دسته‌ها

دنیل نگرانو استراتژی پوکر
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرشرح یک دست

استراتژی پوکر – دنیل نگرانو در برابر بودیگا

در این آموزش به بررسی استراتژی پوکر دنیل نگرانو در برابر پراتیوش بودیگا در تورنومنت ARIA 2016 می‌پردازیم.

این تورنومنت سوپر های‌رولر در لاس‌وگاس برگزار شد و ۴۹ بازیکن ورودی ۳۰۰,۰۰۰$ را هزینه کردند تا در آن شرکت کنند، جایزه نفر اول ۵ میلیون دلار بود، همچنین اول شدن در این تورنومنت پرستیژ زیادی برای شخص به همراه دارد. این دست جزو دست‌های شاخص این تورنومنت بود و تفسیرهایی که می‌آوریم توسط بازیکنان حرفه‌ای انجام شده است.

استراتژی پوکر – دنیل نگرانو در برابر بودیگا

این دست در اولین قسمت اول تورنومنت در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده و در آن دنیل نگرانو با برتری داشتن در «طیف دست‌ها» بلوف بزرگی در برابر پراتیوش بودیگا می‌زند. این تحلیل توسط دومینیک نیچه بازیکن های‌استیک انجام شده است.

دنیل نگرانو استراتژی پوکر

پری-فلاپ

در مراحل اولیه تورنومنت در میز ۶نفره هستیم و بلایندها ۶۰۰/۱,۲۰۰/۲۰۰ هستند. دنیل نگرانو با ♣۱۰♠K و با داشتن ۷۸۰,۳۰۰ استک ۵,۵۰۰ از پوزیشن کات-آف ریز می‌دهد، بن لمب ۳۴۱,۰۰۰ استک دارد و در دیلر پوزیشن با ♣۵♣A کال می‌کند و پراتیوش بودیگا که ۲۳۸,۶۰۰ دارد نیز در بیگ-بلایند با ۱۰J وارد بازی می‌شود.

فلاپ ۳۵♣J می‌خورد و بودیگا چک می‌دهد، دنیل نگرانو مبلغ ۱۱,۰۰۰ بت می‌کند و هر دو بازیکن کال می‌کنند.

دومینیک نیچه می‌گوید «دنیل نگرانو تصمیم گرفت روی فلاپ بت کند و سعی کرد بازیکنان دیگر را از بازی بیرون کند». «قسمت جالب ماجرا این بود که لمب و بودیگا نمی‌توانستند هیچ کار دیگری به جز کال کردن انجام دهند».

ترن

ترن ♠۱۰ خورد و تمام بازیکنان چک دادن، همچنین نگرانو نیز پیر شد.

«ترن ۱۰ می‌خورد و همه چک می‌دهند. این بازی از سمت تمام بازیکنان هوشمندانه محسوب می‌شود، اما باید بگویم اگر جای نگرانو بودم وسوسه می‌شدم بت کنم». «کال کردن بودیگا روی فلاپ تا حد زیادی نشان‌دهنده این موضوع بود که او J دارد. نگرانو شانس زیادی داشت که باعث شود بازیکنان دیگر دست‌های Jx خود را فولد دهند. همچنین او ۱۰ دارد و تا حدی J10 را بلاک می‌کند، این تنها دستی است که می‌تواند کمی ذهن دنیل نگرانو را مشغول کند و حریف بتواند با آن دو بت سنگین را کال کند. به شخصه اگر جای نگرانو بودم بت‌های سنگینی می‌کردم. متوجه هستم که چرا چک داده است، اما فکر می‌کنم قدرت دست خود را در شوداون مناسب می‌بیند».

پراتیوش بودیگا پوکر

در چنین شرایطی استراتژی پوکر بازیکنان این است که متناسب با قدرت دست خود با مبلغ سبک‌تری به شوداون برسند. همچنین دنیل نگرانو به این نکته فکر کرده است که اگر بت کند دست‌های ضعیف‌تر فولد خواهند داد و دست‌های قوی در برابر او ریز می‌دهند.

ریور

ریور ♠Q می‌خورد و بودیگا ۳۵,۰۰۰ با دوپیر خود بت می‌کند، دنیل نگرانو ۱۰۰,۰۰۰ ریز می‌دهد، لمب فولد می‌دهد. بودیگا مدت زیادی قبل از فولد دادن دست خود فکر کرد.

«ریز دادن دنیل نگرانو در این شرایط بازی بسیار قوی‌ای است. او تنها کسی است که می‌تواند وانمود کند QQ یا AK دارد. او متوجه شده است که بودیگا دست‌های محدودی دارد و ناتس نیست. این موضوع در پوکر به برتری پیدا کردن با استفاده از طیف دست‌ها شناخته می‌شود. او در کات-آف ریز داده و دست‌های قوی‌ای می‌تواند داشته باشد، اما قضیه برای بودیگا که در بیگ-بلایند کال کرده است اینطور نیست».

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین

اگر به بازی نگرانو در طول دست دقت کنید متوجه می‌شوید که بسیار منطقی به نظر می‌رسد که AK داشته باشد. این دست در محدوده دست‌های او می‌گنجد و همچنین می‌تواند با آن روی فلاپ بت پیوسته (c-bet) بزند و ترن چک دهد (تا کارت بعدی را به راحتی ببیند). یک کارت خطرناک روی زمین قرار می‌گیرد و دنیل نگرانو ریز سنگینی می‌دهد. باور اینکه او بلوف می‌زند بسیار سخت است.

دومینیک نیچه می‌گوید که این یک بلوف بسیار عالی از دنیل نگرانو است. «همچنین اگر جای بودیگا بودم تصمیم می‌گرفتم بت نکنم. سعی می‌کردم چک دهم و در نهایت در مورد کال کردن بت حریف فکر می‌کردم. بازی در سطح های‌رولر بسیار سنگین است و چنین بت‌هایی با طیف دست‌های محدود می‌تواند شما را در دردسر بیاندازد و باعث شود که بلوف بخورید. این اتفاقی بود که برای بودیگا افتاد.

در آینده مقالات مشابه دیگری را نیز از این نوع درک استراتژی پوکر بازیکنان حرفه‌ای برایتان قرار خواهیم داد. موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید