دسته‌ها

آموزش پوکر فولد دادن تاپ-پیر با AK
شرح یک دستموقعیت‌ها و سبک‌های بازی

آموزش پوکر – فولد دادن تاپ-پیر با AK

به نظر می‌رسد که بازی کردن با AK از هر دست دیگری برای بازیکنان سخت‌تر است. در این آموزش پوکر دستی را بررسی می‌کنیم که با AK در فلاپ تاپ-پیر و تاپ-کیکر می‌شویم و تصمیم می‌گیریم که آل-این بزنیم یا فولد دادن منطقی‌تر است. این دست در میز ۲$/۱$ کش-گیم پوکر لایو بازی شده و نشان می‌دهد که فکر کردن بر اساس نتایج باعث می‌شود بازیکن استراتژی‌های بی‌منطقی را پیش بگیرد. بیایید شروع کنیم.

آموزش پوکر – فولد دادن تاپ-پیر با AK

ما در پوزیشن آندردگان با ♣AK ریز می‌دهیم و مبلغ را به ۱۵$ می‌رسانیم. اگر بازیکن پوکر آنلاین باشید چنین ریزی برایتان بسیار سنگین به نظر می‌رسد، اما در بیشتر بازی‌های ۲$/۱$ در پوکر لایو چنین ریزی کاملا استاندارد است. ما توسط یک بازیکن مبتدی و لوز-اگرسیو در کات-آف و یک مانیاک در دیلر پوزیشن کال می‌شویم و بازی با ۳ نفر به فلاپ می‌رسد.

بازیکنی که دست را بازی کرده دو حریف خود را بدین شکل تعریف می‌کند:

آموزش پوکر فولد دادن تاپ-پیر با AK

فرد مبتدی در پوزیشن کات-آف گاهی اوقات بسیار کال-استیشن است اما در برخی مواقع تاپ‌پیر خود را با یک کیکر خوب در برابر بت حریف در ریور فولد داده است. او تقریبا با ۵۰٪ دست‌ها وارد بازی می‌شود.

بازیکن مانیاک (بیش از حد تهاجمی) در پوزیشن کات-آف نیز تاپ‌پیرهایی با کیکر خوب نشان داده اما به تازگی فلاش‌دراو او کامل نشد و بیش از ۲۰۰$ در پات قبلی از دست داد. او با ۱۰۰٪ دست‌های خود وارد بازی می‌شود.

فلاپ ♣۶♣۸K می‌خورد. نسبت استک به پات (SPR) متوسط بوده و ۵ است، شرایط کاملا مناسب به نظر می‌رسد و در برابر افرادی هستیم که با دست‌های بسیار زیادی به بازی ادامه می‌دهند، در نتیجه اگر در چنین شرایط پات سنگین شود نیز ادامه دادن به بازی برای ما چندان دشوار نخواهد بود.

ما بت می‌کنیم، نفر اول کال می‌کند و نفر دوم ریز می‌دهد. بازیکنی که دست را بازی کرده تصمیم می‌گیرد آل-این بزند و روند فکری خود را بدین شکل توصیف می‌کند:

هنگامی که بت کردم فکر می‌کردم که دستم نسبت به دیگران برتری دارد، اما وقتی که می‌خواستم ری-ریز کنم احتمال این را دادم که دستم از حریف ضعیف‌تر باشد. من فکر می‌کنم که تصمیم اشتباهی گرفتم و فولد دادن منطقی‌تر بوده، آیا در چنین بازی‌هایی که افراد بسیار بی‌دغدغه شرطبندی می‌کنند توصیه‌ بهتری دارید؟

فولد دادن تاپ-پیر با AK

در ادامه این آموزش پوکر باید بگوییم ما فکر نمی‌کنیم دلیلی وجود داشته باشد که نشان دهد آل-این زدن اشتباه است. در ابتدا در مورد بازیکن مبتدی صحبت کنیم که روی فلاپ بت را کال کرد. او چه دست‌هایی می‌توانست داشته باشد؟ احتمالا با دست‌های گسترده‌ای کال کرده بود و همچنین دست‌های کمی در طیف او وجود دارند که بتوانند از دست ما قوی‌تر باشند. آن‌ها به راحتی می‌توانند دست‌هایی مثل KQ و KJ داشته باشند. همچنین ممکن است فلاش‌دراو باشند که روی فلاپ آن‌ها را شکست داده‌اید.

درنتیجه مشکل زیادی درمورد بازیکن مبتدی نخواهیم داشت و همچنین همین شرایط برای بازیکن مانیاک نیز صدق می‌کند. مطمئنا ممکن است که فرد مانیاک گاهی‌اوقات دست قوی داشته باشد، اما نه در بیشتر مواقع. همچنین آن‌ها دست‌هایی دارند که ما نسبت به آن‌ها برتری داریم، اما به راحتی آل-این ما را با آن‌ها کال می‌کنند. سبک بازی یک بازیکن مانیاک به همین شکل است.

توصیه‌ای که به شما داریم این است: قبل از فلاپ برنامه‌ای برای ادامه بازی داشته باشید. با دستی مثل AK در بیشتر شرایط تاپ-پیر و تاپ-کیکر می‌شوید، پس باید بدانید که در برابر این افراد چه کاری باید انجام دهید. دوما اینکه در این شرایط بیش از حد فکر نکنید. تاپ-پیر و تاپ-کیکر در برابر چنین بازیکنانی دست بسیار قوی محسوب می‌شود، مخصوصا زمانی که نسبت استک-به-پات کم بوده و نزدیک به ۵ است. همچنین به نتایج وابسته نباشید. ممکن است گاهی اوقات حریف فلاش شود و ما پات را ببازیم، اما به این معنی نیست که بازی اشتباهی داشته‌ایم.

فولد دادن تاپ-پیر با AK

مطمئنا در برخی مواقع پول زیادی را وارد پات می‌کند و متاسفانه یک بازیکن مبتدی یا مانیاک بهترین دست خودش را دارد. اما این به این معنی نیست که شما بازی اشتباهی داشته‌اید. در مواقع معدودی ممکن است حریف شما روی فلاپ ست شده باشد، اما در بیشتر اوقات دست‌هایی دارد که شانس برد بسیار کمی در مقابل دست شما دارند. این نکته را در ذهن خود بسپارید: به نتایج وابسته نباشید!

در برابر چنین بازیکنانی فولد دادن AK روی فلاپ یک تصمیم دلخواه و سلیقه‌ای است. اما در حقیقت این بازیکن به بهترین نحو بازی کرده است. صرفا به این دلیل که دستی را باخته‌اید در مورد آن فکر اضافه نکنید. درست است، باید بعد از بازی دست‌های خود را آنالیز کنید، اما هنگامی که استراتژی درستی را پیش گرفته‌اید اما بدشانسی آورده‌اید نباید خودتان را سرزنش کنید.

اگر می‌خواهید بازی خود را بیشتر توسعه و بهبود بخشید آموزش پوکر و استراتژی‌های مختلف مدرسه پوکروای را مطالعه کنید. در مقاله‌هایی در مورد نحوه بازی با بازیکنان تهاجمی و همچنین بازیکنان کال-استیشن توضیحات کاملی ارائه داده‌ایم.

هنگامی که از لحاظ تئوری دانش پوکر خود را توسعه دهید مطمئنا دیگر بخاطر گرفتن چنین تصمیماتی در پوکر خودتان را سرزنش نخواهید کرد. اینکه شما به درستی پوکر بازی می‌کنید یا خیر ابدا ربطی به نتیجه یک دست ندارد بلکه پوکر خود را در درازمدت نشان خواهد داد. با آرزوی موفقیت!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید