دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاینقوانین بازی پوکر

آموزش برد در پوکر آنلاین – درس هجدهم

بخش ۵ – استراتژی پوکر پیشرفته

در بخش آخر این دوره آموزشی پوکر قصد داریم تا شما را با استراتژی‌های پیشرفته پوکر و مفاهیمی آشنا کنیم که می‌توانید آن‌ها را به خوبی به آموخته‌های خود اضافه کرده و سود ببرید.

همچنین مراحل انتهایی چالش بانکرول پوکر و تبدیل کردن ۲۵ دلار به ۱۰۰۰ دلار را به خوبی درک خواهید کرد. بانکرول جدیدی که به دست می‌آورید می‌تواند به خوبی شما را در میزهای متوسط یا سنگینتر پوشش دهد و اگر تلاش لازم را داشته باشید شاید در مسیر پیشرفت بسیار بزرگی قرار بگیرید!

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – استراتژی‌های پیشرفته پوکر

چک-ریز در پوکر

استراتژی‌هایی که در درس‌های قبل مشاهده کردید پایه و اساس موضوع بوده و اگر درست اجرا شوند برای رسیدن شما به سود کافی خواهند بود.

این استراتژی‌های پایه برای میزهای سبک عالی هستند، اما هرچه به میزهای سنگینتری بروید، بازیکنانی را می‌بینید که استانداردهای بسیار موثری را در بازی خود رعایت می‌کنند، بنابراین شما نیز باید استراتژی خود را دائما پیشرفت و توسعه دهید.

این استراتژی‌ها مانند سلاح‌هایی هستند که می‌توانید در نبرد خود از آن استفاده کنید، اما نکته دیگر این است که شناخت این تاکتیک‌ها شما را در مقابل بازیکنان دیگر مقاوم می‌سازد و می‌توانید به خوبی بفهمید که چگونه باید در مقابل یک بازیکن زیرک عکس‌العمل نشان دهید.

در این بخش ما فقط بخشی از جزییات استراتژی پیشرفته پوکر را بررسی خواهیم کرد (آموزش‌های تخصصی بیشتر را می‌توانید در مدرسه پوکروای بیابید). یادگیری در پوکر هیچگاه نباید متوقف شود، پس از پایان این دوره نیز باید مسیر آموزش خود را ادامه دهید تا بتوانید همواره نسبت به رقیب خود برتری داشته باشید.

بیایید چند مفهوم پیشرفته در پوکر را بررسی کنیم.

چه زمانی یک بازیکن به پات وابسته شده است؟

پوزیشن در پوکر

همیشه باید بدانید که مقدار استک حریف چقدر است و آیا او به پات وابسته شده یا خیر.

وقتی که می‌گوییم یک بازیکن به پات وابسته است، یعنی او در حال حاضر بخش زیادی از استک خود را وارد پات کرده و به ندرت به نظر می‌رسد که بخواهد دست خود را فولد دهد – چرا که استک کمی برای او باقی خواهد ماند.

معمولا اگر یک بازیکن با استک کم، بیش از نصف چیپ‌های خود را وارد بازی کند وابسته به پات (Pot Commited) محسوب می‌شود. به احتمال زیاد چنین فردی روی فلاپ بدون توجه به خوردن یا نخوردن دستش باقیمانده پول خود را نیز وارد بازی می‌کند و آل-این می‌زند.

هرگز نباید سعی کنید در این شرایط بلوف بزنید، چرا که بیرون کردن آن‌ها از بازی تقریبا غیرممکن است، هیچ منطقی برای بلوف زدن به بازیکنی که فولد نمی‌دهد وجود ندارد.

همچنین این موضوع گاهی می‌تواند یک فرصت تلقی شود و به نفع شما باشد، با دانستن این نکته که حریف ما به پات وابسته است، می‌توانید تشخیص دهید که احتمالا نسبت به حالت نرمال دست ضعیف‌تری دارد، بنابراین با بسیاری از دست‌های متوسط خود می‌توانید به او آل-این بزنید.

عکس‌العمل نسبت به ریز

بلوف گرفتن در پوکر

در شرایطی که وارد پات می‌شوید و نفر قبلی شما ریز می‌دهد، تصمیم‌گیری معمولا دشوار می‌شود و نحوه عملکرد شما در برابر آن وابسته به فاکتورهایی مثل مبلغ رِیز و شرایط میز است.

هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد که بتواند بگویید که باید یک ریز را کال کنید یا خیر، اما روند فکری مناسبی برای تصمیم‌گیری موثر وجود دارد:

  1. دست شما – آیا دست شما قوی محسوب می‌شود و یا با یک دست متوسط وارد پات شده‌اید؟
  2. فرد تهاجمی در مقابل چند نفر ریز داده است؟ ریز در برابر یک بازیکن معمولا قدرت کمتری نسبت به ریز در برابر چند بازیکن دارد.
  3. چند نفر بعد از شما باید تصمیم‌گیری کنند؟ یک ریز از دیلر پوزیشن یا بیگ-بلایند می‌تواند در جهت دزدیدن بلایندها یا دفاع از آن‌ها باشد، در حالی که اگر یک بازیکن در پوزیشن‌های میانی یا اولیه ریز دهد معمولا دست قویتری دارد.
  4. آیا بعد از فلاپ نسبت به ریزر پوزیشن بهتری دارید؟ به طور مثال اگر ریزر اسمال-بلایند باشد، شما با کال کردن بعد از فلاپ نسبت به او پوزیشن خواهید داشت، همواره باید جایگاه خود را در میز در نظر داشته باشید.
  5. ریزر تا چه حد تهاجمی است؟ قاعدتا اگر یک بازیکن باملاحظه و تایت ریز دهد، باید به او دست قویتری را نسبت بدهید و در غیر این صورت اگر در برابر یک بازیکن تهاجمی هستید که دائما در حال شرطبندی است، بهتر است احتمال بلوف را نیز در ذهن خود بررسی کنید.
  6. پات-آدز چگونه است؟ باید سعی کنید ریزی را کال کنید که پات-آدز مناسبی دارد و شما را در شرایط سخت و غیرمنطقی قرار نمی‌دهد.
  7. استک شما – آیا استک شما در حال آب رفتن است؟ آیا تا به حال پیش آمده دست خود را فولد دهید و به دنبال موقعیت بهتری برای وارد شدن به بازی باشید؟ یا اینکه اگر این بار فولد دهید استک کمی برایتان باقی می‌ماند و مجبور می‌شوید حتی با یک دست ضعیف کل پول خود را وارد بازی کنید؟

با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا به خوبی می‌توانید تشخیص دهید که نسبت به شرایط چه تصمیمی می‌توانید بگیرید.


لطفا ادامه این آموزش را در قسمت بعدی مطالعه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید