دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین ریور
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس چهاردهم

در این قسمت از آموزش کامل برد در پوکر آنلاین به بررسی نحوه بازی در ترن و ریور پوکر می‌پردازیم، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

در این مرحله از آموزش ما باید یک درک کلی نسبت به الگوی شرطبندی حریف و کارت‌های روی زمین داشته باشیم.

با توجه به اطلاعاتی که این ۲ مورد به ما می‌دهند، می‌توانیم تصویر ذهنی خوبی نسبت به دست‌هایی که حریف ممکن است داشته باشد به دست آوریم و متوجه شویم که نسبت به او جلوتر و یا عقبتر هستیم.

بازی در پوکر آنلاین – در ترن و ریور چگونه بازی کنیم؟

دراو در پوکر

با خوردن ترن ما ۶ کارت را دیده‌ایم (۲ کارت در دست شما و ۴ کارت مشترک روی زمین). همچنین ۲ مرحله شرطبندی (پری-فلاپ و فلاپ) را با حریف خود پشت سر گذاشته‌ایم و باید دست‌های احتمالی که حریف ممکن است داشته باشد را متناسب با بازی او درک کرده باشیم.

ترن در پوکر معمولا تغییرات زیادی در شرایط بازی به وجود نمی‌آورد، اما شما می‌توانید با استفاده از پوزیشن و اطلاعاتی که دارید بهترین عملکرد را داشته باشید.

طبیعتا در نظر گرفتن تمام شرایطی که ممکن است در ترن به وجود بیاید ممکن نیست، اما بیایید نگاهی به چند اتفاق رایجی که می‌افتد کرده و استراتژی‌های موثر را بررسی کنیم.

وقتی که فکر می‌کنیم دست قویتری داریم

اگر حس می‌کنید در این مرحله نسبت به همه بازیکنان دست بهتری دارید، توصیه می‌کنیم که هرگز اجازه ندهید حریف کارت ریور را رایگان ببیند. او یا باید پول بدهد و ریور را ببیند، و یا اینکه مجبور شود فولد دهد و پات را به شما تقدیم کند.

سعی نکنید در مرحله ترن استراتژی‌های خلاقانه پیش بگیرید، به سادگی کاملا استوار و تهاجمی عمل کنید. یعنی ولیو-بت کرده و سعی کنید مبلغ پات را افزایش دهید.

با خوردن یک کارت دیگر روی ترن شانس زیادی وجود دارد که حریف دراو باشد، درنتیجه باید با دقت به ظاهر زمین نگاه کنید و ببینید که چه دراوهایی را به وجود آورده و مطمئن شوید حریف پات-آدز لازم برای کال کردن شما را ندارد.

وقتی کارت ترسناکی می‌خورد

اشتباهات در پوکر

همانطور که از اسم آن مشخص است،‌ این کارت ترسناک است! خوردن آن باعث می‌شود که ندانید دستتان همچنان برنده است یا خیر، نفستان حبس می‌شود و ضربان قلبتان بالا می‌رود. مهمترین چیز این است که آرام بمانید و در مورد اتفاقاتی که می‌تواند بیافتد به صورت منطقی فکر کنید.

به یاد داشته باشید که کارت‌های ترسناک برای حریف شما نیز ترسناک هستند. در مورد کارت‌هایی که روی زمین است فکر کنید، تشخیص دهید که آیا به حریف کمک کرده است یا خیر، آیا دست‌های احتمالی که به او نسبت دادید با الگوهای شرطبندی او نیز همخوانی دارد؟ فرض کنید در ترن آس می‌خورد، مطمئنا چنین کارتی ممکن است به راحتی باعث باخت پاکت کینگ (KK) شما شود، فرض کنید حریف در پری-فلاپ ریز داده، شما کال کردید و در فلاپ نیز بت او را مجددا کال کردید، با خوردن آس روی ترن شانس زیادی وجود دارد که دست شما بازنده باشد.

  • اگر شما بازی تهاجمی خود را روی فلاپ آغاز کردید – با خوردن کارت ترسناک در ترن باید چک یا کال و یا حتی در برابر بت‌های سنگین فولد را نیز در نظر بگیرید.
  • اگر حریف بازی تهاجمی خود را بعد از فلاپ آغاز کرده است – احتمال زیادی وجود دارد که حریف نسبت به کارت ترسناکی که روی زمین است نگرانی بسیاری داشته باشد، در این شرایط باید سعی کنید تهاجمی باشید و او را از بازی بیرون کنید.

گرفتن پات‌های سنگین در پوکر

وقتی که پات سنگین است و فکر می‌کنید دست شما به قدری قوی است که دلتان نخواهد آن را فولد دهید، گاهی اوقات بهتر است خودتان اُوربت یا آل-این بزنید و سعی کنید بیشترین فشار ممکن را برای ادامه بازی به حریف بیاورید.

در ریور چگونه بازی کنیم؟

کش-گیم پوکر تورنومنت

حال در ریور شما تمامی کارت‌ها را دیده‌اید و نسبت به قدرت دست خود آگاهی کامل دارید، همچنین نسبت به دست‌های احتمالی حریف نیز حدس‌های بسیاری می‌زنید.

بار دیگر سعی می‌کنیم چند حالت فرضی و انتخاب‌های خود را در ریور بررسی کنیم.

حریف ما چگونه عمل می‌کند؟

ما بازی حریف را در مراحل قبلی مشاهده کرده‌ایم، درنتیجه می‌توانیم با استفاده از الگوی شرطبندی او بازی او را نیز پیش‌بینی کنیم.

  • کسی که در مراحل قبل کاملا ضعف نشان داده و در ریور ناگهان بت سنگینی می‌کند – کمی آماتور و بلوف به نظر می‌رسد.
  • کسی که کاملا تهاجمی بوده و در ریور ناگهان آرام می‌شود – به نظر می‌رسد تله‌ای در انتظار شماست.
  • کسی که هم تهاجمی بوده و هم با احتیاط عمل کرده است – به نظر می‌رسد که احساس عدم امنیت می‌کند و دست متوسطی دارد.
  • اگر حریف در ریور با خوردن کارتی بت می‌کند که به نظر نمی‌رسد ارتباطی به دست او داشته باشد – به نظر بلوف است.

دست ناتس

در شرایط خوبی قرار دارید، اما باید توجه کنید که در حال حاضر باید بتوانید حداکثر پول ممکن را به دست آورید. در این حالت عموما باید ولیو-بت کنید، یعنی مبلغ بت به اندازه‌ای کوچک باشد که حریف را برای کال کردن اغوا کند.

استثنائی که در این حالت وجود دارد برای زمانی است که در برابر یک بازیکن تهاجمی یا کسی هستید که بلوف‌های زیادی می‌زند، در این شرایط با چک-ریز کردن در مقابل حریف می‌توانید پول بیشتری برنده شوید (چک دهید و امیدوار باشید که حریف بت کند و سپس ریز دهید).

اگر بت یا ریز شما باعث فولد شدن حریف شد ناراحت نشوید، آن‌ها ممکن بود مبالغ کوچکتری را کال کنند، اما در بیشتر حالات بازیکن ممکن است در ریور تصمیم نداشته باشد هیچگونه شرطبندی را انجام دهد و به راحتی فولد می‌دهد، اما اگر کالر بگیرید سود خوبی خواهید کرد.

قوانین پوکر تگزاس هولدم

دست قوی

با دست‌های قوی خود نیز می‌توانید عملکرد و رفتاری مشابه با ناتس داشته باشید، عموما ولیو-بت کرده و امیدوار باشید حریف کال کند.

دست متوسط

مشکلی که در این شرایط وجود دارد این است که شانس زیادی وجود دارد برنده دست باشید، اما نمی‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم این است که در این شرایط خارج از پوزیشن بت نکنید. وقتی که خارج از پوزیشن با دست‌های متوسط خود بت کنید، معمولا توسط دست‌هایی کال خواهید شد که نسبت به شما برتری دارند. هرکس که دست ضعیفتری نسبت به شما داشته باشد، به راحتی دست خود را فولد خواهد داد.

تنها شانسی که برای بردن پول بیشتر وجود دارد این است که یا حریف دست متوسط ضعیف‌تر داشته باشد و یا از ضعیف بودن شما اطمینان حاصل کند و تلاش کند با بلوف پات را از شما بگیرد.

دست ضعیف

اگر دست ضعیفی دارید و تنها شانس شما برای بردن پات با استفاده از بلوف و بت کردن است، می‌توانید گاهی اوقات فاکتورهای مختلف را در نظر بگیرید و این کار را انجام دهید:

  • آیا به نظر می‌رسد بازیکنان دیگر دست‌های ضعیفی دارند؟ درنتیجه احتمال اینکه در برابر بلوف ما فولد دهند بالاتر می‌رود.
  • آیا کارتی که در ریور خورد برای حریف شما ترسناک به نظر می‌رسید؟
چالش بانکرول پوکر مرحله ۶
بلایندها: ۰٫۰۲/۰٫۰۴$ ورودی: $۴ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۸۳$ هدف: ۲۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۱۰۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
به تمرین کردن مسائلی که تاکنون فرا گرفته‌اید با دقت ادامه دهید. حال شما می‌دانید که چگونه باید با یک دست شروع کنید و در هر مرحله شرطبندی چه انتخابی مناسب شرایط شماست. این دانش تئوری با استفاده از تمرین و تکرار در حافظه شما قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید