که دست خوبی دارید؛ اما در عمل همچنان احتمال باخت بسیار بالایی پیش روی شما است.

۳ – شاه و سرباز

وضعیت در این دست هم مشابه شاه و ۱۰ است؛ اما خطر در آن کمی، فقط کمی کمتر است. مشکلی که این دست هم دارد، همان است که بازیکن خیال می‌کند دست بسیار قدرتمندی در اختیار دارد؛ حال آن که در عمل به هیچ وجه این گونه نیست. دوباره مشکل همان است که اگر برای دو جفت فلاپ کنید، باید مراقب ست‌های حریف باشید و جدا از آن، ممکن است کیکر حریف، دست شما را مغلوب کند.

اگر چنین دستی دارید، بهتر است آن را بریزید و قید بازی کردن آن را بزنید. ممکن است باز هم به من اعتماد نداشته باشید، اما اگر مدت بیشتری بازی کنید، متوجه حرف من خواهید شد.

۲ – پاکت جکس (دو سرباز)

در بین دست‌هایی که در بازی پوکر اوورپلی می‌شوند، دو سرباز یا پاکت جکس در رده دوم قرار می‌گیرد. این دست، دست چندان بدی نیست و یکی از ۵ دست قدرتمند در بازی پوکر است؛ اما این مسئله هم نباید باعث شود خیال کنید که حتما قرار است با این دست برنده شوید؛ چون همان طور که گفتیم، یکی از ۵ دست قدرتمند است و همچنان چهار سناریوی دیگر برای شکست خوردن شما وجود دارد. اما اگر شرط این دست را در مرحله پیش از فلاپ افزایش دهید، احتمال کال شدن کمتر و کمتر می‌شود.

در صورتی که این کار را به نحو صحیحی انجام دهید، می‌تواند برای شما سود زیادی هم به همراه داشته باشد. آماتورها ترجیح می‌دهند در چنین شرایطی بیشتر سراغ اوورپلی کردن بروند. این کار باعث می‌شود درصد زیادی از سود احتمالی را از دست بدهید. مهم نیست دستتان پیش از فلاپ کردن چقدر قوی است، پس از فلاپ، شما تنها یک جفت خواهید داشت؛ مگر این که بتوانید ست خود را بزنید.

۱ – آس و ملکه

آس و ملکه را می‌توان دردسرسازترین دست ممکن برای تازه‌کارها دانست. بله. آس و ملکه واقعا بدترین دست پوکر است. من تا به حال به اندازه موهای سرم پول‌های ریز و درشتم را سر همین دست کوفتی به باد فنا داده‌ام.

بدترین دست پوکر

دوست ندارم هر چه تا الان گفته‌ام را برای این دست نیز تکرار کنم. همان داستان کارت‌های قبل است. خیال می‌کنید چون آس دارید، قطعا برنده‌اید؛ اما ذات بازی و قمار با این قضیه منافات دارد و ممکن است چیزهایی به سرتان بیاید که انتظارش را ندارید. سعس کنید بازی را بخوانید. ممکن است اگر با احتیاط عمل کنید، بتوانید مقداری از پولتان را نجات دهید. دنیل نگرانو که یکی از مشهورترین بازیکنان پوکر در دنیا است، نام این دست را گذاشته است: ۱٫۴ و دلیلش برای این کار نشان دادن ضریب میلیون دلاری است که پای این دست از دست داده است. بله؛ او هم با یک آس و کویین، ۱٫۴ میلیون دلار به باد داده است!

اگر فکر می‌کنید بهترین هستید، پس احتمالا بهترین هستید

این پنج دست که ذکر کردیم، همیشه هم قرار نیست شما را به دردسر بیندازند و نمی‌توان مطمئن بود که عامل باخت شما خواهند بود. حتی اگر تازه‌کار هستید، باز هم دلیل نمی‌شود که خود را از پیش باخته بدانید. همه حرف من این است که در مواجهه با این دست‌ها، با احتیاط بیشتری عمل کنید و از اختیاراتی که دارید، استفاده کنید. استراتژی درست، باید به نحوی باشد که ضرر شما را به حد اقل برساند. بردن پوکر همیشه باید اولویت دوم شما باشد و نباختن را در درجه اول قرار دهید.

باز هم خطاب به تازه‌کاران می‌خواهم بگویم که پوکر قانونی دارد که نباید هیچ وقت آن را فراموش کنید: اگر فکر می‌کنید دست شما، دست برنده است، پس احتمالا دست شما دست برنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید