دسته‌ها

پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس پانزدهم

تاکنون شما ۳ بخش از آموزش کامل پوکر آنلاین را به پایان رسانده‌اید، در ادامه به بررسی روانشناسی پوکر خواهیم پرداخت، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

بخش ۴ – روانشناسی پوکر

در طول این بخش ما به بررسی روانشناسی پوکر می‌پردازیم، شامل اینکه چگونه می‌توان فهمید حریف به چه چیزی فکر می‌کند، چگونه هنگامی که نمی‌توانید حریف خود را ببینید از او اطلاعات دریافت کنید (پوکرفیس‌های پوکر آنلاین) و درک اینکه اهمیت تصمیم‌گیری شما به چه شکل است.

وقتی که می‌خواهید با رویکرد برنده پوکر بازی کنید، صرفا انجام دادن استراتژی‌ها و حرکات خوب کافی نیست، باید بتوانید درحالی که سعی می‌کنید بفهمید حریف چه می‌کند، هدف خود را نیز برای او گنگ نگه دارید.

روانشناسی پوکر بخش مهمی از این بازی را تشکیل می‌دهد و مطمئنا باید این مهارت را به شکل کاملی بیاموزید.

رفتارهای ظاهری در پوکر (پوکر فیس)

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

روانشناسی پوکر با مشاهده آغاز می‌شود

تفاوت بین بازیکنان خوب و بازیکنان عالی این است که افراد برتر می‌توانند به خوبی حریف خود را بخوانند.

یک بازیکن حرفه‌ای دائما درحال مطالعه رفتارهای حریف است، حتی زمانی که در دست حضور نداشته باشد.

آن‌ها این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که بیشترین اطلاعات را از حریف خود به دست آورند و بتوانند در طول دست‌ها به خوبی از آن استفاده کنند.

رفتارهای ظاهری بازیکنان در پوکر لایو

در سطوح متوسط و پایین پوکر لایو، رفتارهای ظاهری یا پوکرفیس‌ها نقش زیادی در روند تصمیم‌گیری شما خواهند داشت.

به طور مثال: لرزیدن دست‌ها

اگر در پوکر لایو هستید و حریف در هنگام وارد کردن چیپ به پات به منظور انجام یک شرطبندی سنگین دچار لرزش دست شده است، معمولا مفهوم این است که دست بسیار خوبی دارد و آدرنالین در بدن او جریان دارد. شاید تصمیم بگیرید که با اتکا به این موضوع دست خود را فولد دهید.

رفتارهای ظاهری در پوکر لایو اهمیت بالایی دارد، چرا که بازیکنان می‌توانند نظاره‌گر تمامی حرکات یکدیگر باشند و از آن‌ها اطلاعات دریافت کنند. طبیعتا این جنبه فیزیکی در پوکر آنلاین وجود ندارد، ما و حریف هیچکدام نمی‌توانیم یکدیگر را ببینیم.

درنتیجه رفتارهای ظاهری در نوع آنلاین این بازی کمتر است و دیگر نمی‌توانید مسئله‌ای مثل لرزیدن دست‌های او را مشاهده کنید. غالب توجه شما باید روی الگوهای شرطبندی حریف باشد، اما در پوکر آنلاین نیز رفتارهای ظاهری وجود دارد که در ادامه به بحث در مورد آن‌ها خواهیم پرداخت.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

نشانه‌ها و رفتارهای ظاهری در پوکر آنلاین

هر اطلاعاتی که با استفاده از مشاهده کردن ظاهر حریف به دست می‌آورید و به شما کمک می‌کند تا قدرت دست و هدف او را درک کنید جزو پوکرفیس‌ها محسوب می‌شوند.

همانطور که گفتیم ما نمی‌توانیم در پوکر آنلاین همه چیز را ببینیم، با اینحال چند مورد وجود دارد که می‌تواند تا حدودی به تصمیم‌گیری ما کمک کند.

قانون کلی پوکر فیس در پوکر:

«ضعیف نشاندهنده قوی و قوی نشاندهنده ضعیف است». 

این نکته بنیادیترین قانونی است که در مبحث گرفتن اطلاعات از روی ظاهر حریف مطرح می‌شود، یعنی وقتی انسان می‌خواهد تمایل اصلی خود را بپوشاند، شروع به نشان دادن عمل مخالف آن خواهد کرد. این نکته همانطور که در پوکر لایو صادق است، در پوکر آنلاین نیز صدق می‌کند.

مکث در پوکر آنلاین

  • مکث طولانی قبل از چک دادن – معمولا به این معناست که حریف دستی ضعیف دارد
  • مکث طولانی قبل از بت کردن – معمولا به این معناست که حریف دست قوی دارد

دقت کنید احتمال این وجود دارد که مکث حریف بخاطر ضعیف بودن اینترنت او یا رفتن او به سرویس بهداشتی باشد یا مسائل دیگر باشد، اما جدای این مسائل به صورت کلی انجام این کار به صورت عمدی این نتایج را به دنبال دارد.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

  • مکث طولانی قبل از چک = دست من خیلی ضعیف است، یا احتمال بردی برای بت کردن ندارم، یا از دستی که حریفم ممکن است داشته باشد می‌ترسم. 
  • مکث طولانی قبل از بت یا ریز = من به خوبی فکر کردم و متوجه شدم که دستم به قدری قوی است که بتواند برنده پات باشد، یا حداقل دستم نسبت به دست دیگران قویتر است. 

دقت کنید که این مسائل صرفا فاکتورهای بنیادی و کلی هستند و نمی‌توان همیشه به آن‌ها اتکا کرد، احتیاط کنید که در دام بازیکنان زیرک قرار نگیرید.

نشانه‌هایی که در اندازه مبلغ شرطبندی وجود دارد

حریف‌هایی وجود دارند که در شرایط یکسان از مبالغ یکسان استفاده می‌کنند، در بازیکنان دیگر به دنبال این نوع الگوهای شرطبندی باشید.

بسیاری از بازیکنان آماتور وجود دارند که با دست خوب خود تنها ۲bb ریز می‌دهند (چرا که نمی‌خواهند حریف خود را بترسانند) و با دست ضعیف خود ۴bb ریز می‌دهند تا به حریف فشار بیاورند و باعث شوند دست خود را فولد دهد.

بازیکنان دیگر برعکس این کار را انجام می‌دهند و متناسب با هر شرایطی مبالغ خاص و درستی را در نظر می‌گیرند. اما اگر دقت خود را در درک این الگوها بالا ببرید، می‌توانید از آن‌ها اطلاعات دریافت کرده و متعاقبا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

بازیکنی که حرف می‌زند!

اگر شخصی در طول بازی چیزی در مورد دست خود می‌گوید، ۹۰٪ مواقع در حال گفتن حقیقت است. 

شاید برعکس فکر کنید، در نگاه اول شاید او سعی داشته باشد دروغ بگویید چرا که دلیلی برای گفتن حقیقت ندارد.

افراد از این تکنیک استفاده می‌کنند، چرا که می‌دانند بیشتر مردم چنین تفکری دارند و با چنین کاری باعث می‌شوند حریف آن‌ها را باور نکند و به بازی ادامه دهد.

زیاد پیش نمی‌آید که در برابر چنین بازیکنانی قرار بگیرید، اما در صورت مواجه شدن با آن‌ها نتیجه دست را بررسی کنید و اگر با مورد بالا تطابق داشت از این اطلاعات برای دفعات بعدی استفاده کنید.

در این قسمت می‌توانید ویدئویی را در این باره مشاهده کنید:

دست نهایی WSOP سال ۲۰۰۶ – جیمی گلد به خوبی این موضوع را برای ما متصور می‌سازد

جمع‌بندی

هدف اصلی از این آموزش این بود که اهمیت تماشا کردن حریف و گرفتن اطلاعات را به شما نشان دهیم. در ذهن خود تمرینی راه بیاندازید، هر بار که خارج از دست بودید الگوهای شرطبندی افراد دیگر را بررسی کرده، رفتارهای ظاهری را آنالیز کنید و سعی کنید حدس بزنید که حریف چه دستی دارد. پس از مشاهده دست او نتیجه را با حدس خود مقایسه کنید.

در ابتدا ممکن است حدس‌های اشتباهی داشته باشید، اما در درازمدت و با تمرین مشاهده می‌کنید که دقت شما در تشخیص دست‌ها افزایش یافته و این موضوع کمک بزرگی به بازی شما خواهد کرد!

نکته دیگری که پیش می‌آید، این است که تا جایی که مجبور نیستید دست خود را به دیگران نشان ندهید، یک فرد مبتدی هرگز نباید چنین اطلاعاتی را به افراد باتجربه بدهد. هر بار که چنین کاری را می‌کنید در واقع در حال دادن اطلاعات به دیگران هستید. وقتی که فرصت مخفی کردن دست خود را دارید می‌توانید آن را ماک کنید (بدون نشان دادن فولد دهید). شرایطی نیز وجود دارد که نشان دادن دست‌ها می‌تواند موثر واقع شود، در بخش ۵ درمورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

با قسمت‌های بعدی آموزش کامل برد در پوکر آنلاین با ما همراه باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید