دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین ریور
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکر

۱۰ نکته برای استراتژی اسکوییز-پلی در پوکر

در این آموزش به بررسی تکنیک اسکوییز-پلی در پوکر (Squeeze Play) می‌پردازیم، اضافه کردن این استراتژی می‌تواند نرخ برد شما را چه در کش-گیم و چه در تورنومنت افزایش دهد.

اسکوییز به معنی فشار آوردن در جاهای مختلفی از زندگی استفاده می‌شود، وقتی می‌خواهید آب پرتقال بگیرید، خمیر دندان یا سس کچاپ استفاده کنید،‌ به آن‌ها فشار می‌آورید. وقتی شرایط مناسب به نظر برسد، باید در پوکر نیز به دیگران فشار بیاورید.

اسکوییز-پلی در پوکر چیست؟

اسکوییز-پلی استراتژی‌ای است که می‌توانید آن را به مهارت‌های خود اضافه کنید. اسکوییز-پلی یا به اختصار اسکوییز، بیشتر در پری-فلاپ اتفاق می‌افتد و اغلب نیز بلوف است، وقتی که شخصی ریز می‌دهد و یک یا چند کالر نیز بعد از ریز وارد بازی می‌شوند، شخص ری-ریز می‌کند و سعی دارد بازی را از آن‌ها بگیرد.

بهترین زمان برای اسکوییز-پلی در پوکر زمانی است که یک بازیکن لوز (ترجیحا در پوزیشن‌های ابتدایی) ریز دهد و یک یا چند بازیکن ریز او را کال کنند. با ری-ریز کردن شانس خوبی برای برد پات در صورت فولد دادن دیگران دارید، که اغلب نیز این اتفاق می‌افتد.

بد کال در پوکر

بازیکن لوز با دست‌های زیادی وارد بازی می‌شود،‌ و معمولا نیز آن‌ها پرمیوم و بسیار قوی نیستند. همچنین کسانی که او را کال می‌کنند نیز غالبا قوی نیستند چرا که در این صورت خودشان او را ری-ریز می‌کردند. با دادن یک ریز سنگین شما قدرت دست خود را نشان می‌دهید، حتی اگر دست خوبی نداشته باشید. این موضوع باعث به وجود آمدن ترس در حریف خواهد شد.

چه زمانی اسکوییز-پلی کنیم؟

ترجیحا باید مطمئن شوید که در پوزیشن برتری خواهید داشت. هرچه به پوزیشن‌های انتهایی نزدیک باشید بهتر است (دیلر پوزیشن بهترین گزینه، سپس کات-آف و هایجک). دقت کنید بعد از شما نیز بازیکنانی هنوز به بازی نپرداخته‌اند، آن‌ها نیز ممکن است به نوبه خود این کار را انجام دهند.

حال با چه دست‌هایی باید اسکوییز را انجام دهید؟ آیا چیزی به نام محدوده دست‌های مناسب برای اسکوییز داریم؟ جواب کوتاه خیر است، چرا که این بازی متناسب با شرایط انجام می‌شود و نه کارت‌ها. در پوکر معمولا بهتر است هنگامی وارد بازی شوید که دست خوبی دارید، یا حداقل آنقدر قوی که بتوانید دوام بیاورید.

فشار آوردن با دست‌هایی مثل A♣K یا A♠Q آسان است، اما شما باید این کار را با دست‌هایی مثل ۴۵ یا ۷۹ یا ♣۱۰♣J نیز انجام دهید.

اما مبلغ مناسب برای این کار چقدر است؟ قانونی برای این کار وجود ندارد، اما به صورت کلی وقتی که دیپ-استک هستید مبلغی ۴ برابر مبلغ ریز اصلی می‌تواند استاندارد باشد.

اسکوییز با آل-این زدن نیز بسیار موثر واقع می‌شود، مخصوصا اگر شرایط آن را داشته باشید (استک شما و حریف برای این کار مناسب باشد).

اسکوییز-پلی در پوکر

۱۰ نکته برای اسکوییز-پلی در پوکر

در اینجا نکاتی را مطرح می‌کنیم که باید در هنگام اسکوییز-پلی در ذهن خود بسپارید:

  1. هدف شما این است که حریف را وادار به فولد کنید و پات را در پری-فلاپ از او بگیرید..
  2. از بازیکنان لوز سود ببرید.
  3. وقتی بازیکنان تایت ریز می‌دهند از درگیری با آن‌ها خودداری کنید.
  4. اسکوییز-پلی باید با داشتن پوزیشن انجام شود، هرچه به دیلر نزدیک‌تر باشید بهتر.
  5. به اندازه استک افراد توجه کنید. هنگامی که بازیکنان شورت-استک زیادی در پات هستند باید از فشار آوردن به آن‌ها خودداری کنید.
  6. تصویر ذهنی خود را بشناسید. هرچه بازیکنان دیگر تایت‌تر باشند، احتمال موفقیت شما بالاتر می‌رود. اگر تصویر لوزی دارید، دیگران بیشتر شما را کال خواهند کرد.
  7. حریفتان را بخوانید. نه تنها باید بتوانید بازی افراد قبلی که ریز داده‌اند یا کال کردند را پیش‌بینی کنید، بلکه باید حواستان به بازیکنان بعدی نیز باشد.
  8. از ریاضیات استفاده کنید. اگر در تورنومنت بازی می‌کنید، اسکوییز-پلی معمولا تا زمانی که آنته‌ها وارد بازی شوند به صرفه نیست، همچنین منطقی نیست که ۴۰۰$ آل-این بزنید تا ۱۲$ را ببرید. در چنین حالتی توسط دست‌هایی کال خواهید شد که بسیار نسبت به شما برتری دارند.
  9. بیش از حد اسکوییز-پلی نکنید. هرچه بیشتر اسکوییز کنید، بازیکنان دیگر کمتر شما را باور خواهند کرد.
  10. اسکوییز-پلی تنها در میزهای سنگین نولیمیت-هولدم یا پات-لیمیت اوماها تاثیرگذار است. در بازی‌های لیمیت ری-ریز شما قابل‌پیش‌بینی است و به اندازه کافی فولد نمی‌گیرد.

پوزیشن در پوکر تگزاس هولدم

مثالی از اسکوییز-پلی در پوکر

در میز ۲$/۱$ نولیمیت هولدم هستیم، بازیکنی در پوزیشن‌های میانی ۶$ ریز می‌دهد (با ۱۰۰$ استک) و بازیکن بعدی با ۲۰۰$ استک که کال-استیشن است او را کال می‌کند. همچنین یک بازیکن پسیو در هایجک با ۱۸۵$ استک نیز وارد بازی می‌شود. شما ۳۰۰$ استک دارید، در کات-آف هستید و ۷۸ دارید. آپشن‌های فولد، کال و ری-ریز در اختیار شماست. بسیاری از بازیکنان درچنین حالتی کال می‌کنند و سعی دارند فلاپ را ببینند، اما بازیکنان باهوش فرصت ربودن ۲۱$ را به خود می‌دهند.

به جای کال کردن ری-ریز می‌کنید و مبلغ را به ۲۵$ می‌رسانید. دیلر و بلایندها فولد می‌دهند و بازی به ریزر اصلی می‌رسد. شما به او نشان دادید که دست قوی دارید، و او نمی‌داند که دو بازیکن بعدی چه کار خواهند کرد. تا زمانی که دست قوی نداشته باشد (که احتمالا فور-بت می‌کند) در بیشتر مواقع فولد خواهد داد.

از آنجایی که دو بازیکن بعدی نیز با کال کردن ضعف نشان دادند، درنتیجه آن‌ها نیز احتمالا فولد می‌دهند. درنتیجه شما بدون دیدن فلاپ برنده ۲۱$ خواهید شد. اگر کسی شما را کال کرد نیز با یک دست با پتانسیل بالا می‌توانید در پوزیشن با او به بازی بپردازید. اگر بتوانید بعد از فلاپ به خوبی بازی کنید، فرصت گرفتن پات را از او خواهید داشت.

لیمپ در پوکر

اسکوییز-پلی معکوس چیست؟

اگر می‌خواهید به سطح بعدی این استراتژی برسید، باید بتوانید از اسکوییز-پلی معکوس نیز استفاده کنید. در این حالت به جای اینکه اسکوییز عادی را انجام دهید، کال می‌کنید و وقتی که شخص دیگری ری-ریز کرد در برابر او قرار می‌گیرید.

مثالی را بررسی کنیم.

فرض کنید در تورنومنت پوکر هستید و ۱۰,۰۰۰ چیپ دارید و بلایندها ۱۰۰/۲۰۰/۲۵ است. بازیکن آندردگان ۵۵۰ ریز می‌دهد و دو بازیکن کال می‌کنند. شما ♣۱۰۱۰ دارید و بجای اسکوییز کال می‌کنید.

بازیکنی که در بلایند است با ۱۲k چیپ ری-ریز می‌کند و مبلغ را به ۱,۳۰۰ می‌رساند. ریزر اصلی و دو لیمپر دیگر کال می‌کنند، حال شما شرایط خوبی برای آل-این زدن و اسکوییز دارید. این عمل مشابه با اسکوییز نرمال است، فقط کمی تاخیر در آن وجود دارد.

با توجه به ساده به نظر رسیدن آن، اسکوییز-پلی یک استراتژی پیشرفته در پوکر محسوب می‌شود. آن را تمرین کنید و تشخیص دهید که در چه شرایطی می‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید، موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید