دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس شانزدهم

در درس‌های قبلی از آموزش کامل برد در پوکر آنلاین در چند قسمت به الگوهای شرطبندی اشاره داشتیم. حال زمان این است که کمی بیشتر وارد جزییات شویم. با مدرسه پوکروای همراه باشید!

با استفاده از الگوهای شرطبندی ما می‌توانیم حرکات حریف را آنالیز کرده و داستانی که سعی دارند برای دست خود ارائه دهند را درک کنیم. داستانی که از رفتارهای ظاهری و الگوهای شرطبندی او شکل می‌گیرد، ما می‌توانیم از این موضوع در جهت تصمیم‌گیری بهتر خود استفاده کنیم و مطمئنا توجه به این فاکتور مستقیما روی سود ما تاثیرگذار است.

آموزش برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

بالا بردن مهارت

مشاهده و زیر نظر گرفتن تمام بازیکنان به طور همزمان در میز پوکر می‌تواند کمی دشوار به نظر برسد. اما نگران نباشید، این مهارت با گذشت زمان در شما تقویت می‌شود و به یک غریزه تبدیل خواهد شد.

در ابتدا می‌توانید از بازیکنانی شروع کنید که بیشترین اهمیت را برای شما دارند:

  • دو بازیکن سمت چپ شما – که بعد از شما بازی می‌کنند.
  • بازیکن سمت راست شما – که قبل از شما بازی می‌کند.

هنگامی که احساس راحتی کردید و نسبت به این افراد اطلاعات خوبی به دست آوردید، می‌توانید سراغ بازیکنان دیگر بروید، البته سعی کنید در حین انجام این کار نکاتی که از بازیکنان دیگر می‌بینید را نیز به خاطر بسپارید تا با روند سریعتری افراد را آنالیز کنید.

بد کال در پوکر

مشاهده و الگوهای شرطبندی

در مبحث الگوهای شرطبندی ما به دنبال الگوهای رایجی هستیم که از سمت حریف مشاهده می‌کنیم و به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم آن‌ها در حال انجام چه کاری هستند، چه هدفی دارند و دست‌های احتمالی آن‌ها چیست.

مسائلی که باید به دنبال آن‌ها بگردید و تحلیل کنید:

  • با چه دست‌هایی ممکن است ریز داده باشد؟
  • چقدر احتمال دارد که اسلوپلی کند؟
  • چقدر احتمال دارد که بلوف بزند؟
  • او با دست‌های مشخص (مثل پاکت‌پیر یا فلاش‌دراو) چگونه بازی می‌کند؟
  • او با دست‌های مشخص از چه مبلغی برای بت کردن استفاده می‌کند؟

به طور مثال اگر مشاهده کردید که یک بازیکن بسیار تایت است، اغلب ریز نمی‌دهد و هرگز اسلوپلی نمی‌کند و بلوف نمی‌زند، خب طبیعتا وقتی که ریز سنگینی می‌دهد به راحتی می‌توانید متوجه شوید که بیش از ۹۰٪ احتمال دارد دست قوی داشته باشد و باید دست خود را فولد دهید (در پوکر هیچگاه برداشت و اطمینان ۱۰۰٪ نخواهید داشت و باید به تصمیمات منطقی که بالاتر از ۷۰٪ احتمال دارند اتکا کنید).

بیایید چند نکته دیگر را بررسی کنیم و ببینیم که باید دقیقا به دنبال چه چیزهایی باشیم.

دیپ-استک در پوکر

آن‌ها با چه تعداد دستی وارد بازی می‌شوند؟

این مسئله شاید یکی از مهمترین نکات هنگام بازی با افراد دیگر باشد، اینکه یک فرد به چه تعداد دستی وارد بازی می‌شود می‌تواند تعیین‌کننده قدرت دست‌های او باشد، به طور مثال کسی که هر دست وارد بازی می‌شود نشان می‌دهد که به بازی با دست‌های متوسط نیز علاقه‌مند است و عمدتا هرگاه شرطبندی می‌کند دست قوی ندارد. همچنین در نقطه مقابل بازیکنی که دست‌های بسیار کمی بازی می‌کند، منتظر یک دست قوی می‌باشد که با آن وارد بازی شود. نکاتی که از این موضوع دریافت می‌کنید بنیاد تصمیماتی را که در ذهن شما ایجاد خواهد شد را شکل خواهند داد.

چه دست‌هایی از آن‌ها مشاهده کرده‌اید؟

این اطلاعات بسیار ارزشمند هستند، اگر موفق شدید دست حریف را در شوداون ببینید، به این فکر کنید که در طول دست چگونه بازی کرده‌اند. آیا او با یک دست بسیار قوی اسلوپلی (Slow-Play) کرده است و یا با یک دست ضعیف تهاجمی بوده؟ می‌توانید این اطلاعات را یادداشت کنید (در بخش note) و یا اگر ذهن قوی‌ای دارید آن‌ها را در ذهن خود بسپارید، اگر دائما حریف‌های متغیری دارید توصیه می‌کنیم از نُت‌برداری استفاده کنید.

کالر هستند یا ریزر؟

آیا آن‌ها علاقه‌مند هستند که با صرفا با کال کردن بیگ-بلایند (لیمپ) وارد بازی شوند و یا ترجیح می‌دهند ریز دهند؟ در برابر بازیکنی که ریزهای زیادی می‌دهد باید از بازی با دست‌های متوسط و بدون داشتن پوزیشن اجتناب کنید، چرا که به راحتی می‌تواند با استفاده از فشاری که به شما می‌آورد برنده پات شود. افرادی که کال می‌کنند عموما بازیکنان ضعیف‌تری هستند.

بلوف زدن با یک گلوله!

برد در پوکر لایو

برخی بازیکنان که در پری-فلاپ تهاجمی هستند، بعد از فلاپ نیز با بت پیوسته (c-bet) به بازی تهاجمی خود ادامه می‌دهند، اما اگر کال شوند متوقف شده و در ترن شرطبندی نمی‌کنند. با استفاده از این الگوی شرطبندی می‌توانید در بسیاری از مواقع متوجه قدرت دست حریف شوید. اگر بازیکن تهاجمی پری-فلاپ ناگهان در ترن شرطبندی و تهاجمی بودن خود را متوقف می‌کند یعنی اینکه شما فرصت برد پات را دارید، اما اگر در ترن بت کرد احتمالا دست قوی دارد و به سادگی تسلیم نخواهد شد.

با این حال موارد بالا صرفا مثال‌هایی کلی از بازی پوکر هستند. مهمترین مسئله این است که بتوانید با استفاده از اطلاعاتی که حریف به شما ارائه می‌دهد و سپس تحلیل خودتان، تشخیص دهید که آیا او واقعا دست ضعیفی دارد و یا اینکه سعی دارد شما را در دام خود بیاندازد؟ اگر حس می‌کنید که او واقعا ضعیف است، باید از یک گلوله‌ای که دارید استفاده کنید و امیدوار باشید برنده پات شوید.

چالش بانکرول پوکر – یک مرحله بالاتر!

اگر مطابق با چالشی که به شما ارائه دادیم پیش رفته باشید، حال باید ۲۵$ اولیه شما به بیشتر از ۱۰۰$ رسیده باشد، شما سختترین مراحل را پشت سر گذاشته‌اید و حال باید با استراتژی‌های موثر و بهینه‌ای این مسیر را ادامه دهید.

اگر همچنان نسبت به بازی کردن روی میزهای سنگینتر استرس دارید و ترجیح می‌دهید بالاتر نروید، می‌توانید روی میزهای سبکی که در آن بازی می‌کردید، در مدت زمان بیشتر و ریسک کمتر به هدف‌هایی که برایتان تعیین شده برسید.

تا امروز هدف ما به دست آوردن ۷۵$ از میزهای ۰٫۰۴$/۰٫۰۲$ بود. در مرحله بعدی ما میزها را کمی سنگینتر می‌کنیم، اما بهتر است نترسید، اگر به تمام استراتژی‌هایی که به شما یاد دادیم توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنید، به احتمال زیاد مسائل روی میزهای سنگینتر نیز خوب پیش خواهد رفت مگر اینکه واقعا بدشانسی بیاورید.

به دنبال میز مناسب بگردید، آمار میزها را بررسی کنید. اگر مشاهده می‌کنید که کمتر از ۲۰٪ بازیکنان در هر دست فلاپ را می‌بینند (Players/Flop کمتر از ۲۰٪ است)، طبعا میز مناسب و امنی را تجربه خواهید کرد. همچنین دقت کنید که میانگین مبالغ پات نیز هرچه بالاتر باشد بهتر است (Average Pot)، این اطلاعات معمولا روی میزهای پوکر درج شده‌اند.

 

چالش بانکرول پوکر مرحله ۷
بلایندها: $۰٫۱۰/$۰٫۰۵ ورودی: ۱۰$ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۱۰۳$ هدف: ۵۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۱۵۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
از این تمرین برای مشاهده دقیق الگوهای شرطبندی حریف استفاده کنید، آیا می‌توانید بازی آن‌ها را درک کنید؟ هرگاه در دست حضور نداشتید سعی کنید بازی دیگران را پیش‌بینی کنید و در نهایت حدس خود را با نتیجه واقعی مقایسه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید