دسته‌ها

بت کردن در پوکر
استراتژی‌ بازی پوکراستراتژی‌های بعد از فلاپ

۴ قانون برای بت کردن روی فلاپ در پوکر

تا چند سال پیش بت پیوسته (c-bet) یکی از محبوب‌ترین و ناشناخته‌ترین مفاهیم در پوکر تگزاس هولدم بود. در این آموزش پوکر در مورد بت پیوسته (c-bet) روی فلاپ در پوکر در شرایطی که ریزر پری-فلاپ هستید و پوزیشن دارید صحبت خواهیم کرد.

رایج‌ترین زمان برای وقوع این اتفاق هنگامی است که شما در دیلر پوزیشن ریز داده‌اید، اسمال-بلایند یا بیگ-بلایند یا هر دوی آن‌ها از بلایند خود دفاع کرده‌اند و وارد بازی شده‌اند، بیایید شروع کنیم.

بت کردن روی فلاپ در پوکر

چهار حالتی که روی فلاپ برای شما رخ می‌دهد به این نحو است: وقتی که روی فلاپ دست قوی دارید، وقتی که روی فلاپ دست ضعیف یا متوسطی دارید، وقتی که دراو هستید و وقتی که دستتان هیچ قدرتی ندارد.

فلاپ در پوکر

۱- دست قوی روی فلاپ

تاپ-پیر با یک کیکر خوب یا بهتر (دوپیر، ست و …) در این دسته قرار می‌گیرند. این شرایط بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای شما رخ دهد و بازی کردن در آن نیز راحت است.  وقتی که روی فلاپ دست قوی دارید، فقط باید به دنبال این باشید که مبلغ پات را افزایش دهید و از ارزش دست خود استفاده کنید. ساده بگوییم، در این شرایط باید در بیشتر اوقات شرطبندی کنید، مگر اینکه بخواهید اسلو-پلی کرده و بازیکنی را در دام خود بیاندازید. در دنیای که افراد به سختی یکدیگر را باور می‌کنند، بت کردن با دست قوی معمولا درست‌ترین کار بوده و نتیجه خواهد داد. همچنین اگر بازیکنی هستید که در بسیاری از مواقع بت پیوسته (c-bet) می زنید، اگر روی فلاپ به نحو دیگری عمل کنید بازیکنان زیرک متوجه این موضوع خواهند شد.

۲- دست ضعیف یا متوسط روی فلاپ

یک دست ضعیف روی بیشتر فلاپ‌ها می‌تواند پیر پایین یا وسط باشد.

پنج تفاوت بازی پوکر اوماها و هولدم

گاهی اوقات چک دادن با چنین دست‌هایی هوشمندانه‌تر است. دلایل این موضوع را برایتان مطرح می‌کنیم:

۱- چک دادن با دست متوسط باعث می‌شود که روی ترن بتوانیم بت حریف را با پیر خود کال کنیم. این موضوع از به وجود آمدن این باور که ما در تمامی مواقع وقتی روی فلاپ چک می‌دهیم در ترن و ریور تسلیم می‌شویم جلوگیری خواهد کرد. متعادل نگاه داشتن طیف دست‌ها باعث سخت شدن بازی برای حریف خواهد شد و از پراب-بت آن‌ها بعد از چک دادن ما جلوگیری خواهد کرد.

۲- در شرایطی قرار نمی‌گیریم که با یک دست ضعیف چک-ریز شویم. این مورد نوعی کنترل پات است و از به وجود آمدن یک پات سنگین با دست ضعیف جلوگیری می‌کند. اگر در برابر بازیکنی هستید که به وفور چک-ریز می‌کند، بهترین استراتژی این است که با چنین دست‌هایی روی فلاپ چک دهید.

۳- با نشان دادن ضعف روی فلاپ، می‌توانیم حریف را ترغیب کنیم تا در ترن و ریور به ما بلوف بزند.  ما بیشتر این بلوف‌ها را با پیر روی فلاپ خود کال خواهیم کرد. این مورد با مورد اول سنخیت زیادی دارد. انجام این کار باعث می‌شود بتوانید بلوف‌های زیادی از حریف خود بگیرید. گاهی اوقات دست حریف شما هیچ قدرتی ندارد و تنها چیزی که می‌تواند از آن به ضرر شما استفاده کند بلوف زدن است.

فلاپ در پوکر

۳- وقتی روی فلاپ دراو می‌شوید

دراوها به چند دلیل گزینه‌های خوبی برای ادامه دادن شرطبندی یا c-bet زدن هستند.

۱- احتمال فولد حریف روی فلاپ وجود دارد – حریف شما ممکن است در همین مرحله تسلیم شود و برنده دست شوید.

۲- اگر حریف سمی-بلوف شما را کال کند، همچنان در ترن و ریور شانس برد خواهید داشت. به این دلیل که بیشتر بازیکنانی روی فلاپ چک/کال می‌کنند در ترن نیز چک می‌دهند، با بت کردن روی فلاپ این مزیت را خواهید داشت که کارت‌های ترن و ریور را به راحتی ببینید. این نوع کنترل کردن دست و ترکیب آن با احتمال بردی که فلاش‌دراو یا استریت‌دراوها به شما می‌دهند (یا حتی پیر شدن) می‌تواند باعث شود سمی-بلوف یک بازی بسیار قوی و موثر باشد.

دست پوکر قوی و استراتژی شرط بستن

۴- وقتی روی فلاپ دست شما هیچ ارزشی ندارد

این مورد شرایطی است که شما غالبا در آن قرار می‌گیرید. در چنین حالتی باید چند نکته را در نظر بگیرید. اولین مورد حریف است. اگر حریفی دارید که معمولا به سادگی فولد نمی‌دهد و به درگیر شدن علاقه‌مند است، بهتر است چک دهید و تسلیم شوید. اگر حریف ضعیفی دارید که فقط با دست‌های قوی خود وارد بازی می‌شود، می‌توانید بت کردن را امتحان کنید و او را وادار به فولد کنید. همچنین همیشه باید به کارت‌های روی فلاپ و ساختار آن‌ها دقت کنید. اگر زمین دراوهای زیادی داشته و با گستره‌ی دست‌های احتمالی حریف همخوانی دارد، بهتر است تسلیم شوید. اگر به نظر نمی‌رسد کارت‌های فلاپ با دست حریف همخوانی داشته باشد و زمین نیز دراو خاصی به وجود نیاورد (خشک باشد) می‌توانید باز هم بت کردن را در نظر بگیرید.

نکته دیگری که در انتها باید به شما بگوییم نیز این است که بلوف زدن با تاخیر (روی ترن یا ریور) می‌تواند از بلوف زدن به سرعت روی فلاپ بسیار سودمندتر باشد. تمام چیزی که باعث برد شما می‌شود این است که حریف فولد دهد، اما چه قانونی وجود دارد که بگوید حتما باید روی فلاپ بت کنید؟ هنگامی که حریف در ترن و ریور چک داده است، بلوف زدن با تاخیر می‌تواند به نرخ برد (win-rate) شما کمک هنگفتی کند. بیشتر بازیکنان به منظور متعادل ساختن بازی خود روی ترن با دست‌های قوی چک نمی‌دهند و اگر کارت خوبی داشته باشند با مشاهده چک دادن شما روی فلاپ تصمیم می‌گیرند خودشان بت کنند.


امیدواریم از این آموزش پوکر استفاده کرده باشید، با آرزوی موفقیت!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید