دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش برد در پوکر آنلاین – درس نوزدهم

در ادامه درس قبل آموزش کامل برد در پوکر آنلاین به بررسی استراتژی‌های پیشرفته پوکر و مبحث نشان دادن یا شو کردن دست‌ها در پوکر می‌اندازیم، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین — نشان دادن دست‌ها

ست در پوکر (Set)

اگر شما دستی را قبل از رسیدن به شوداون (Showdown) ببرید، این قابلیت را دارید که دست خود را ماک کرده (Muck) و آن را به کسی نشان ندهید – و یا برخلاف این موضوع عمل کرده و دست خود را شو کنید.

بیشتر پلتفرم‌های پوکر آنلاین چنین قابلیتی را به شما ارائه می‌کنند و در هنگام برنده شدن بدون رسیدن به شوداون انتخاب‌های نشان دادن یا ندادن کارت‌ها را خواهید داشت.

بسیاری از بازیکنان چنین کاری را انجام می‌دهند و در بیشتر مواقع در حال اشتباه کردن هستند. اما چرا؟ به این دلیل که شما به حریف خود اطلاعات رایگان می‌دهید و آن‌ها می‌توانند در دست‌های بعدی از این اطلاعات استفاده کنند.

قانون کلی این است تا زمانی که مجبور نیستید دست خود را نشان ندهید – احتیاجی نیست که حریف اطلاعات اضافی نسبت به شما داشته باشد.

با این حال حتی اگر خودتان نیز این کار را نکنید، باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید و بدانید وقتی حریف چنین کاری می‌کند منظور او چیست. هر بار که حریف دست خود را به ما نشان می‌دهد ما باید کاملا به آن توجه کنیم، سپس آن را با اقداماتی که در دست داشته مقایسه می‌کنیم و سعی می‌کنیم از بازی او به خوبی الگوبرداری کنیم تا در دست‌های بعدی از آن استفاده کنیم.

البته دقت کنید که نباید به صورت اتوماتیک انتظار داشته باشید که همان اتفاق در دست‌های بعدی نیز بیافتد، حال متوجه می‌شوید که چرا یک بازیکن حرفه‌ای ممکن است دست خود را نشان دهد؟ او با این کار نه تنها الگویی به او ارائه نمی‌کند بلکه باعث گیج شدن حریف خود در دست‌های بعدی خواهد شد.

بد کال در پوکر

بازیکنانی که دست خوب خود را نشان می‌دهند…

  • ممکن است این کار را به دلیل هیجان زیادی که از دست خوب خود دارند انجام دهند.
  • ممکن است دست خوب خود را نشان دهند تا دفعه بعدی که خواستند پات را بدزدند، احترام بیشتری برای شرطبندی آن‌ها قائل شوید و دست خود را فولد دهید.

بازیکنانی که بلوف می‌زنند نیز به همین شکل…

  • یا سعی دارند شما را تیلت کرده و از کوره در ببرند.
  • یا می‌خواهند که به برداشت و جمع‌بندی اشتباهی برسید – دفعه بعدی که ریز دادند احتمالا دست قوی دارند و از آنجایی که شما بلوف آن‌ها را دیده‌اید، احتمالا این انتظار را خواهند داشت که باز هم آن‌ها را بلوف فرض کرده و با دست متوسط خود نیز کال کنید و در دام آن‌ها بیافتید.

به صورت کلی با توجه به میزان حرفه‌‌ای بودن یک بازیکن می‌توانید تشخیص دهید که هدف او در برابر شما چه خواهد بود.

اگر یادتان باشد گفته بودیم که «پوکر بر پایه اطلاعات است»، بله ما دائما باید به دنبال اطلاعات باشیم و حریف خود را آنالیز کنیم، اما باید از ورود اطلاعات غلط که او سعی دارد به ما ارائه کند جلوگیری کنیم. چرا که شاید حریف داستانی را در ذهن خود ساخته و می‌خواهد در دست‌های بعدی به خوبی از آن استفاده کند تا شما را فریب دهد. کار را برای آن‌ها سخت کنید، اجازه دهید که دائما در حدس و گمان باقی بمانند و در نهایت باعث اشتباه آن‌ها شده و کنترلشان کنید.

برد در پوکر لایو

بالا رفتن در استیک‌ها

شما در حال به پایان رساندن این دوره هستید و کم‌کم به این سمت می‌رویم که با تلاش بیشتر به هدف هزار دلاری خود برسید. بانکرول شما اکنون باید بالای ۲۰۰$ باشد، مسائل ازین به بعد سریعتر اتفاق خواهند افتاد و تنها ۴ مرحله تا ۱,۰۰۰$ فاصله دارید.

حال به خوبی با استراتژی‌های پایه آشنایی دارید و می‌توانید آن‌ها را با مفاهیم و استراتژی‌های پیشرفته پوکر ترکیب کنید. شما روند کار را می‌دانید و تمام ابزار لازم را برای رسیدن به هدف دارید.

در این مرحله ما میزهای ۵c/10c را ترک می‌کنیم و کمی بالاتر یعنی به میزهای ۱۰c/20c می‌رویم. شاید تاحدودی احساس کنید کیفیت بازیکنان این میزها بالاتر رفته است، اما همچنان تعداد زیادی بازیکن بد در آن مراحل وجود دارد.

از بالا رفتن در میزها نترسید، تمرکز خود را بالا ببرید و به دنبال تفاوت‌های افراد با یکدیگر باشید. مبالغ شرطبندی و ریزهای استاندارد میز جدید خود را به خوبی در ذهن بسپارید و آن‌ها را با استراتژی مناسب و توجه به ریاضیات در پوکر به کار ببرید. فیش‌پلیرهای زیادی در این سطوح وجود دارند، اما دقت کنید که شاید بازیکنان بسیار بهتری نیز وجود داشته باشند، سعی کنید که همیشه تجربه خود را بالا ببرید.

حال که به میزهای بالاتر می‌روید، مطمئن شوید که کاملا نسبت به استراتژی‌ها آگاهی دارید، دقت کنید که یک اشتباه در این میزها می‌تواند مسیری به سوی باخت تمام بانکرول برای شما باز کند. فقط به بهترین شکلی که می‌توانید بازی کنید و به یاد داشته باشید که برد در میزهای سنگین نیز پیشرفت بسیار سریعتری برای شما حاصل خواهد کرد.

چالش بانکرول پوکر

چالش بانکرول پوکر مرحله ۹
بلایندها: $۰٫۲۰/$۰٫۱۰ ورودی: ۲۰$ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۲۰۳$ هدف: ۱۰۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۳۰۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
از این تمرین برای وارد شدن به ذهن حریف خود استفاده کنید، استراتژی او را تشخیص دهید و سعی کنید بفهمید پشت هر حرکتش چه هدفی وجود دارد. سعی کنید الگوهای شرطبندی را بشناسید و هرگاه حریف دست خود را نشان داد، حرکات قبلی او را بررسی کنید و اطلاعات خود را نسبت به آن کاملتر کنید. همچنین به طور همزمان اطلاعاتی که به حریف خود می‌دهید را کنترل کنید و همیشه از این که او چه ذهنیتی در مورد شما دارد آگاهی کامل داشته باشید و از این فاکتورها در تصمیم‌گیری و حرکات خود استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید