دسته‌ها

استراتژی پوکر دیوید پیترز
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرشرح یک دست

استراتژی پوکر – دیوید پیترز در برابر برایان رست

در این آموزش به بررسی استراتژی پوکر دیوید پیترز در برابر برایان رست در تورنومنت ARIA 2016 می‌پردازیم.

این تورنومنت سوپر های‌رولر در لاس‌وگاس برگزار شد و ۴۹ بازیکن ورودی ۳۰۰,۰۰۰$ را هزینه کردند تا در آن شرکت کنند، جایزه نفر اول ۵ میلیون دلار بود، همچنین اول شدن در این تورنومنت پرستیژ زیادی برای شخص به همراه دارد. این دست جزو دست‌های شاخص این تورنومنت بود و تفسیرهایی که می‌آوریم توسط بازیکنان حرفه‌ای انجام شده است.

استراتژی پوکر – دیوید پیترز در برابر برایان رست

این دست در قسمت دوم تورنومنت در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و دیوید پیترز باعث شد حریفش با های‌کارت کینگ او را کال کند. اما چگونه این کار را انجام داد؟ از زبان خود پیترز می‌شنویم.

پری-فلاپ

در مراحل اولیه تورنومنت بلایندها ۴,۰۰۰/۸,۰۰۰/۱,۰۰۰ و بازی ۶نفره است، رست با ۳۷۳,۰۰۰ چیپ در حالی که ۵K دارد از دیلر پوزیشن ۱۸,۰۰۰ ریز می‌دهد. پیترز ۳۱۷,۰۰۰ استک دارد و در بیگ-بلایند او را با ♠۴۸ کال می‌کند.

استراتژی پوکر دیوید پیترز

دیوید پیترز می‌گوید «مبلغ کال کردن در مقابل طیف دست‌های گسترده دیلر بسیار مناسب بود، بنابراین تصمیم گرفتم که از بیگ-بلایند خود دفاع کنم.»

دزدیدن بلایند در تورنومنت‌ها بسیار رایج است، یکی از بهترین زمان‌ها نیز برای این کار وقتی است که در دیلر پوزیشن هستید و همه بازیکنان قبل از شما فولد داده‌اند. دلیل اصلی این موضوع نیز بخاطر قدرت پوزیشن در پوکر می‌باشد. بنابراین از آنجایی که بیشتر بازیکنان از این نکته آگاه هستند، ریز دیلر پوزیشن را در پری-فلاپ چندان جدی نمی‌گیرند. آن‌ها ممکن است با هر دستی سعی کنند بلایندها را بدزدند.

فلاپ ♣۸۳♠۳ می‌خورد و دیوید پیترز چک می‌دهد، برایان رست که برنده افتتاحیه Super High Roller Bowl بوده نیز پس از او چک می‌دهد.

پیترز می‌گوید «روی چنین فلاپ‌هایی من تقریبا همیشه چک می‌دهم، چرا که اگر بت کنم در بیشتر مواقع کال خواهم شد».

ترن و ریور

ترن ♣۶ می‌خورد و دیوید پیترز ۲۷,۰۰۰ با تاپ‌پیر خود بت کرده و رست کال می‌کند. ریور ♠۸ می‌خورد و پیترز ۱۵۰,۰۰۰ در پات ۱۰۰,۰۰۰ اُوربت می‌کند. انجام این کار باعث می‌شود که ۱۲۱,۰۰۰ برای او باقی بماند.

دیوید پیترز می‌گوید «در ریور من تمام بلوف‌های ممکن را بررسی کردم،‌ مثل ۵۴, ۷۵, ۹۷, T9 و فلاش‌دراوها و غیره، دست‌های بلوف زیادی وجود داشتند که ممکن بود داشته باشم. در نتیجه تصمیم گرفتم که بت سنگینی کنم و حداکثر چیپ را از حریف بگیرم. همچنین این بت می‌تواند در آینده احتمال فولد بازیکنان دیگر را در برابر بلوف‌های من بالا ببرد و بازی‌ام را متعادل نگه دارد».

برایان رست پوکر

همانطور که می‌بینید دیوید پیترز در این استراتژی پوکر خود به دستش فکر نمی‌کند، بلکه به دست‌هایی فکر می‌کند که حریف احتمال می‌دهد او داشته باشد. بجای اینکه بت سبکی بزند و منتظر شود تا فول‌هاوس او کال شود، پیترز بازی را از دید برایان رست می‌بیند. او فکر می‌کند که اگر رست آس یا کینگ داشته باشد، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که کال کند و به راحتی پول بدهد.

جدا از این باور او باید می‌توانست یک مبلغ مناسب برای این کار پیدا کند.

برایان رست مدت زیادی قبل از کال کردن فکر کرد.

پیترز می‌گوید «مطمئنا کال او در ریور کاملا منطقی به نظر می‌رسید. در این حالت های‌کارت کینگ دست بدی به نظر نمی‌رسد، چرا که من با های‌کارت آس یا پاکت‌پیرهای دیگر چنین بازی‌ای را انجام نمی‌دادم. او فکر می‌کند که یا فول‌هاوس هستم و یا بلوف خالص که در شوداون هیچ ارزشی ندارد، بنابراین کینگ او بسیار قوی محسوب می‌شود. مطمئنم که دوست نداشت در دست خود ۵ داشته باشد، چرا که این کارت بسیاری از دست‌های بلوف را بلاک می‌کند و پتانسیل دراوها را پایین می‌آورد».

متاسفانه در انتهای تورنومنت هیچکدام از آن‌ها نتوانستند به جایزه دست یابند. با اینحال دیوید پیترز نشان داد که بازیکنان حرفه‌ای چگونه بازی می‌کنند. اگر در جهان یک نفر وجود داشته باشد که بخواهید از او بازی و استراتژی پوکر را یاد بگیرید، مطمئنا دیوید باید یکی از گزینه‌ها باشد، او توانست در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۷,۲۷۱,۴۱۵$ برنده شود و بیشترین GPI را کسب کرده و بازیکن سال شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید