دسته‌ها

استراتژی پوکر فیل هلموث
آموزش پوکر تورنومنتشرح یک دست

استراتژی پوکر – دن اسمیت در برابر فیل هلموث

در این آموزش به بررسی استراتژی پوکر دن اسمیت در برابر فیل هلموث در تورنومنت ARIA 2016 می‌پردازیم.

این تورنومنت سوپر های‌رولر در لاس‌وگاس برگزار شد و ۴۹ بازیکن ورودی ۳۰۰,۰۰۰$ را هزینه کردند تا در آن شرکت کنند، جایزه نفر اول ۵ میلیون دلار بود، همچنین اول شدن در این تورنومنت پرستیژ زیادی برای شخص به همراه دارد. این دست جزو دست‌های شاخص این تورنومنت بود و تفسیرهایی که می‌آوریم توسط بازیکنان حرفه‌ای انجام شده است.

استراتژی پوکر – دن اسمیت در برابر فیل هلموث

این دست در قسمت پنجم تورنومنت در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و دن اسمیت و فیل هلموث هر دو بدون ریز و با لیمپ کردن در بلایندها وارد بازی شدند و همچنین هر دو بازیکن A داشتند. در انتهای این دست یکی از آن‌ها در شرایط بدی قرار گرفت. دومینیک نیچه بازیکن حرفه‌ای پوکر این دست را برایمان تفسیر می‌کند.

استراتژی پوکر دن اسمیت

پری-فلاپ

بلایندها ۱۲,۰۰۰/۲۴,۰۰۰/۳,۰۰۰ بودند و ۵ نفر در میز حضور داشتند، اسمیت ۱٫۸ میلیون چیپ داشت و از اسمال بلایند با ۷A وارد بازی شد، فیل هلموث نیز ۱٫۲ میلیون چیپ داشت و در بیگ-بلایند با ۳♠A چک داد.

نیچه: «در ابتدا در مورد تصمیم‌گیری بازیکنان در پری-فلاپ صحبت می‌کنیم، این نوع بازی را بیشتر در تورنومنت‌های سطح بالا مشاهده می‌کنید. دلیل آن نیز واضح است. مبلغ کال کاملا مناسب به نظر می‌رسد و شخص نمی‌خواهد که بیش از حد ریسک کند. اگر هر دست ریز دهیم، از آنجایی که خارج از پوزیشن هستیم بازی کردن در برابر ما بسیار ساده خواهد بود. به نظر من لیمپ کردن در این شرایط در اسمال-بلایند بهترین کار است.»

البته پیشنهاد نمی‌کنیم که همیشه از اسمال-بلایند لیمپ کنید و هیچوقت ریز ندهید. اگر این کار را بکنید مجبورید با دست‌های خوب نیز همین کار را بکنید و به حریف اجازه می‌دهید که با دست‌های ضعیف خود نیز فلاپ را ببیند. در شرایط هدز-آپ Q7 نسبت به کلیت دست رندومی که حریف ممکن است داشته باشد ۵۰٪ شانس برد دارد. اگر دست بهتری از Q7 داشته باشید، احتمال اینکه از حریف قوی‌تر باشید وجود دارد. تصمیم‌گیری شما در پوکر بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد (بطور مثال دست شروع، حریف، اندازه استک و غیره)، در نتیجه سعی نکنید که همیشه یک استراتژی پوکر خشک و خالی را اجرا کنید.

فلاپ و ترن

فلاپ ♠۴♠۷♣A می‌خورد و اسمیت ۲۴,۰۰۰ با تاپ‌توپیر خود ریز داد و فیل هلموث نیز به سرعت با تاپ‌پیر خود کال کرد.

نیچه می‌گوید «دن اسمیت تصمیم گرفت که بت کند، به نظر من این بازی خوب است،‌ به دو دلیل. اول اینکه او احتمال نمی‌دهد که فیل آیوی آس داشته باشد. به این موضوع فکر کنید. احتمالا هلموث با استک کمی که داشت در این شرایط ریز می‌داد یا آل-این می‌زد. همچنین با توجه به استک کمش به ندرت احتمال داشت که او با آس خود چک دهد. درنتیجه اینکه دن اسمیت با هر دست دیگری نیز روی فلاپ بت می‌کرد خارج از انتظار نبود.»

شرایط برای فیل هلموث سخت و دشوار است و در حقیقت او داشتن آس خود را مخفی کرد اما این کار برایش هزینه‌بر شد. ترن ۵ خورد و اسمیت ۸۵,۰۰۰ بت کرد و دوباره توسط فیل هلموث فست-کال شد.

نیچه می‌گوید «این کارت چیز زیادی را برای هلموث تغییر نداد، به نظر می‌رسد که او دستی مثل ۷۴ یا فلاش‌دراو داشته باشد. دن تقریبا دست ناتسی دارد و به دنبال این است که پات سنگینی بسازد. حتی اگر او دست خوبی نداشت نیز به همین شکل در این شرایط بلوف می‌زد و کال کردن را بدون دست مناسب برای فیل هلموث بسیار سخت می‌ساخت.»

استراتژی پوکر دن اسمیت

ریور

ریور ♠J خورد و اسمیت ۲۰۰,۰۰۰ بت کرد، و هلموث کمی زمان گرفت تا کال کند.

دومینیک نیچه به چه چیز فکر می‌کند؟

«کارت ریور ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما وقتی A7 داشته باشید چندان ترس زیادی نخواهید داشت. اساسا تنها دستی که اسمیت را شکست خواهد داد فلاش است. اما دست‌های بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است اسمیت نسبت به آن‌ها برتری داشته باشد و باعث شود حریف کال کند. طبیعتا بت بازی درستی خواهد بود. تقریبا غیرممکن است فیل هلموث AJ داشته باشد، چرا که در پری-فلاپ یا فلاپ ریز می‌داد. بنابراین تنها نگرانی دن اسمیت از فلاش است و در چنین پاتی که هر دو بازیکن لیمپ کرده‌اند احتمال فلاش بودن فیل باز هم کمتر می‌شود.»

در این شرایط بهترین استراتژی پوکر برای اسمیت بت کردن است. اگر ریور کارت ترسناکی مثل ۴, ۵, ۶ یا ۸ می‌خورد چک دادن می‌توانست معقول باشد. با توجه به بازی به نظر می‌رسید که فیل هلموث آس یا دوپیر ضعیف‌تر دارد، دن اسمیت می‌توانست از هر دو آن‌ها پول خوبی به دست آورد. البته اگر اسمیت بت کند و هلموث ریز دهد یا آل-این بزند، تاحدودی نشان‌دهنده این موضوع خواهد بود که فلاش‌دراو بوده است. در این حالت اسمیت تصمیم می‌گرفت به سادگی فولد دهد.

نیچه می‌گوید «بعید می‌دانم که اسمیت حتی یک لحظه به چک دادن در ریور نیز فکر کرده باشد».

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید