دسته‌ها

نحوه بازی

بازی با فلاش در پوکر (Flush)

فلاش در پوکر (Flush) به ۵ کارت با خال یکسان گفته می‌شود. ارزش این دست بالاتر از استریت و پایین‌تر از فول‌هاوس است. اگر فلاش از اعداد پشت‌سرهم ساخته شود استریت-فلاش محسوب می‌شود.

فلاش در پوکر

فلاش دستی قوی محسوب می‌شود و یکی از بهترین راه‌ها برای برد در پوکر تگزاس هولدم می‌باشد. اگر فلاش شوید، ست‌ها، دوپیرها و استریت‌ها ناخودآگاه در مقابل دست خوب شما مجبور به کال کردن می‌شوند.

شما می‌توانید با یک یا دو عدد از کارت‌های خود فلاش را به وجود آورید، اما بیشتر این اتفاق با ۲ کارت می‌افتد. قدرت فلاش‌ها بر اساس قوی‌ترین کارت سوتدی که دارید سنجیده می‌شود. اگر کارت‌های روی زمین ۹۷♠۱۰۵A باشند، کسی که ♣KQ دارد بازیکنی که QJ دارد را شکست خواهد داد (اگر ۳ کارت دل روی زمین قرار داشت QJ برنده می‌شد).

فلاش در پوکر

فلاش در پوکر روی فلاپ به ندرت اتفاق می‌افتد، معمولا خودتان را در یکی از ۳ حالت زیر خواهید یافت و به دنبال فلاش هستید. ممکن است با دست‌های قوی مثل AK یا ♠A♠Q ریز داده باشید. یا اینکه با دست‌های سوتد کانکتور مثل ♣۸♣۹ یا ۱۰J ریزی را کال کرده باشید و یا اینکه پاکت‌پیر مثل ♣K♠K داشته باشید و فلاپ سه کارت پیک یا گشنیز روی زمین قرار بگیرد. در حالت‌های مختلفی ممکن است در شرایط بالا قرار بگیرید، باید در ذهن خود داشته باشید که در هر حالت چگونه باید بازی کنید.

تفاوت قدرت دست‌های سوتد

به عنوان یک قانون کلی شما باید با آس‌های سوتد قوی خود (مثل AKs, AQs) ری-ریز کنید و دست‌های ضعیف‌تر را هدف بگیرید. اما چرا؟ های‌کارت‌های سوتد قوی هستند، حتی بدون در نظر گرفتن سوتد بودن آن‌ها، چنین دست‌هایی برای برد لزوما نیاز به فلاش شدن ندارند. سوتد کانکتورهایی مثل ۹۸s آسیب‌پذیر بوده و پری-فلاپ کار زیادی نمی‌توانید با آن‌ها انجام دهید، درنتیجه باید سعی کنید در پوزیشن‌های انتهایی فلاپ‌ها را با مبالغ کم ببینید. داشتن پوزیشن با چنین دست‌هایی ضروری است، چرا که می‌توانید ببینید دیگران چه حرکتی انجام می‌دهند و متناسب با آن‌ها تصمیم بگیرید.

فلاش شدن

اگر خوش‌شانس باشید و روی فلاپ فلاش شوید، باید دو چیز را در نظر بگیرید، چگونه پول بیشتری دریافت کنید و اینکه چگونه از دست خود مراقبت کنید. بازی در این حالت نیاز به دقت بالایی دارد. اگر فلاش پایینی دارید باید به افرادی که با آس و کینگ دراو هستند فشار بیشتری برای کال کردن بیاورید، اما نه آنقدر زیاد که آن‌ها را بترسانید. در پات‌های چند نفره سعی کنید مستقیم بازی کرده و بت کنید، اما در برابر یک پری-فلاپ ریزر تهاجمی اسلو-پلی را نیز در نظر بگیرید.

بت در ریور پوکر

وقتی روی فلاپ فلاش شدید دو راه پیش روی شماست – اینکه آرام پیش بروید (اسلو-پلی کنید) یا اینکه سریع باشید (بت بزنید). آرام بازی کردن به این معنی است که چک دهید و بت‌های سبک را در فلاپ و ترن کال کنید. همچنین وقتی دراو هستید مطمئن شوید که بیش از آدزی که دارید پول نمی‌دهید. احتمال اینکه در کارت بعدی فلاش شوید تقریبا ۱۸٪ است، همچنین احتمال فلاش شدن در ترن یا ریور نیز ۳۵٪ می‌باشد، درنتیجه مطمئن شوید که منطقی هستید و بیش از حد پول نخواهید داد. در برخی موارد می‌توانید ایمپلاید-آدز را نیز در نظر بگیرید (یعنی مطمئن باشید اگر دستتان کامل شد می‌توانید چیپ بیشتری از حریف بگیرید). البته به دلیل واضح بودن فلاش، بسیاری از افراد وقتی سوتد سوم روی زمین قرار می‌گیرد بت کردن خود را متوقف می‌کنند. وقتی در برابر بازیکنی فلاش‌دراو هستید که توانایی فولد دادن دست خود را ندارد بهترین عملکرد چک-کال است.

اگر روی فلاپ اُورکارت (کارت بالاتر از زمین) یا اُورپیر داشتید و فلاش‌دراو بودید می‌توانید کمی تهاجمی‌تر باشید. روی فلاپ بت بزنید، یا چک-ریز کنید، مخصوصا در برابر یک بازیکن اگرسیو. با چنین دراوهای قوی ممکن است بدون دیدن کارت بعدی حریف را وادار به فولد کنید، همچنین حتی اگر کال شوید نیز اوت‌های زیادی دارید.

در بیشتر مواقع دراو خود را از دست می دهید و باید در نظر بگیرید که چگونه حریف را از بازی بیرون کنید و برنده پات شوید. اگر در فلاپ و ترن چک-کال کرده باشید بلوف شما در ریور باورپذیر نخواهد بود. در نظر بگیرید که در برابر چه بازیکنی هستید، گاهی اوقات بهتر است که پول بیشتری از دست ندهید و گاهی اوقات نیز باید آل-این بلوف بزنید تا برنده پات شوید. قضاوت شما مهم‌ترین نکته بازی است.

آموزش پوکر هولدم

آمار و ارقام

شانس کامل شدن اوپن-استریت فلاش در پوکر چقدر است؟ ۸.۴۲٪

چند درصد احتمال دارد که فلاش‌دراو بعد از فلاپ کامل شود؟ ۳۴.۹۷٪

چند درصد احتمال دارد که با دو کارت سوتد روی فلاپ فلاش شوید؟ ۰.۸۴٪

اگر دو کارت سوتد داشته باشید، چند درصد احتمال دارد که روی فلاپ فلاش‌دراو شوید؟ ۱۱.۷۹٪

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید