دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس دوازدهم

در این قسمت از آموزش برد در پوکر آنلاین نگاهی به دست‌هایی که ممکن است روی فلاپ برایتان به وجود بیاید می‌اندازیم. در نظر می‌گیریم که قدرت هر دست چقدر است و چگونه می‌توانید بیشترین سود را از آن‌ها ببرید و در دام بازیکنان دیگر نیافتید. برخی از آن‌ها ممکن است قویتر از آنچه هستند به نظر برسند اما برای بازی با چنین دست‌هایی باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. با مدرسه پوکروای همراه باشید!

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – دست شما چقدر قوی است؟

بت کردن در پوکر

روی فلاپ هیچ چیزی نشوید!

غالبا چنین اتفاقی روی فلاپ رخ می‌دهد، در این صورت باید تصمیم بگیرید به بازی ادامه دهید یا خیر.

شما انتخاب‌های زیر را خواهید داشت:

  • چک یا فولد – چک دهید تا یک کارت رایگان ببینید یا در برابر شرطبندی دیگران فولد دهید.
  • بت پیوسته (C-bet) – اگر پری-فلاپ نشان داده‌اید که دست قوی دارید، می‌توانید به شرطبندی خود ادامه دهید و امیدوار باشید که حریف در همین مرحله فولد دهد.

اینکه کدام یکی از این انتخاب‌ها را باید انجام داد وابسته به قدرت دستمان (حتی اگر به فلاپ ربطی نداشته باشد) و همچنین اطلاعاتی که نسبت به حریف داریم است، اگر حدس می‌زنیم که احتمالا دست او با فلاپ هماهنگی دارد طبیعتا باید به راحتی فولد دهیم، در غیر این صورت اگر به نظر می‌رسد دست ضعیفی دارد باید بت پیوسته (c-bet) کنید و سعی کنید برنده پات شوید.

دراو شدن روی فلاپ (داشتن دست کامل ‌نشده)

دیل کردن در پوکر - Run It Twice

۲ حالت اصلی که برای دراو شدن در پوکر تگزاس هولدم پیش می‌آید اپن‌استریت و فلاش‌دراو است (در دستی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید KQ هم فلاش‌دراو  و هم استریت‌دراو می‌باشد.)

با توجه به درس‌های قبلی و مبحث ریاضیات در پوکر  می‌دانیم که فقط هنگامی باید وارد بازی شویم که آدزها به نفع ما باشد. درنتیجه اگر حریف قبل از ما شرطبندی کرد، ما با استفاده از ریاضیات در پوکر تنها هنگامی به بازی ادامه می‌دهیم که احتمالات و آدزها به نفع ما باشند.

اگر ما در پوزیشن‌های انتهایی هستیم و حریف نیز چک می‌دهد، می‌توانیم چک دهیم و یک کارت رایگان ببینیم، یا حتی اگر پری-فلاپ ریزر بوده‌ایم می‌توانیم بت کرده و به بازی تهاجمی خود ادامه دهیم.

اگر نسبت به حریف پوزیشن نداریم اوضاع کمی پیچیده خواهد شد، ما اطلاعات بسیار کمی در مورد حریف خود داریم، درنتیجه تمام کاری که می‌توانیم بکنیم این است که به الگوهای شرطبندی او در پری-فلاپ دقت کنیم و با توجه به دست‌های احتمالی که ممکن است داشته باشد در نظر بگیریم که فلاپ با دست او هماهنگ است یا خیر. پس از انجام این کار انتخاب‌های زیر را خواهیم داشت:

  • بت پیوسته – اگر بازیکن تهاجمی پری-فلاپ هستید، می‌توانید به شرطبندی خود ادامه دهید و امیدوار باشید که حریف نیز دست مناسبی برای کال کردن شما نداشته باشد.
  • لیمیتیشن بت یا شرطبندی محدود – این نوع شرطبندی با مبلغ کنترل‌شده به منظور به وجود آوردن پات-آدز مناسب برای دست‌های دراو انجام می‌شود. وقتی خارج از پوزیشن هستید می‌توانید با امید یا اطمینان به اینکه حریف در مقابل شما ریز نمی‌دهد شرطبندی کنید، در صورت کال کردن او شما پات-آدز مناسبی برای ادامه بازی دارید و در صورت فولد دادن نیز در همین مرحله برنده پات خواهید شد. اگر حریف ریز داد نیز اطلاعاتی در مورد دست او به دست خواهیم آورد، علاوه بر آن همچنان فرصت این را داریم که پول بیشتری وارد نکرده و از دست خارج شویم.
  • چک – می‌توانیم چک دهیم و امیدوار باشیم که کارت بعدی را بدون هزینه بیشتری ببینیم، اما ریسک این وجود دارد که حریف بت کند و پات-آدز مناسب برای ادامه بازی را به ما ارائه ندهد.

اگر پات-آدز مناسبی ندارید بازی با دست‌های دراو خود را ادامه ندهید! اگر مبلغ بیش از حد انتظار شماست به راحتی فولد دهید و به دنبال شرایط مناسب باشید. به یاد داشته باشید که سود شما از اشتباهات حریف نشات می‌گیرد، اگر ما در چنین حالاتی شرطبندی‌های سنگین حریف را کال کنیم در حال اشتباه کردن هستیم و باعث سود بردن او خواهیم شد.

پِیر شدن (Pair) روی فلاپ

دنیل نگرانو میزهای سبک پوکر آنلاین

این اتفاق نیز به وفور ممکن است بیافتد، اما صرفا داشتن یک پیر یا جفت قوی بودن دست شما را تضمین نمی‌کند. روش‌های زیادی وجود دارد که حریف بتواند ما را شکست دهد، او ممکن است پاکت‌پیر بالاتر از زمین داشته باشد، ممکن است دوپیر یا حتی ست، استریت، فلاش و … باشد.

احتمال وجود برخی از این دست‌ها، مثل استریت یا فلاش با نگاه کردن به نوع فلاپ می‌تواند از بین برود، اما تعداد زیادی از آن‌ها نیز کاملا مخفی بوده و صرفا با توجه به الگوهای شرطبندی حریف می‌توانیم تا حدودی آن‌ها را درک کنیم.

بنابراین باید هنگامی که صرفا پیر هستید احتیاط کنید.

  • تاپ‌پیر – با توجه به تمام نکات فوق، دست شما همچنان قوی محسوب می‌شود و احتمال زیادی وجود دارد که نسبت به بازیکنان دیگر برتری داشته باشید، بنابراین تا زمانی که سیگنالی مبنی بر قوی بودن دست حریف دریافت نکرده‌اید، بهتر است به شرطبندی خود ادامه داده ‌دهید.
  • پیر متوسط و ضعیف – در شرایطی که پیر دوم یا سوم زمین را داریم، نباید چندان خوشحال شویم چرا که دستمان به راحتی ممکن است شکست بخورد. ما می‌توانیم از پراب-بت استفاده کنیم تا اطلاعاتی را نسبت به بازیکنان دیگر به دست آوریم، اما در صورتی که حس کردید حریف دست قویتری دارد باید توان این را داشته باشید که به راحتی فولد دهید.

دوپیر روی فلاپ (Two Pair)

دوپیر شدن روی فلاپ در پوکر خوب است و جزو دست‌های قوی محسوب می‌شود، بنابراین باید سعی کنید مبلغ پات را افزایش دهید، چرا که شانس برد زیادی دارید. در چنین حالتی باید علاوه بر اینکه با بت کردن از دست خود مراقبت می‌کنید، به درستی بازی کرده و حداکثر برد ممکن را داشته باشید.

احتمال کمی وجود دارد که دست ما توسعه پیدا کند، یعنی بعد از دوپیر شدن روی فلاپ تنها ۱۷٪ شانس فول‌هاوس شدن را تا انتهای دست خواهیم داشت و درنتیجه بیشتر باید روی دوپیر خود حساب کنیم.

درنتیجه با دقت ظاهر فلاپ را بررسی می کنیم و به دنبال کارت‌هایی می‌گردیم که ممکن است دست حریف را توسعه داده باشند و دوپیر ما را شکست دهند، همچنین مطمئن می‌شویم که حریف پات-آدز مناسبی برای کال کردن با دراوهای خود نداشته باشد.

۳ نوع دوپیر روی فلاپ وجود دارد

دست‌های شروع پوکر تگزاس هولدم

تاپ توپیر:

ما تقریبا مطمئنیم در این مرحله دست قویتری نسبت به دیگران داریم، به ندرت ممکن است حریف ست متوسط یا بالا داشته باشد (چرا که ما ۲ کارت را سوزانده‌ایم)، شانس کمی نیز وجود دارد که او ست پایین باشد، درنتیجه می‌توانیم مطمئن باشیم که از همه جلوتریم.

درنتیجه هدف ما در این مرحله این است که پات را سنگین کنیم و بیشترین پول ممکن را از حریف خود بگیریم. توصیه ما این است که به سادگی ولیو-بت کنید، مبلغی کمی بیشتر از مبلغی که حریف می‌تواند با استریت یا فلاش‌دراو کال کند.

دوپیر پایین

در اینجا نیز ما رفتاری متناسب با تاپ توپیر خود خواهیم داشت. در چنین شرایطی ما امیدواریم که حریف فلاپ تاپ‌پیر شده باشد، درنتیجه اونهایتا ۵ اوت برای شکست دادن ما خواهد داشت و ما آماده می‌شویم که یک پات سنگین ببریم!

دوپیر بالا و پایین

در کمال تعجب این دوپیر از همه آسیب‌پذیرتر است! چرا که وجود کارت متوسط روی زمین حریف اوت‌های بیشتری داشته و می‌تواند برای او دوپیر بالاتر به وجود آورد و دست ما را اصطلاحا «کانترفیت» کند، که به صورت عامیانه به آن کانتر شدن در پوکر می‌گویند.

به طور مثال اگر ما ۵♠A داشته باشیم و حریف ♣A♠Q و فلاپ ♠۵۹A بخورد، در صورت خوردن ۹ در ترن یا ریور دست ما کانتر می‌شود و شما و حریفتان تاپ دوپیر می‌شوید و کیکر ۵ باعث باخت شما خواهد شد.

با این حال روی فلاپ ما دست قویتری داریم، اما بخاطر اوت‌های بیشتری که حریفمان دارد، بسیار تهاجمی‌تر عمل کرده و او را مجبور می‌کنیم که پول بسیار بیشتری برای دیدن کارت‌های بعدی بدهد. ما باید از برد پات در همین مرحله نیز خوشحال شویم. توصیه می‌کنیم از مبلغی به اندازه پات استفاده کنید (پات-سایز).

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید