دسته‌ها

استراتژی پوکر - جیسون مرسیر
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکرشرح یک دست

استراتژی پوکر – جیسون مرسیر در برابر فیدور هولز

در این آموزش به بررسی استراتژی پوکر جیسون مرسیر در برابر فیدور هولز در تورنومنت ARIA 2016 می‌پردازیم.

این تورنومنت سوپر های‌رولر در لاس‌وگاس برگزار شد و ۴۹ بازیکن ورودی ۳۰۰,۰۰۰$ را هزینه کردند تا در آن شرکت کنند، جایزه نفر اول ۵ میلیون دلار بود، همچنین اول شدن در این تورنومنت پرستیژ زیادی برای شخص به همراه دارد. این دست جزو دست‌های شاخص این تورنومنت بود و تفسیرهایی که می‌آوریم توسط بازیکنان حرفه‌ای انجام شده است.

استراتژی پوکر – جیسون مرسیر در برابر فیدور هولز

این دست در قسمت دوم تورنومنت در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است و جیسون مرسیر در برابر یکی از بازیکنان برتر تورنومنت، فیدور هولز قرار گرفته است. در این دست هر دو بازیکنان تصمیم‌گیری‌های جالبی باید بگیرند که کریس مورمن بازیکن حرفه‌ای پوکر لایو و پوکر آنلاین آن را برایتان شرح خواهد داد.

استراتژی پوکر - جیسون مرسیر

پری-فلاپ

در مراحل اولیه تورنومنت بلایندها ۳,۰۰۰/۶,۰۰۰/۱,۰۰۰ بود و جیسون مرسیر با ۶۶۸,۰۰۰ استک در پوزیشن‌های میانی با QQ ریز داد و مبلغ را به ۱۴,۰۰۰ رساند. فیدور هولز با ۵۶۷,۰۰۰ استک با ♣A♠Q از بیگ-بلایند خود دفاع می‌کند و فلاپ ♠۶۴♣J می‌خورد. هولز چک می‌دهد و ۱۴,۰۰۰ بت جیسون مرسیر را کال می‌کند.

کریس مورمن می‌گوید «اگر AQ خود را در شرایط هدز-آپ و درحالی که حریف یک-سوم پات بت کرده فولد کنید، تقریبا بسیار ساده فولد می‌دهید و حریف به راحتی می‌تواند با تمام دست‌های خود بت پیوسته (c-bet) بزند و پات را از شما بگیرد». «AQ دست خوبی برای کال کردن است، چرا که همچنان در برابر پیرهای متوسط احتمال برد دارید و همچنین حریف ممکن است A9 یا A10 داشته باشد که با کال کردن آن‌ها را در شرایط بدی قرار خواهید داد». همچنین اگر آس یا کویین بخورد احتمالا حریف به بلوف زدن خود ادامه می‌دهد و به راحتی می‌توانید پول زیادی از او بگیرید.

استراتژی پوکر فیدور هولز

ترن

وقتی که ♣۶ می‌خورد فیدور هولز بازی خود را تغییر داده و ۱۴,۰۰۰ بت می‌کند. مرسیر ۵۸,۰۰۰ ریز می‌دهد و هولز به فکر فرو می‌رود و قبل از کال کردن مقداری زمان می‌گیرد.

تفسیرکنندگان بازی فکر می‌کند که این استراتژی پوکر و ریز دادن جیسون مرسیر با QQ روی ترن مقداری غیرمعمول است. چرا وقتی که حریف شروع به بت کردن کرد باید با QQ ریز دهیم؟

کریس مورم«در نگاه اول به نظر می‌رسد که فیدور هولز درحال وانمود کردن به تریپس ۶ است. او در حال استفاده از طیف دست‌های خود است، چرا که در بیگ-بلایند احتمال اینکه او ۶ داشته باشد بسیار بیشتر از جیسون مرسیر است. QQ دستی است که بیشتر بازیکنان در این شرایط با آن کال می‌کنند. که البته به نظر من این کار اشتباه است، چرا که می‌توانید با ریز دادن پول بیشتری از دست‌هایی مثل Jx یا دراوهای ضعیف بگیرید.»

استراتژی پوکر - جیسون مرسیر

ریور

ریور A می‌خورد و هر دو بازیکن چک می‌دهند و فیدور هولز ۱۸۲,۰۰۰ پات را می‌برد – به لطف آس روی ریور.

ممکن است عجیب به نظر برسد که روی فلاپ چک-کال کنید، سپس روی ترن ریز حریف را کال کنید و وقتی در ریور دستتان کامل شد در ریور چک دهید، اما مورمن می‌گوید که گاهی اوقات امنیت داشتن بهتر از پشیمانی است.

مورمن می‌گوید وقتی فیدور هولز در ریور با تاپ‌پیر خود چک می‌دهد، مطمئنا تصمیم دارد که بت حریف را کال کند. «اگر جیسون با KK یا QQ روی ترن ریز می‌داد، احتمالا در ریور چک را انتخاب می‌کرد، اما این فقط قسمت کوچکی از محدوده دست‌های او را تشکیل می‌دهد.» هیچ دراوی در ریور کامل نشد و چک-کال کردن می‌تواند بسیار منطقی‌تر از فولد دادن در برابر بلوف جیسون مرسیر باشد. همچنین فیدور هولز ممکن است در این شرایط نیز به بسیاری از دست‌ها باخته باشد. بنابراین امکان دارد که بت کردن او را در شرایط سختی قرار دهد، در نتیجه این بهترین استراتژی پوکر برای او محسوب می‌شود.»

شکی وجود ندارد که فیدور هولز با استفاده از شانس برنده این پات شد و ناراحتی نیز در چهره جیسون مرسیر کاملا واضح بود. با اینحال مورمن می‌گویید که فیدور هولز دلایلی برای ماندن در پات تا ریور داشته است. اگر کارتش نمی‌خورد احتمال این وجود داشت که در ریور به راحتی فولد دهد. بجای آن به بازی ادامه داد و توانست پات خوبی در برابر جیسون برنده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید