دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس بیست و دوم

در درس‌های قبلی آموزش برد در پوکر آنلاین آموختید که چگونه می‌توان در کش-گیم برنده شد، در این بخش به بررسی نحوه بازی در تورنومنت پوکر می‌پردازیم!

برای بازی در تورنومنت‌ها لازم است در کش-گیم تجربه خوبی به دست آورده باشید، در این مسابقات ممکن است بتوانید صدها بازیکن را شکست داده و برنده جایزه‌ای چندین برابر مبلغ ورودی خود شوید، بازیکنان حرفه‌ای پوکر معمولا در تورنومنت‌های بزرگ حضور دارند، مانند تورنومنت WSOP که در جهان بسیار محبوب است. ذات تورنومنت‌ها با کش-گیم بسیار متفاوت است، همچنین احتمال رسیدن به پول در آن بسیار پایینتر می‌باشد و باید استراتژی مناسبی را برای کسب موفقیت پیش بگیرید.

آموزش برد در پوکر آنلاین — تورنومنت پوکر

در این بخش نگاه کلی به تورنومنت‌ها می‌اندازیم، انواع آن‌ها را بررسی می‌کنیم و استراتژی‌های لازم را به شما خواهیم آموخت، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

تورنومنت پوکر

انواع تورنومنت پوکر

به صورت کلی تورنومنت‌های پوکر در ۳ نوع دسته‌بندی می‌شوند:

تورنومنت‌های سیت-اند-گو (Sit & Go)

این تورنومنت‌ها کوچک محسوب می‌شوند. یک تورنومنت سیت-اند-گو در استیک‌های مختلف ممکن است بین ۳ تا ۲۰ بازیکن داشته باشد.

برای ورود به یک تورنومنت سیت-اند-گو تمامی داوطلبان باید در ابتدا مبلغ ورودی را پرداخت کنند و مبلغ جایزه نیز بر اساس آن تعیین خواهد شد. به طور مثال اگر ورودی یک تورنومنت سیت-اند-گو ۵$ باشد و ۵ بازیکن وارد آن شوند – مبلغ جایزه ۲۵$ خواهد بود.

ساختار پرداخت جوایز به بازیکنان متفاوت است و غالبا با توجه به تعداد آن‌ها تعیین خواهد شد، به طور مثال در تورنومنت بالا ممکن است ۱۷٫۵$ از جایزه به نفر اول و ۷٫۵$ به نفر دوم برسد.

تورنومنت پوکر

هنگامی که تورنومنت شروع می‌شود هر بازیکن مقدار مشخصی چیپ دریافت خواهد کرد. این عدد ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی از اعدادی مثل ۱۰۰۰, ۵۰۰۰, ۱۰,۰۰۰ استفاده می‌شود. وقتی که یک بازیکن تمام چیپ‌های خود را از دست بدهد و خرید مجددی ورود نداشته باشد، از تورنومنت حذف خواهد شد.

برخلاف کش-گیم، بلایندها در تورنومنت‌ها متغیر هستند. در ابتدا مبلغ بیگ-بلایند بسیار کوچک بوده و با گذشت زمان طی مراحلی (به طور مثال هر ۱۰ دقیقه یا هر ۱۵ دست) افزایش پیدا می‌کند. دقت کنید که دلیل افزایش بلایندها به پایان رسیدن تورنومنت در زمان مقرر است.

ممکن است تورنومنت‌هایی را با عنوان توربو یا “Turbo” ببینید، تفاوت این تورنومنت‌ها صرفا در این است که زمان فواصل افزایش بلایند در آن‌ها کمتر است، یعنی به طور مثال بلایندها به جای هر ۱۰ دقیقه، ممکن است هر ۵ دقیقه افزایش پیدا کنند.

تورنومنت تا جایی ادامه پیدا خواهد کرد که یک بازیکن برنده تمام چیپ‌ها شود و تمام بازیکنان حذف شوند.

تورنومنت‌های رایج چند میزه (Multi-Table)

تورنومنت پوکر

یک تورنومنت چند میزه که اصطلاحا به آن MTT نیز گفته می‌شود، ممکن است تا چند هزار نفر شرکت‌کننده داشته باشد.

با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و مبلغ ورودی مقدار جایزه می‌تواند از میلیون‌ها دلار افزایش پیدا کند. همچنین هرچه تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر باشد، افراد بیشتری نیز جایزه دریافت خواهند کرد.

این فرمت تقریبا مشابه با تورنومنت‌های سیت-اند-گو است، با این تفاوت که به پایان رسیدن آن بسیار بیشتر طول می‌کشد. به طور مثال یک تورنومنت پوکر آنلاین ممکن است ۳ تا ۶ ساعت به طول بیانجامد و در هر ۱ ساعت نیز ۵ دقیقه استراحت داشته باشد.

در طول تورنومنت ممکن است بارها میزتان عوض شود و هر بار بازیکنان جدیدی را مشاهده کنید. بنابراین باید سعی کنید استراتژی خود را نیز با این شرایط وفق دهید.

تورنومنت‌های ستلایت پوکر (Satellite)

تورنومنت ستلایت پوکر

تورنومنت‌های ستلایت می‌توانند شبیه به سیت-اند-گو و یا چند میزه باشند.

تنها تفاوت بین این مسابقات و نوع دیگر این است که جایزه این تورنومنت‌ها پول نیست، بلکه بلیط (تیکت) ورود به تورنومنت‌های سنگینتر خواهد بود.

به طور مثال جایزه ستلایت پنج دلاری، ممکن است بلیط ورود به تورنومنت ورودی ۱۰۰$ باشد.

ستلایت‌ها یک روش بسیار خوب برای شرکت در تورنومنت‌های سنگین می‌باشند. شاید همه بازیکنان به دلیل ورودی‌های سنگین نتوانند وارد یک تورنومنت شوند، اما با استفاده از ستلایت این شانس را خواهند داشت که با ورودی کم وارد این تورنومنت‌ها شوند.

ستلایت‌ها برای تورنومنت‌های بزرگی مثل WSOP, WPT, EPT و … نیز وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید با چند دلار برنده بلیط و صندلی ۱۰,۰۰۰$ این تورنومنت‌ها شوید.

تفاوت استراتژی‌های تورنومنت پوکر و کش-گیم

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

تفاوت‌های زیادی در استراتژی بازی در تورنومنت پوکر با کش-گیم وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید.

این تفاوت‌ها بسیار گسترده هستند، اما در این قسمت چند مورد را برایتان مطرح خواهیم کرد:

  • دست‌های شروع – شما باید با دست‌های بیشتری وارد بازی شوید، چرا که در غیر این صورت با افزایش بلایندها چیپ خود را از دست خواهید داد.
  • دست‌خوانی – این امر در تورنومنت‌های چند میزه سخت‌تر است، چرا که دائما در حال بازی با افراد جدید هستید و یا حتی ممکن است وارد میزی شوید که با هیچکدام از بازیکنان آشنایی ندارید، به همین دلیل باید به سرعت بازی آن‌ها را آنالیز کنید.
  • میزهای ۶ نفره – اگر تعداد بازیکنان حاضر در میزهای تورنومنت کم باشد باید استراتژی متفاوتی به کار بگیرید، تهاجمی باشید و بیشتر بلوف بزنید.
  • استراتژی‌های پیشرفته – هرچه بلایندها افزایش پیدا می‌کند اهمیت استفاده از استراتژی‌های پیشرفته پوکر مثل دزدیدن بلایندها نیز بالاتر می‌رود، همچنین باید یاد بگیرید در برابر بازیکنان حرفه‌ای از خود دفاع کنید.

در هنگام شروع بهتر است از تورنومنت‌های با ورودی کم استفاده کنید و نحوه بازی در آن‌ها را درک کنید، اما در حال حاضر توصیه می‌کنیم که در کش-گیم‌ها باقی بمانید. مطمئنا باشید با رعایت و انجام درست استراتژی‌هایی که تاکنون به شما آموختیم از ۹۵٪ بازیکنانی که با آن‌ها مواجه می‌شوید بهتر خواهید بود.

با صرف زمان و تمرین این عدد به ۹۸ یا ۹۹٪ و در انتها به ۱۰۰٪ خواهد رسید!

هنگامی که آمادگی لازم را داشتید می‌توانید تورنومنت را نیز به بازی خود اضافه کنید و به همان شکل که در کش-گیم برنده هستید، در تورنومنت‌ها نیز برنده باشید.

چالش بانکرول پوکر: وقت رسیدن به هزار دلار است!

میزهای سبک پوکر آنلاین

تبریک می‌گوییم، شما تمام دروس این دوره را به پایان رسانده‌اید! اما باید چند نکته را به شما بگوییم.

مرحله ۱۲ بزرگترین قدم شما بین تمام مراحل است. پشت سر گذاشتن این مرحله شاید زمانبر باشد، شاید هم به سرعت بتوانید به آن برسید، اما دقت کنید بایستی تلاش لازم را داشته باشید، استراتژی‌ها را به خوبی رعایت کنید، تیلت نشوید و در صورت نیاز و عدم راحتی به سطوح قبلی بازگردید تا بانکرول خود را ترمیم یا تقویت سازید.

به طور تقریبی تخمین زده می‌شود در طی ۱۰ نشست (با ورودی ۵۰ دلار) بتوانید به هدف خود برسید، اما ممکن است بسیار سریعتر نیز این کار را انجام دهید. بین نشست‌های خود استراحت لازم را داشته باشید و سرحال بمانید! اگر احساس خستگی می‌کنید به راحتی از میز خارج شوید و پوکر را به زمان دیگری موکول کنید.

زمان رفتن به میزهای سنگینتر است…

در این مرحله از استیک‌ها و میزهای سبک به میزهای متوسط ۲۵c/50c خواهیم رفت که متوسط محسوب می‌شوند. تفاوتی که این مرحله با مراحل قبل دارد این است که بانکرول شما بسیار سریعتر پیشرفت خواهد کرد. اگر کمی کارت‌ها با شما یار باشند در کمتر از چند روز این مرحله را پشت سر خواهید گذاشت.

هرچه میزهای شما سنگینتر شوند، تجربیات ارزشمندتری کسب خواهید کرد و پس از پشت سر گذاشتن این مرحله اعتماد به نفس کافی برای ورود به میزهای سنگینتر و بانکرول شروع مناسب را خواهید داشت.

در این مرحله شما بازیکنان خوب را خواهید دید، اما دقت کنید که همچنان فیش‌پلیرها وجود دارند و سعی کنید آن‌ها را هدف قرار دهید.

همچنین باید بدانید همانطور که بانکرول شما به سرعت افزایش پیدا می‌کند، اگر از استراتژی خارج شوید به همین سرعت نیز می‌توانید آن را از دست بدهید. اگر بدشانسی آوردید و موجودی شما مقداری کم شد، عصبانی نشوید و از استراتژی خود پیروی کنید و با سبک تایت-اگرسیو دوباره بانکرول خود را بسازید. اگر نیاز بود همواره می‌توانید به مراحل قبلی بروید و مطمئن باشید که انجام این کار بهتر از نابودی بانکرول شماست!

وقتی که بانکرول شما به ۱,۰۰۰$ رسید، تبریک می‌گوییم! شما توانستید ۲۵$ را به ۱,۰۰۰$ تبدیل کنید و این شروع مسیری نو برای شماست. شما می‌توانید با افراد حرفه‌ای رقابت کنید و مرحله به مرحله تجربه خود را بیشتر کرده و به سمت مراحل بالاتر بروید!

چالش بانکرول پوکر

چالش بانکرول پوکر مرحله ۱۲
بلایندها: $۰٫۵۰/$۰٫۲۵ ورودی: ۵۰$ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۵۰۳$ هدف: ۱۰۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۱۰۰۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
در این مرحله باید از تمام دانش خود استفاده کنید. باید با تمام موضوعاتی که مطرح کردیم احساس راحتی کنید و آن‌ها را در ناخودآگاه خود وارد کرده باشید، درنتیجه می‌توانید روی موضوعات مهمتری تمرکز کنید و کنترل بازی را به دست بگیرید. شما می‌توانید، شاید امروز نه… اما می‌توانید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید