دسته‌ها

استراتژی پوکر ریز پیوسته فلاپ
استراتژی‌های بعد از فلاپ

استراتژی پوکر – ۵ نکته برای ریز پیوسته روی فلاپ

پوکر شبیه به فوتبال است. باید بتوانید یک دفاع مستحکم داشته باشید، اما اگر دفاع شما ضعیف باشد، برد نیز برایتان سخت خواهد بود.

شاید مهم‌ترین استراتژی پوکر برای دفاع، دفاع در برابر ریز پیوسته (c-bet) بعد از محافظت از بیگ-بلایند است. در این مقاله به بررسی شرایط رایج خواهیم پرداخت.

استراتژی پوکر در برابر ریز پیوسته روی فلاپ

اگر نمی‌دانید که چگونه باید در برابر ریز حریف روی فلاپ از خود دفاع کنید، این مقاله را مطالعه کرده و مطمئن شوید دفاع مناسبی خواهید داشت.

۱- همیشه با پیر پایین و بهتر ادامه دهید.
۲- پاکت‌های ضعیف‌تر از زمین را فولد دهید.
۳- با دوپیر یا بهتر ریز دهید.
۴- اگر اپن-استریت بودید ریز دهید.
۵- با گات-‌شات‌هایی که بکدور-فلاش دارند ریز دهید.

آموزش پوکر - استراتژی ریز پیوسته فلاپ

این قوانین کلی را در ذهن خود بسپارید. البته فاکتورهایی وجود دارند که منجر به ایجاد تغییر در قوانین فوق می‌شوند، مثل:

رنج یا طیف کارت‌ها

اگر به نظر می‌رسید کارت‌های روی فلاپ بسیار به دستی که حریف ممکن است داشته باشد نزدیک هستند، باید موارد ۳، ۴ و ۵ را فراموش کنید. همچنین برعکس، در شرایطی که کارت‌ها به رنج کارت‌های شما نزدیک‌تر بود می‌توانید ریز دهید.

شرایط مختلف فلاپ و تاثیر آن روی دست‌ها

دست‌های مختلف می‌توانند با توجه به ظاهر فلاپ ضعیف‌تر یا قوی‌تر شوند. به طور مثال:

  • پاکت کوچک روی فلاپ ۸-۸-۴ دست خوبی محسوب می‌شود، در نتیجه قانون دوم رد می‌شود.
  • تمام نکات بالا روی فلاپ‌های تک‌رنگ رد می‌شود، به این دلیل که دست شما به صورت قابل‌توجهی تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد، به طور مثال پیر سوم (بدون فلاش-دراو) بسیار ضعیف است، پاکت‌پیر کوچک نیز به همین شکل، حتی دوپیر نیز برای ریز دادن ضعیف محسوب می‌شود، بلوف زدن با اوپن-استریت و یا گات-شات نیز بسیار سخت است.

آموزش پوکر - استراتژی ریز پیوسته فلاپ

سبک بازی حریف

اگر نسبت به سبک بازی حریف آگاه هستید، می‌توانید استراتژی پوکر و قوانین متناسب با او را اجرا کنید. این قضیه هنگامی تشدید می‌شود که سبک بازی حریف واضح است، مثل وقتی که در برابر یک بازیکن سوپر-تایت و یا یک هایپر-اگرسیو (بیش از حد تهاجمی) قرار دارید.

به طور مثال در برابر یک بازیکن هایپر-اگرسیو و مانیاک که همیشه دفعات پیاپی ریز می‌دهد، بهتر است با دست‌های دوپیر و بهتر روی فلاپ چک-کال کنید (قانون سوم رد می‌شود). با این کار به او اجازه می‌دهد که با طیف کارت‌های وسیع خود به بت کردن ادامه دهد. برعکس، در مقابل یک بازیکن سوپر-تایت بهتر است که با پیرهای ضعیف خود چک-فولد کنید (قانون اول رد می‌شود).

اندازه بت

اندازه بت حریف اهمیت بالایی دارد، چرا که روی پات-آدز و دستی که ممکن است داشته باشد اثرگذار است. به طور مثال:

  • اگر بت حریف بسیار کم است، می‌توانید قانون دوم را رد کنید.
  • برعکس، اگر بت او بیش از حد سنگین است، مثل اُوربت ۱.۵ برابر پات، تمام قوانین رد می‌شوند.

همانطور که می‌بینید تمامی قوانین کاملا بستگی به شرایط دارد. اگر در شرایط سختی در برابر c-bet قرار گرفتید و حس کردید راهنمایی که در بالا آوردیم مناسب نیست، از آن استفاده نکنید. شما باید به بهترین نحوی که می‌توانید تمام شرایط و فاکتورها را در نظر بگیرید و متناسب با آن تصمیم‌گیری کنید.

جمع‌بندی

اگر بازی دفاعی شما ضعیف است، هر شخصی می‌تواند از آن سو استفاده کند و پول خود را از دست خواهید داد. نداشتن استراتژی پوکر مناسب در این زمینه باعث می‌شود نتوانید برنده باشید. سعی کنید از قوانین بالا به عنوان راهنما استفاده کنید و بازی خود را متناسب با آن بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید