دسته‌ها

بازی در پری-فلاپ در پوکر
استراتژی‌های پیش فلاپ

۶ اصل بازی در پری-فلاپ در پوکر

در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که در بازی در پری-فلاپ باید در نظر بگیرید. دقت کنید میزها ۲$/۱$ در نظر گرفته شده‌اند، می‌توانید این میز را با میزهای ۱۰/۲۰ ایران مقایسه کنید.

گاهی اوقات ممکن است که هنگام بازی در پری-فلاپ از مسیر اصلی پوکر منحرف شوید. اینکه در پری-فلاپ خودتان را توجیه کنید بسیار آسان است. با ۸۵ ری-ریز کنیم؟ چرا که نه. زیرا فکر می‌کنید ممکن است حریف فولد دهد. آیا کال کردن ریزی که در پوزیشن‌های اولیه بوده با K9 آفسوت معقول است؟ البته. فکر می‌کنید حریف بازیکن بدی است و می‌توانید او را از بازی بیرون کنید.

بدون داشتن اطلاعات و دانستن اصول پایه بازی در پری-فلاپ تقریبا هر استراتژی می‌تواند منطقی باشد. برای اینکه خودتان را در برابر چنین افکاری حفظ کنید، توصیه می‌کنیم که چک-لیست زیر را مطالعه کنید. تصمیمات شما در پری-فلاپ در اغلب مواقع باید از فیلترهای زیر عبور کند. اگر بر این اساس عمل می‌کنید، احتمالا بازی خوبی دارید. در غیر این صورت احتمالا در سبک بازی خود بازبینی داشته باشید.

اصول بازی در پری-فلاپ در پوکر

بازی در پری-فلاپ در پوکر

اصل اول: تایت پوکر بازی کنید

می‌توانید بازی خود را کمی میکس کنید، گاهی اوقات با سوتد کانکتورها و گاهی با کارت‌های آفسوت عکس‌دار وارد بازی شوید، اما در مجموع نباید بیش از حد از مسیر اصلی خارج شوید. اگر پوزیشن ندارید، تقریبا می‌توان با ۱۵٪ دست‌ها به بازی پرداخت. اگر دیلر هستید، این عدد به ۳۵٪ می‌رسد. در پوزیشن‌های کات-آف و های-جک می‌توانید عددی بین این دو را انتخاب کنید.

مشکل بازی با دست‌های زیاد این است که در اغلب موارد روی فلاپ کارت شما نمی‌خورد. امروزه تا زمانی که بازی بسیار خوبی نداشته باشید، غلبه بر این مشکل بسیار سخت است.

اصل دوم: نسبت به قدرت دست حریف آگاه باشید

حریف‌های شما روی میز ۲$/۱$ اطلاعات بسیار خوبی درباره قدرت دست خود با نحوه بازیشان در پری-فلاپ می‌دهند. اگر کسی به ندرت ریز می‌دهد، اما این بار ریز داده است، بدانید کارت قوی دارد و نسبت به آن عمل کنید.

یکی از اشتباهات اصلی بازیکن در این میزها این است که بدون توجه به ریزهای حریف بازی می‌کنند و حتی آن‌ها را ری-ریز می‌کنند. در بسیاری از مواقع شاهد این بوده‌ایم که آن‌ها روی فلاپی که K دارد با K9 یا K10 به AK پول داده‌اند. نمی‌توان به طور کامل از این اتفاق جلوگیری کرد، اما اگر به قدرت دست حریف توجه کنید می‌توانید خودتان را از قرار گرفتن در چنین شرایطی حفظ کنید.

اصل سوم: هنگامی که ضعف احساس کردید حمله کنید

این اصل نقطه مقابل اصل دوم است. فرض کنید حریف شما با دست‌های زیادی در پری-فلاپ وارد بازی می‌شود. این سبک بازی می‌تواند باعث برد شما روی چنین میزی شود. وقتی شک می‌کنید که حریف دست خوبی دارد و ضعیف به نظر می‌رسد، باید با ریز به او حمله کنید.

درست است که در برخی شرایط لیمپ (کال کردن بیگ-بلایند در پری-فلاپ)  کردن گزینه خوبی به نظر می‌رسد، اما گاهی نیز نیاز است پات بزرگی بسازید. هرچه این پات‌ها بزرگتر باشد، برد بیشتری نیز خواهید داشت. در مجموع هرچه نسبت به حریف برتری بیشتری داشته باشید، بردتان از باخت‌ها بیشتر خواهد شد.

وقتی حریف در پری-فلاپ از خود قدرتی نشان نمی‌دهد بسیار اگرسیو باشید.

اصل چهارم: سعی نکنید دست خود را کامل کنید

این که سعی کنید ست، استریت و یا فلاش شوید روش درستی برای برد نخواهد بود. اگر فکر می‌کنید که «با کارت سوتد وارد بازی شده و فلاش می‌شوم»، طرز تفکرتان کاملا مشابه با دیگران است. اگر مثل دیگران فکر کنید، مثل آن‌ها بازی خواهید کرد و باید انتظار باخت داشته باشید. اگر حریفتان لیمپ می‌کند، احتمالا کارت ضعیفی دارد و شما باید با ریز به او حمله کنید، حتی اگر دست شما هم آنقدر قوی نیست.

اگر فکر کردنتان بر این اساس است که «با این دست وارد بازی می‌شوم و اگر کارتم نخورد آن را فولد می‌دهم»، احتمالا تفکر اشتباهی دارید. بر اساس احتمالات این منطق در درازمدت بازنده است. به عبارت دیگر اگر تنها روش ریختن کارت خود را می‌دانید، در درازمدت برنده نخواهید شد.

به این دلیل باید وارد دست شوید که فکر می‌کنید می‌توانید با کارت‌های خود برنده پات شوید. گاهی اوقات شما پات را با یک کارت قوی، متوسط و یا بلوف می‌برید، بازی با دست‌هایی که می‌توانند برنده شود داستان متفاوتی دارد.

بازی در پری-فلاپ در پوکر

اصل پنجم: وقتی کال می‌کنید سعی کنید دست‌هایتان احتمال برد خوبی داشته باشند

دستی مثل ۸۷ سوتد در بازی بسیار بهتر از A4 آفسوت است. (این نکته در کش-گیم‌هایی با استک مناسب درست است. در تورنومنت‌ها با استک کم داستان کاملا متفاوت است.) قدرت ۸۷ سوتد در این است که می‌تواند با بسیاری از فلاپ‌ها ارتباط برقرار کند و احتمال برد خوبی داشته باشد. همچنین با چنین دستی بلوف‌های خوبی نیز می‌توانید بزنید. درحالی که هنگام بازی با A4o اگر فلاپ آس نخورد دستتان کاملا بی‌فایده به نظر می‌رسد.

اگر توانایی تهاجمی بازی کردن با طیف کارت‌های وسیعی روی فلاپ و ترن را دارید، دست‌هایی مثل سوتد کانکتورها برای شما ارزشمند محسوب می‌شوند.

اصل ششم: از بلایند در برابر دزدی دفاع کنید، نه ریزهای سنگین

این نکته نیز در میز ۲$/۱$ بسیار حائز اهمیت است. این مورد ترکیبی از اصل دوم و سوم است، منتها برای شرایطی که روی بلایندها هستید. بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند چون روی بلایند هستند موظفند بازی کنند و پات آدز برای آن‌ها به صرفه است. اما وقتی که استک‌ها دیپ هستند (نسبت استک به بیگ-بلایند بالاست)، مخصوصا در کش-گیم، چنین پات-آدزی به اندازه بازی بعد از فلاپ اهمیت ندارد.

هنگامی که حریف ریز سنگینی می‌دهد و مشخص است دست قوی دارد، نگران دفاع از بلایند خود نباشید. ممکن است پات-آدز برایتان خوب به نظر برسد، اما تا زمانی که دست مناسبی مثل ۴۴ نداشته باشید که بتوانید بر دست‌های خوب غلبه کنید، نبرد نابرابری را تجربه خواهید کرد.

از سمت دیگر اگر به نظر می‌رسد حریف برای دزدیدن بلایند شما تلاش می‌کند، می‌توانید او را ری-ریز کرده یا کال کنید. نباید اجازه دهید که وقتی حریف کارت بی‌ارزشی دارد به راحتی بلایندها را از شما بگیرد. حتی شما نیز دست بی‌ارزشی داشته باشید، معمولا با برنامه‌ریزی درست بر حریف غلبه خواهید کرد.

از درگیر شدن با دست‌های قوی خودداری کنید. به دست‌های ضعیف حمله کنید.

جمع‌بندی بازی در پری-فلاپ در پوکر

استراتژی درست در پری-فلاپ مهم است اما برای برد در نولیمیت هولدم کافی نیست. در بیشتر شرایط داشتن یک استراتژی درست در پری-فلاپ شما را به مقدار کمی پول می‌رساند، اما مهم‌تر از آن این است که باعث می‌شود بتوانید روی فلاپ یا دست‌های بعدی برتری خوبی نسبت به حریف داشته باشید.

موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید