دسته‌ها

فیل هلموث فیدور هولز
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرشرح یک دست

استراتژی پوکر – فیل هلموث در برابر فیدور هولز

در این آموزش به بررسی استراتژی پوکر فیل هلموث در برابر فیدور هولز در تورنومنت ARIA 2016 می‌پردازیم.

این تورنومنت سوپر های‌رولر در لاس‌وگاس برگزار شد و ۴۹ بازیکن ورودی ۳۰۰,۰۰۰$ را هزینه کردند تا در آن شرکت کنند، جایزه نفر اول ۵ میلیون دلار بود، همچنین اول شدن در این تورنومنت پرستیژ زیادی برای شخص به همراه دارد. این دست جزو دست‌های شاخص این تورنومنت بود و تفسیرهایی که می‌آوریم توسط بازیکنان حرفه‌ای انجام شده است.

استراتژی پوکر – فیل هلموث در برابر فیدور هولز

این دست در اولین قسمت سوم تورنومنت در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده و در آن فیل هلموث که دارنده ۱۴ دستبند WSOP است در برابر فیدور هولز قرار گرفته است.

پری-فلاپ

در روز دوم تورنومنت بلایندها ۶,۰۰۰/۱۲,۰۰۰/۲,۰۰۰ بودند و بازی ۶نفره بود. هلموث ۶۷۳,۰۰۰ استک داشت و با ۹۹ در پوزیشن‌های جک ریز داد و مبلغ را به ۴۰,۰۰۰ رساند. این ریز سنگین محسوب می‌شد، چرا که ۳٫۳۳bb بود و کمی فراتر از حد استاندارد است.

استراتژی پوکر فیل هلموث

ریزی بین ۳ تا ۴ برابر بیگ-بلایند در دهه‌های گذشته مرسوم بوده است، اما امروزه بیشتر بازیکنان از مبالغ کمتری استفاده می‌کنند. به این دلیل که حداقل در تورنومنت‌ها عملکرد هر دو ریز مشابه است و شخص می‌تواند با ریسک کمتر روی چیپ‌های خود استراتژی پوکر یکسانی را پیش بگیرد.

فیل هلموث می‌گوید «من اغلب مقداری بیشتر از مبلغی که دیگران آن را استاندارد محسوب می‌کنند (بین ۲٫۱bb تا ۲٫۵bb) ریز می‌دهم. مطمئنا ریز استاندارد به هیچ‌وجه ۳bb یا ۴bb نیست. من در این نوع ریز مزایایی می‌بینم که ممکن است دیگران با آن موافق نباشند یا نبینند.»

نکته جالب در مورد ریز فیل هلموث این است که او با این کار طیف دست‌های خود را بالانس می‌کند. به طور مثال بیشتر بازیکنان چنین ریزی را فقط با دست‌های بسیار قوی مثل AA یا KK می‌دهند، اما فیل هلموث قادر است این کار را با هر کارتی بکند. در دست‌هایی که او با آن‌ها به شوداون می‌رسد حریف هم دست‌های خوب و هم دست‌های بد را مشاهده می‌کند. در نتیجه در آینده حریف قابلیت این را ندارد دست دقیقی را به او نسبت دهد و قدرت دستش را بفهمد، چرا که هلموث بازی خود را بالانس کرده است.

به دست اصلی باز می‌گردیم، فیدور هولز تصمیم می‌گیرد با ۷♣A از بیگ-بلایند خود دفاع کند و بازی در شرایط هدزآپ به فلاپ می‌رسد.

فلاپ و ترن

فلاپ ♣۲۲۱۰ می‌خورد و فیدور هولز چک می‌دهد. هلموث در استراتژی پوکر عجیبی را پیش می‌گیرد و بلافاصله چک می‌دهد.

با توجه به فلاپی که خورده است چک دادن فیل هلموث سوالات زیادی را در ذهن برمی‌انگیزد. پیر ۹ او مشخصا دست خوبی است، همچنین شانس اینکه فیدور هولز اُورکارت داشته باشد نیز وجود دارد. چرا باید به حریف خود اجازه دیدن یک کارت رایگان را بدهد تا پیر شود؟

ریز دادن با دست‌های دراو در پوکر

بسیاری از بازیکنان روی این فلاپ بت می‌کنند، حتی فیل هلموث نیز می‌گوید که چک دادن او کمی بیش از حد تایت بوده است. او می‌گوید «من بسیار محافظه‌کار بودم و با یک چک سعی کردم از دستم محافظت کنم». به عبارت دیگر او سعی می‌کرد پات را کنترل کند و شرایطی را به وجود آورد که بتواند در ریور بت کند یا اگر فیدور هولز با خوردن کارت‌های ترسناک بت کرد بتواند او را کال کند.

ترن ♣۱۰ تکرار می‌خورد و هولز برای بار دوم چک می‌دهد و هلموث ۳۸,۰۰۰ بت می‌کند. هولز کمی فکر می‌کند و های‌کارت آس خود را فولد می‌دهد. با توجه به دوپیری که روی زمین وجود دارد فولد دادن آس از سمت هولز نیز کمی ما را متعجب می‌سازد.

فیل هلموث می‌گوید «این فولد خوبی برای او بود. اگر من ۲٫۵bb بت می‌کردم و روی فلاپ چک می‌دادم، احتمالا او با های‌کارت آس من را کال می‌کرد. اما بت سنگین من در پری-فلاپ به او نشان داد که احتمالا دست قوی داشته باشم. همچنین وقتی اون بلند گفت که ۹۹ یا ۸۸ داری خیلی خوشم اومد. خوب دستمو خوندی بچه!».

استراتژی پوکر فیدور هولز

این پات ممکن است کوچک بوده باشد اما ۲ چیز آن را جذاب می‌کند. یکی اندازه ریز فیل هلموث در پری-فلاپ و استراتژی پوکر بازیکنان بعد از آن، دیگری اینکه این بازی بین قهرمانان جوان پوکر اتفاق افتاده است و نحوه بازی بین آن‌ها به شدت حیرت‌آور است.

فیل هلموث درباره هولز می‌گوید «کاری که او در چند سال گذشته کرده است بسیار تاثیرگذار بوده و او لیاقت احترام و اعتبار را دارد. بازیکنان جوان دیگری که با او بازی می‌کنند نمی‌دانند که او چقدر در پوکر خوب است. همچنین من متوجه شدم که او در تورنومنت WSOP $111,111 One Drop دست‌های بد بسیار زیادی داشته که ادامه بازی با آن‌ها کار بسیار سختی بوده است. من بازیکنان حرفه‌ای زیادی را دیده‌ام که در یک یا دو سال اخیر از دنیای پوکر حذف شده‌اند، می‌توانم تعداد زیادی از آن‌ها را نام ببرم. اما فیدور یک بازیکن خاص است و تا ۵۰ سال آینده در این عرصه ثابت‌قدم خواهد بود. مطمئنا خواهید دید!»

حتی اگر اینگونه نباشد برد ۱۶,۴۸۴,۱۵۳$ فقط در سال ۲۰۱۶ یکی از سنگین‌ترین برد‌ها در تاریخ پوکر است.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید