دسته‌ها

بازی‌های خانگی پوکر لایو
بعد از فلاپ

بت در ریور – آموزش پوکر تگزاس هولدم

در این قسمت از آموزش پوکر تگزاس هولدم به بررسی شرایطی می‌پردازیم که بت در ریور مهم‌ترین فاکتور می‌باشد و شما را به بیشترین سود می‌رساند.

ریور مرحله‌ای است که واقعا حرفه‌ای‌ها را از آماتورها جدا می‌کند. حرفه‌ای‌ها از کارتی که در ریور می‌خورد نمی‌ترسند، در حالی که آماتورها آن را به چشم یک بدبیت دیگر نگاه می‌کنند. بنابراین در این مرحله از بازی حرفه‌ای‌ها می‌توانند برتری بسیار زیادی نسبت به حریف مبتدی خود به وجود آورند.

آموزش پوکر تگزاس هولدم – بت در ریور

آماتورها به اندازه کافی با دست‌هایشان در ریور ولیو-بت (ریز متناسب با ارزش کارت) نمی‌دهند و این مسئله باعث به وجود آمدن دو مشکل در آن‌ها می‌شود. اولین مورد این است که آن‌ها با دست‌های خوب خود به اندازه کافی برنده نمی‌شوند. بت روی ریور معمولا بزرگترین بت در بازی است، آماتورها در جایی که باید بت کنند چک می‌دهند و یک پات متوسط می‌برند، درحالی که می‌توانستند پات بسیار سنگین‌تری را برنده شوند.

آموزش پوکر تگزاس هولدم

دوم اینکه آماتورها نمی‌توانند به صورت موثر بلوف بزنند، چرا که ولیو-بت نمی‌کنند تا استراتژی خود را بالانس کنند. به شخصه اگر با بازیکنی مواجه می‌شدم که با دست‌های خوب خود مثل تاپ-پیر یا دوپیر چک می‌دهد، از این موضوع برای زمانی که در ریور بت می‌کرد استفاده می‌کردم. در چنین حالتی طیف کارت‌های او بسیار پولاریزه است، یعنی یا دست بسیار قوی (مانستر) دارد و یا کاملا بلوف است. او کارت متوسطی ندارد، چرا که در این صورت چک می‌داد. این اطلاعات باعث می‌شد که بتوانم فرصت‌هایی را برای گرفتن بلوف‌های او پیدا کنم. اگر شخصی در ریور فقط با فول-هاوس یا دست بی‌ارزش بت می‌کند، معمولا در حال بلوف زدن است. چرا که احتمال داشتن دست بی‌ارزش بسیار بیشتر از فول-هاوس است.

بت خارج از پوزیشن

بسیاری از بازیکنان در ریور بسیار ترسو هستند. اگر آن‌ها صرفا یک پیر خوب داشته باشند، چک می‌دهند و امیدوارند که دیگران نیز چک دهند. فرض کنید که یک بوکسور هستید و استراتژی شما در چند راند آخر این است که فقط خودتان را گوشه رینگ نگه دارید، گارد بگیرید و امیدوار باشید مشت نخورید. نابود می‌شوید. ممکن است در برخی مبارزات بتوانید خودتان را حفظ کنید، اما در بقیه آن‌ها حریف همواره  شانس این را دارد نقطه ضعف شما را پیدا کند و ناک-اوت شوید.

باید در ریور به بت کردن خود ادامه دهید.

بت در ریور پوکر

چک دادن در ریور نیز معمولا باعث نابودی شما می‌شود. گاهی اوقات حریفتان چک می‌دهد و به شوداون می‌رسید. ممکن است چند پات را ببرید. اما در دیگر پات‌ها حریف بت می‌کند، بت او بر اساس مزیت‌های او خواهد بود و معمولا به سود او است. ممکن است در حالی که دست بهتری دارید بلوف بخورید. یا اینکه در مقابل دست‌های قوی‌تر متضرر شوید. با گذشت زمان انجام این کار به حریف‌های شما قابلیتی می‌دهد که بتوانند از شما حداکثر سود را ببرند.

باید در ریور به بت کردن خود ادامه دهید. گاهی اوقات ممکن است ببازید، اما گاهی اوقات نیز به سود خواهید رسید. داشتن این استراتژی بازی با شما را برای حریف سخت‌تر خواهد ساخت.

بلاکینگ بت در ریور (جلوگیری از بت حریف)

بت زدن هنگامی که خارج از پوزیشن هستید باعث می‌شود که در برابر حریف خود اکتیو بمانید. بلاکینگ-بت، شرطبندی کوچکی است که تقریبا نزدیک به یک-چهارم پات می‌باشد. به طور مثال اگر در ریور پات ۱۰۰$ باشد، شما می‌توانید حدود ۳۰$ یا ۳۵$ شرطبندی کنید. بلاکینگ-بت دو جنبه دارد. حریف با دست‌های ضعیف‌تر به شما پول می‌دهد و برای دیدن شوداون هزینه پرداخت می‌کند.

به طور مثال A9 دارید و زمین ۸-۴-۵-۹-J خورده است و ریور چک می‌دهید. حریف ممکن است با دست ضعیف‌تر چک دهد و یا با دست‌های قوی‌تر ۷۰$ بت کند یا بلوف بزند و به شما این احساس را بدهد که مجبورید کال کنید. این استراتژی باعث می‌شود که وقتی دست قوی‌تری دارید کمتر برنده شوید و وقتی دستتان باخته است پول بیشتری پرداخت کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر تگزاس هولدم – ریز دادن با دست‌های دراو

آموزش پوکر تگزاس هولدم

حال فرض کنیم که شما ۳۵$ بت می‌کنید. حریف با دست‌های قوی‌تر و ضعیف‌تر خود کال می‌کند. شما از دست‌های ضعیف‌تر او سود می‌برید و در مقابل دست‌های قوی‌تر به همان اندازه می‌بازید. با تعیین کردن مبلغ ۳۵$ برای رسیدن به شوداون،‌ شما برتری حریف را در پوزیشن از او می‌گیرید.

بلاکینگ-بت ابزار موثری است، اما ویژگی‌های بدی نیز دارد. وقتی که بلاکینگ بت می‌زنید و می‌خواهید شوداون را با هزینه کمی ببینید، به حریف درباره دست خود اطلاعاتی می‌دهید که می‌تواند از آن در برابر شما استفاده کند. همچنین اگر دستتان کاملا ضعیف باشد، گاهی اوقات چک-فولد بسیار بهتر از بلاکینگ-بت است.

بت در ریور با کارت‌های ترسناک

اضافه کردن بلاکینگ-بت به استراتژی خود تنها زمانی نیست که می‌توانید خارج از پوزیشن بت کنید. در برخی موارد نیز باید از کارت‌های ترسناکی که می‌خورند استفاده کنید.

فرض کنید فلاپ ست می‌شوید و در ترن و ریور بت می‌کنید. حریف در هر دو مرحله کال می‌کند. پات ۴۰۰$ است و فرض کنیم که برای هر دو نفرتان ۲۰۰$ مانده است. ریور سومین دل نیز می‌خورد. می‌دانید که حریف به راحتی می‌توانست فلاش-دراو داشته باشد. در هر صورت آل-این بزنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر تگزاس هولدم – پوزیشن

آموزش پوکر تگزاس هولدم

توضیح بدهیم، اگر چک دهید به حریف اجازه می‌دهید که با تاپ-پیر یا دوپیر به شوداون برسد، در هر صورت نیز فلاش را کال خواهید کرد و به او پول می‌دهید. در چنین حالتی به فلاش می‌بازید،‌ اما می‌توانید از دست‌های ضعیف‌تر پول بگیرید. چک دادن در چنین شرایطی باعث می‌شود کمتر ببرید و سنگین ببازید. آل-این زدن باعث می‌شود که سنگین ببرید و سنگین ببازید. قاعدتا استراتژی دوم معقول‌تر است.

سایز استک نیز در چنین شرایطی اهمیت دارد. پات ۴۰۰$ است و تنها ۲۰۰$ در استک شما باقی مانده است، درنتیجه شما با ست خود در هر صورت فولد نمی‌دهید و مهم نیست چه اتفاقی بیافتد. اگر ۱,۰۰۰$ برایتان باقی مانده بود، شرایط به طور قابل ملاحظه‌ای متفاوت بود و بهترین بازی بنا به دست‌های گذشته بین شما و حریفتان بررسی می‌شد.

اخیرا دستی را بازی کرده‌ام که با خوردن کارت ترسناک در ریور آل-این زدم. در بازی ۲$/۱$ مبلغ ۱۰$ با AQ در پوزیشن‌های میانی ریز دادم. بازیکن جدیدی که در کات-آف بود و همچنین بیگ-بلایند کال کردند. فلاپ A-9-3 خورد که دو خال خشت داشت. من ۲۵$ بت کردم و کات-آف کال کرد.

ترن A خورد و آفسوت بود. من ۷۰$ بت کردم و کات-آف کال کرد. پات در ریور ۲۲۱$ بود و هر کدام از ما ۹۵$ داشتیم.
ریور ۲ خورد و فلاش باز شد. من ۹۵$ بت کردم و کال شدم. حریف من ۹۵ داشت و من پات سنگینی از حریف که روی فلاپ پیر متوسط داشت بردم.

مشخصا در برخی شرایط حریف من فلاش است. اما اگر در ریور چک می‌دادم مطمئنا آل-این حریف را کال می‌کردم. درنتیجه بیشترین باخت را در برابر فلاش داشتم و از سوی دیگر پولی نیز به دست نمی‌آوردم. اما آل-این زدن و برد ۹۵$ بیشتر در برابر دستی که احتمالا چک می‌داد تا شوداون را ببیند این ضررها را جبران می‌کند. مطمئنا این استراتژی یکی از مزایای بازی تهاجمی یا اگرسیو است.

امیدواریم که از این قسمت آموزش پوکر تگزاس هولدم لذت برده باشید. با آرزوی موفقیت!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید